Премини към съдържание

Удариха ме


novak

Препоръчано мнение

Привет,

Вчера сутринта ми отнеха предимство на кръстовището между Министерския Съвет и Президенството и ме ударих отпред вдясно. По-сериозните щети са преден, десен калник и повреда по предния мост.

Ето две снимки http://www.snimka.bg/album.php?album_id=400595

Най-гадното е че само преди няма и два месеца боядисах колата и беше като нова...

 

В петък миналата седмица направих каско в Лев Инс. Днес ще ходя, да завеждам щетата (мобилен екип направи оглед на място). Та въпроса ми е ако някой е правил щета по тяхно каско, да даде съвет, как да процедирам. Дали да я оставя на техен сервиз (и евентуално кой) или да взема парите кеш. Ако се съгласят по фактура - има ли някакви ограничения в сумите? Как точно става плащането по фактура - аз плащам на сервиза и те ми връщат парите срещу фактурата или нося фактурата и те директно плащат на сервиза? Мобилния екип е писал допълнителен оглед на ходовата част - това къде и как става?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Привет,

Вчера сутринта ми отнеха предимство на кръстовището между Министерския Съвет и Президенството и ме ударих отпред вдясно. По-сериозните щети са преден, десен калник и повреда по предния мост.

Ето две снимки http://www.snimka.bg/album.php?album_id=400595

Най-гадното е че само преди няма и два месеца боядисах колата и беше като нова...

 

В петък миналата седмица направих каско в Лев Инс. Днес ще ходя, да завеждам щетата (мобилен екип направи оглед на място). Та въпроса ми е ако някой е правил щета по тяхно каско, да даде съвет, как да процедирам. Дали да я оставя на техен сервиз (и евентуално кой) или да взема парите кеш. Ако се съгласят по фактура - има ли някакви ограничения в сумите? Как точно става плащането по фактура - аз плащам на сервиза и те ми връщат парите срещу фактурата или нося фактурата и те директно плащат на сервиза? Мобилния екип е писал допълнителен оглед на ходовата част - това къде и как става?

 

Огледа става където е колата , свали им гумата да видят че е носачите долните са криви ! Има вероятност за преден мост крив, това на око няма да го видите трябва мерене от лявата страна и сравнение със дясната (ударената) Огледите могат да бъдат 1-2-3 колкото трябва затова са повторните да се видят скритите удари . Не се притеснявай части има за без пари , ако можеш направи няколки снимки като махнеш предна дясна гума . 100 % ще имаш отговори какво аджеба и има на колата :icon_hmm:

 

п.с. Да вземеш парите в кеш е добър вариант но колко ще дадът ,туй е сега въпроса . И колко ще дадеш за ремонт и части . Много въпроси без отговори за сега !!!

Редактирано от alex2511
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Здравей колега,съжалявам за неприятния инцидент. Относно питането ти, всичките си коли съм застраховал там и всичките ги карам в техен сервиз специално в Бусманци. Наистина малко ми е далече но момчетата там правят колите и боядисват хубаво. Това е което аз мога да ти кажа относно сервиз на Лев Инс. Ограничения в сумите има. Ако искаш по представяне на фактури трябва да отидеш в сервиз, от там да ти издадат проформа фактура или опис с нещата и кое колко ще струва и им го представяш на застрахователите, и те преценяват дали цената е добра и ако е завишена може да ти откажат плащане. Иначе начина на процедиране е ти плащаш в сервиза и те после ти връщат парите след 15 работни дни на касата им. Аз винаги ги вкарвам в техния сервиз за да не се занимавам с нищо и те да си я правят. Ако нещо имам забележки при издаването им казвам и те си ги оправят. Засега само 1 път съм имал лека забележка там. Ти вече си прецени как искаш да я направиш. Само трябва да питаш следното защото и аз незнам как става когато имаш проблем в окачването те правят ли го, защото несъм се сблъсквал досега с такова нещо. Ако решиш за сервиза в Бусманци имам телефона на момчето мога да ти го кажа.

Редактирано от dido1003
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...