Премини към съдържание

Свирене на ремъци


niko_shyne

Препоръчано мнение

ЗДравейте отново!

Преди няколко дена ми смениха абсолютно всички ремъци и ролки на Галанта с чисто нови(купувах ги лично и гледах през цялото време докато ги слагат)и от тогава при всяко палене започва да се чува едно свирене от порядака на 5 секунди.Другото което много ме разтревожи е че двигателя започна леко да си мени оборотите,преди като пусна съединителя при потегляне сама си тръгваше колата(въпреки че е много стара),вклучвам на втора пускам съединителя без газ пак си вървеше на собствен ход и т.н .А сега не иска-примерно на първа почва да предърпва и изгасва ако не и подам газ.Купих нови свещи NJK,но двигателя пак работи неравномерно.

Сигурен съм че ще ми дадете логично обяснение и съвет за което благодаря предварително!!!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Лекото свирене е от алтерняторният ремък, който трябва да се пристегне. Най-добре отиди пак там където са сменяли ремъците, за да погледнат и за другият проблем.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Лекото свирене е от алтерняторният ремък, който трябва да се пристегне. Най-добре отиди пак там където са сменяли ремъците, за да погледнат и за другият проблем.

 

На предната ми Мазда беше точно алтернаторния ремък, но не отлагай, защото при мен свири известно време и след това се скъса в доста неподходящ момент. Колкото повече свири толкова повече се износва.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря ви за информацията-направих това което ми казахте и се оправи.А другия проблем беше от неправилно зацепване на двата вала,всичко го правиха отначало-мисля че вече е добре!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 2 седмици ...

Здравейте колеги. Имам същия проблем като при колегата....Когато е студена колата, като я запаля няма никакви проблеми...Пали си както трябва и си държи нормални обороти без да ги мени. Дотук добре, обаче ако дам малко газ и се чува някакъв ремък да свирва. Всички ремъци и ролки съм ги сменял преди 1000км. Възможно ли е, там където ми ги сменяха, да не са затегнали нещо или да са ми сложили някой калпав ремък. Ангренажни ремъци си взех хубави, но другите 3 ремъка ми ги смениха с някакви Бош-ови (понеже в БОШ я правиха) и ми се обадиха, че са за смяна...Иначе колата си работи добре.Мисълта ми е да им я карам ли за рекламация или може да е от нещо друго това свирене.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте колеги. Имам същия проблем като при колегата....Когато е студена колата, като я запаля няма никакви проблеми...Пали си както трябва и си държи нормални обороти без да ги мени. Дотук добре, обаче ако дам малко газ и се чува някакъв ремък да свирва. Всички ремъци и ролки съм ги сменял преди 1000км. Възможно ли е, там където ми ги сменяха, да не са затегнали нещо или да са ми сложили някой калпав ремък. Ангренажни ремъци си взех хубави, но другите 3 ремъка ми ги смениха с някакви Бош-ови (понеже в БОШ я правиха) и ми се обадиха, че са за смяна...Иначе колата си работи добре.Мисълта ми е да им я карам ли за рекламация или може да е от нещо друго това свирене.

Трябва ремъка малко да се натегне.Новия ремък малко се отпуска и за това се получава така.Няма от какво да се притесняваш. :)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...