Премини към съдържание

Galant `95 2.0 gls td


Amida

Препоръчано мнение

Здравейте колеги, предполагам че въпросът ми ще прозвучи много невежо, но не разбирам нищо от двигатели, само карам.

 

От двигателя към радиатора имам една гумена оребрена тръба, която предполагам е за въздух. Там , където се свързва с металната част, влизаща към радиатора е избило нещо черно, но не е масло, защото не остава, след като го размажа по пръстите. Предполагам, че са сажди и моля някой ако може да ми разясни как са се събрали и безопасно ли е да се измие.

 

Надявам се да не се смеете много и благодаря предварително за отговора :)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Колега, не си дал снимка, затова ще се опитам да налучкам с отговора си. Тръбата, която споменаваш най-вероятно е за инеркоолера и по нея наистина минава въздух. Ако има сажди, те са от EGR-клапана, който е за екология, връща 7% от изгорелите газове за повторно изгаряне. Желателно е да се разглоби цялата всмукателна система и да се почисти основно. Нямаш си на идея колко сажди имаш в смукателния колектор. Почистването ще увеличи мощноста на двигателя и ще намали чувствително разхода на гориво.

Успех!

Редактирано от Mitsubishi
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Много благодаря за бързия и изчерпателен отговор. Мисля, че ситуацията е точно такава. Наистина е пропуск от моя страна липсата на снимка, за което се извинявам.

 

:good:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...