Премини към съдържание

Проблем със Mitsubishi Spacewagon


Препоръчано мнение

Здравейте на всички колеги :)

 

Отскоро карам едно mitsubishi spacewagon (наскоро взех книжка) и имам следния проблем: при ниски скорости колата ми държи високи обороти (примерно най-тъпия пример е, че с 50км/ч карам на 4-та предавка с 2000 оборота, с 130 км/ч на 5-та предавка с 3500 оборота, че и повече отива :blink: ) помня че преди лятото като я покарвах от време на време нямаше подобен проблем (на 4та с 2000 оборота с 80 и малко км/ч) От лятото допреди 1 седмица някъде колата не беше карана и откакто я взех да я карам ми прави тоя проблем.

 

Някой има ли идея от какво е този проблем и колко би ме бръкнал в джоба ремонта.. :help:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Колега, не знам как е с 2,0 двигателят, но с 1,8 това са си нормалните показания. Да се изкажат колегите с Вагони, но за мен - или не си запомнил, или караш по-често друга кола и ти се вижда странно

 

Иначе - ако при подаване на газ двигателят се форсира (вдига обороти), а не ускорява - съединител. Но за мен 3500 об/мин на 5-та и 130 км/ч си е нормално.....

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

За 4-та не иглеждат нормални оборитите но оборотите които си дал за 130км/ч за 5-та и при мен са така ;)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте на всички колеги :)

 

Отскоро карам едно mitsubishi spacewagon (наскоро взех книжка) и имам следния проблем: при ниски скорости колата ми държи високи обороти (примерно най-тъпия пример е, че с 50км/ч карам на 4-та предавка с 2000 оборота, с 130 км/ч на 5-та предавка с 3500 оборота, че и повече отива :blink: ) помня че преди лятото като я покарвах от време на време нямаше подобен проблем (на 4та с 2000 оборота с 80 и малко км/ч) От лятото допреди 1 седмица някъде колата не беше карана и откакто я взех да я карам ми прави тоя проблем.

 

Някой има ли идея от какво е този проблем и колко би ме бръкнал в джоба ремонта.. :help:

Проблема ти е в оборотомера .. Ако беше в съединителя, на 5-та щяха да ти идат на 4-4500 оборотите...

Карай си спокойно и много не го забелязвай... Като се стопли времето, може и сам да се оправи...

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Проблема ти е в оборотомера .. Ако беше в съединителя, на 5-та щяха да ти идат на 4-4500 оборотите...

Карай си спокойно и много не го забелязвай... Като се стопли времето, може и сам да се оправи...

 

добре ама аз си я чувам колата хах бая реве така .. е примерно днес с 30 на 3-та предавка с 1300-1400 оборота .. много странно са кара така..

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Тука във форума има страшно кадърни разборачи на Мицета,ама все пак докато не идеш или на сервиз или не се уговорите с някой от тях да я погледне всичко е хвърляне на боб...

А и както казаха момчетата може наистина оборотомера да не показва съвсем вярни стойности.

Успехи и дано не е нищо среиозно :)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

добре ама аз си я чувам колата хах бая реве така .. е примерно днес с 30 на 3-та предавка с 1300-1400 оборота .. много странно са кара така..
Я и направи едно тестче... Опъни здраво ръчната, включи на 3-та или 4-та скорост и подай газ до 3-3500 об. нагоре и опитай да тръгнеш така...

Ако угасне двигателя работата е ОК , ако се форсира а колата не отлепя съединителят е за смяна..

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Тука във форума има страшно кадърни разборачи на Мицета,ама все пак докато не идеш или на сервиз или не се уговорите с някой от тях да я погледне всичко е хвърляне на боб...

 

А има ли такива кадърни разбирачи на :mitsu-smiley: от Варна, имате ли сбирки на хора от форума, каде, кога ?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Аз съм от скоро тука,но доколкото прочетох и се ориентирах във всеки по-голям град в това число и Варна има по няколко човека дето ще ти решат проблемите :)

Дано следят темата и да ти пишат.

 

корекция:

Ето ТУК намерих варненци и както виждам скоро даже среща ще имат!

Редактирано от lubo91
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Пробвай каквото ти казва Марио64.... Ако нямаш драма по описаният начин - свиркай си. А за рева - при мен идва от гърнетата, ама е 15 см снаг и го отлагам за напролет :-)

 

Иначе за Варна - колегата те е насочил правилно, силна група са там! И поздрави на Емо да носиш :-)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...