Премини към съдържание

Обороти на празен ход


Препоръчано мнение

Днес като покарах новия Outlander DiD ми направи впечатление, че докато е студен двигателя на празен ход вдига оборотите до около 1100 и в купето се чува леко бучене. Понеже на предишния ми дизелов автомобил (Меган IV - 1.5 dCi) не съм забелязвал такова нещо дори при много отрицателни температури, ми стана чудно - какво всъщност се случва и нормално ли е то. Дали е нещо типично за помпа-дюза двигателя, като например подгряване на свещите на студения двигател или нещо подобно? Дано е нещо ОК, че зима идва, и днешните 8 градуса скоро ще ни се струват като страшна жега!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Днес като покарах новия Outlander DiD ми направи впечатление, че докато е студен двигателя на празен ход вдига оборотите до около 1100 и в купето се чува леко бучене. Понеже на предишния ми дизелов автомобил (Меган IV - 1.5 dCi) не съм забелязвал такова нещо дори при много отрицателни температури, ми стана чудно - какво всъщност се случва и нормално ли е то. Дали е нещо типично за помпа-дюза двигателя, като например подгряване на свещите на студения двигател или нещо подобно? Дано е нещо ОК, че зима идва, и днешните 8 градуса скоро ще ни се струват като страшна жега!

Здравей!Нямам много опит с дизелови двигатели,но мога да ти споделя впечатлението ми от бензиновите-при тях е напълно нормално при студен двигател оборотите да са малко над 1000.Мисля че е заради автоматичният смукач.Според мен не би трябвало да имаш някакви притеснения.Може би някой колега с повече опит ще сподели дали е нормално това качване на оборотите?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Днес като покарах новия Outlander DiD ми направи впечатление, че докато е студен двигателя на празен ход вдига оборотите до около 1100 и в купето се чува леко бучене...

Не се притеснявай, нормално е.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Точно автоматичен смукач е. Като позагрее малко и си пада отново под 1000 оборота. Друго в тази връзка е шумоизолацията на купето. В сравнение с предишния ми автомобил като вдигне оборотите по този начин се чува значително повече. Все едно, че кой-знае за колко оборота става въпрос (1100).

Понеже не познавам още двигателя и затова задавам въпроси които може би ви се струват странни! :icon_hmm:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...