Премини към съдържание

Проблем с Лансер 4G15


MiroKinta

Препоръчано мнение

Здравейте колеги,

Проблема ми е с лансерче 1.5 90 година, от известно време няма парно :(. Значи много странно, когато върти въздуха само в купето е горе долу наред, но тогава прозорците се потят и дам ли му да вкарва въздух отвън - студ. Значи знам, че трябва да сменям гарнитура на главата и че губи малко вода но... доливам течност редовно не мисля, че е от това. Какъв може да бъде проблема и как да го разреша? Дали трябва някак да прочистя системата (което никога не е правено) и как ? Или може би е задръстено радиаторчето на парното? Не знам, но вие как мислите ?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте колеги,

Проблема ми е с лансерче 1.5 90 година, от известно време няма парно :(. Значи много странно, когато върти въздуха само в купето е горе долу наред, но тогава прозорците се потят и дам ли му да вкарва въздух отвън - студ. Значи знам, че трябва да сменям гарнитура на главата и че губи малко вода но... доливам течност редовно не мисля, че е от това. Какъв може да бъде проблема и как да го разреша? Дали трябва някак да прочистя системата (което никога не е правено) и как ? Или може би е задръстено радиаторчето на парното? Не знам, но вие как мислите ?

Провери си водата дали ти загрява . Проблема ти е в термостата !

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ако наистина ти е заминала гарнитурата на главата, докато не я смениш, няма да имаш и парно... :cold:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ако наистина ти е заминала гарнитурата на главата, докато не я смениш, няма да имаш и парно... :cold:

 

 

стига бе :) няма ли някак начин ? да не би да е въздух ? :) не ми се иска сега да я правя

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

да не би да е въздух ? :)

Въздух е, ама под налягане... :D
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Въздух е, ама под налягане... :D

 

добре с това ли се обяснява това, че като вкарам от оборотите започва да духа още по студено ?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Въздух е, ама под налягане... :D

 

а и като пипам маркучите които влизат в купето не бяха много топли ... да не би радиаторчето ?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Стрелката за температурата на двигателя каде ти стои ? Ако не е малко над средната чертичка - термостата сменяй и ще се оправи.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...