Премини към съдържание

Климатик за Mitsubishi Lancer 1.3I


demon777

Препоръчано мнение

Здравейте попаднах на тази обява:

 

Mitsubishi Lancer 1.3i

 

Искам да Ви попитам има ли съфорумник от Пазарджик който може да даде малко повече информация за колата, естествено от лични наблюдения?

На външен вид "свети" и хваща окото но как е отвътре.

Реални ли са цените на тези модели Mitsubishi Lancer (Струват ми се доста евтени)?

 

 

Единственият и недостатък на пръв поглед е липсата на климатик.

И тук идва основният въпрос:

Възможно ли е да се сложи климатик на тази кола, къде и на каква цена?

Предлагат ли се нови климатици или трябва да търся в някоя авто морга.

 

Едит: Цената за климатика и поставянето му не ме притеснява .... стига да не надвишава 1500 лв.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 3 седмици ...

Нови климатици слагат, но са скъпи.

Най-евтино излиза да се намери същата кола в морга и да се вземат всички компоненти. Трябва да се намери и специализиран сервиз за климатици, защото монтажа е сложен.

Проблем е и малкия двигател. Аз имах Лансер 93 със същия двигател и един климатик ще го спъва доста.

Иначе колата изглежда добре, мотора ако се поддържа не създава проблеми. Мойта я продадох на 223 000 и освен смяна на един семеринг, друго не съм ремонтирал по двигателя.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 2 години ...

По-скъпи от колата. Намира се един работещ до скоро от кола на части и се прехвърля всичко при такова желание. С нови компоненти ще е много прилична цената... Темата е стара, но може да се намери някой, да ти каже колко точно.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

а само от мицубиши ли трябва да е или може и други да са съвмеситими (не съм много наясно с нещата)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Не от всякаква може да вземеш климатика. Проблема е, че ако не е от кола като твоята пак ще е сложен, но на части в багажника...

 

Трябват ти:

 

- кондензатор (външния радиатор), вероятно нов + вентилатор

- компресор

- тръби

- дехидратор (нов)

- кутия на климатика с изпарител и ТРВ

- управление/ел. инсталация

- нови уплътнения

- доста труд и късмет

- масло и фреон

 

Може и нещо да пропускам, но доста ще се изръсиш, може да е съизмеримо с цената на колата, дори и при компоненти втора ръка. Вероятно ще е почти невъзможно да намериш. Дали си заслужава, ако успееш зависи от това как ще се спазариш за частите най-вече.

Редактирано от vladimirov
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...