Премини към съдържание
Моля всички потребители да си сменят паролите поради спам във форума!

Покупка Галант


Препоръчано мнение

Здравейте колеги. Преди да си задам въпроса искам да кажа, че разгледах форума и не намерих отговор на въпросите ми.

В момента карам Сивик '94 седан 90 коня на газ, изключително здрава машинка. Но искам да я заменя с нещо по-расово. Тъй като явно е "умрял" дизайнера на хонда и моделите им до 2003 са :icon_box: А нямам достатъчно парички за Акорд от 2003 нататък, реших да се насоча към Галанта.

По-добра возия, по-голяма и по-мощна кола. Въпроса ми е чета из форума как стрували по 10-12000 лв. А аз в нета намирам обяви за 2 литров галант за по 2000-3000 Евро.

Имам заделени близо 3000Е за колата без обслужването. Смятам да взема 2.0 мотора защото ще слагам газов инжекцион. Правят ли проблеми на газ и слагам газта поради факта, че карам близо 40 000 км на година. Пъргав ли е мотора? Трябва ми да подържа добри скорости и да е стабилен примерно с 160-180 км/ч. Често пътувам извън БГ и на аутобана с 120 км/ч не става. Как е на баир? Хондичката ми с тия 90 коня на 900 кг и около 100НМ въртящ момент изнемогва на баир и иска обороти. Гледам 2.0 на Галанта има близо 200 Нютона и трябва да е по-добре?

За разхода сивика го бие в града, но извън града 1.5 мотор със 160-180 дава според мен по-голям разход от 2.0 на галант ":)

И не на последно място къде са болните места и какво да гледам при покупката? Мерси предварително :)

Редактирано от Brigadiro
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Щом караш доста извънграда с висока скорост си вземи 2.5 V6 със сигурност няма да сбъркаш в избора.

Двулитровия галант ще дава с не повече от литър разлика при същото каране, а при по-висока скорост

може и да дава по-голям разход от шестака. И на двата мотора се монтира доста успешно газов инжекцион,

работят безпроблемно. Колкото по-голям мотор, толкова по-добре според мен, пък и звука на шестака е страхотен :)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте пичове .Преди да си задам въпроса искам да кажа че разгледах форума и не намерих отговор на въпросите ми.

 

Здравей,

 

Мисля че тази тема :link: изчерпва всичко което може да се каже за Галанта .. както болежките му така и хубавите черти. Така че поогледай добре темичките .. по-смляно от това и гълъбица на пиленцата на може да им го тури в човчиците :)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...