Премини към съдържание

Покупка Галант


Препоръчано мнение

Здравейте колеги. Преди да си задам въпроса искам да кажа, че разгледах форума и не намерих отговор на въпросите ми.

В момента карам Сивик '94 седан 90 коня на газ, изключително здрава машинка. Но искам да я заменя с нещо по-расово. Тъй като явно е "умрял" дизайнера на хонда и моделите им до 2003 са :icon_box: А нямам достатъчно парички за Акорд от 2003 нататък, реших да се насоча към Галанта.

По-добра возия, по-голяма и по-мощна кола. Въпроса ми е чета из форума как стрували по 10-12000 лв. А аз в нета намирам обяви за 2 литров галант за по 2000-3000 Евро.

Имам заделени близо 3000Е за колата без обслужването. Смятам да взема 2.0 мотора защото ще слагам газов инжекцион. Правят ли проблеми на газ и слагам газта поради факта, че карам близо 40 000 км на година. Пъргав ли е мотора? Трябва ми да подържа добри скорости и да е стабилен примерно с 160-180 км/ч. Често пътувам извън БГ и на аутобана с 120 км/ч не става. Как е на баир? Хондичката ми с тия 90 коня на 900 кг и около 100НМ въртящ момент изнемогва на баир и иска обороти. Гледам 2.0 на Галанта има близо 200 Нютона и трябва да е по-добре?

За разхода сивика го бие в града, но извън града 1.5 мотор със 160-180 дава според мен по-голям разход от 2.0 на галант ":)

И не на последно място къде са болните места и какво да гледам при покупката? Мерси предварително :)

Редактирано от Brigadiro
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Щом караш доста извънграда с висока скорост си вземи 2.5 V6 със сигурност няма да сбъркаш в избора.

Двулитровия галант ще дава с не повече от литър разлика при същото каране, а при по-висока скорост

може и да дава по-голям разход от шестака. И на двата мотора се монтира доста успешно газов инжекцион,

работят безпроблемно. Колкото по-голям мотор, толкова по-добре според мен, пък и звука на шестака е страхотен :)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте пичове .Преди да си задам въпроса искам да кажа че разгледах форума и не намерих отговор на въпросите ми.

 

Здравей,

 

Мисля че тази тема :link: изчерпва всичко което може да се каже за Галанта .. както болежките му така и хубавите черти. Така че поогледай добре темичките .. по-смляно от това и гълъбица на пиленцата на може да им го тури в човчиците :)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...