Премини към съдържание

Проблем с Abs


Препоръчано мнение

Така , като си се спусках от балкана и ми светна лампата ABS, спирам изключвам паля и пак същото.

Забелязах, че при първото завъртане на ключа и изчакване лампата ABS изгасва, завъртам да паля и тя пак светва , колата не се движи, работи на празен ход, в движение ABS-a не работи ..... Може ли да е от датчиците на колелата? А една подробност като видях проблема после разбрах, че съм исипал една 11 литрова бутилка вода точно зад шофьорската седалка и водата беше стигнала чак до кичето под педалите. Отводних доста но още е влажно, може ли да е от това. Каква е възможността да съм окъсил нещо и да е изгориал датчик ? Дали ще се оправи като изсъхне?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Така , като си се спусках от балкана и ми светна лампата ABS, спирам изключвам паля и пак същото.

Забелязах, че при първото завъртане на ключа и изчакване лампата ABS изгасва, завъртам да паля и тя пак светва , колата не се движи, работи на празен ход, в движение ABS-a не работи ..... Може ли да е от датчиците на колелата? А една подробност като видях проблема после разбрах, че съм исипал една 11 литрова бутилка вода точно зад шофьорската седалка и водата беше стигнала чак до кичето под педалите. Отводних доста но още е влажно, може ли да е от това. Каква е възможността да съм окъсил нещо и да е изгориал датчик ? Дали ще се оправи като изсъхне?

От това АБС-а няма да пострада, но виж за Еърбеговете е кофти ,защото куплунгите им се намират под седалките, обикновенно са в жълто и червено..........

По скоро имаш проблем с някой от датчиците на АБС-а...........трябва да се чекне на МУТ-а............

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Да кажа за развитието на проблема. Прочетох кода за грешка като дадох на маса извода 1 на диагностичния терминал и дадох на контакт , съответно ми даде грешка номер 13 : "Rear right wheel speed sensor" по ел. схемите видях , че има междинен клупунг, който се намира под лявата задна седалка точно където се изля проклетата бутилка вода. Оставих колата с отворени прозорци цял ден на слънце. Като запалих към 17 часа проблема го нямаше ABS лампата не светеше и ABS-a си работеше :icon_rock: . Остава да се доизсушат подгизналите кичета.

Редактирано от Dido_P
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 4 месеца ...

От няколко дни ми светва АБС,когато свети AБС не работи,като вкюча контакт се чува чукане в левия калник.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 1 месец ...

Здравейте колеги.Моя проблем с АБС все още не е решен.Като пътувам АБС лампата светва и АБС нямам ,след няколко км изгасва ивсичко е ОК.От каде е проблема?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте колеги.Моя проблем с АБС все още не е решен.Като пътувам АБС лампата светва и АБС нямам ,след няколко км изгасва ивсичко е ОК.От къде е проблема?

JMBLNN43WSZ000470

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...