Премини към съдържание

Гаранция и гаранционни ремонти


Препоръчано мнение

Здравейте.

Искам да се обърна към Вас, колеги , за съвет и малко помощ?

Онзи ден си вкарах колата (хубавия ми Лансър(на годинка и малко)) в сервиза на Балкан Стар за ремонт и за мое съжаление бях информиран, че ремонта е по-сложен за което ще трябва да изчакам поне 2-3 седмици. Ремонта е изцяло гаранционнен. И тук идва време за въпроса ми - някой от Вас дали си е оставял колата за толкова време за извършване на гаранционен ремонт и дали ни се полага "заместващ автомобил" в този случай? За съжаление гаранционата ми книжка остана в колата,а дилъра, който ми продаде колата не можа да ми отговори?

И затова Ви питам Вас, колеги? Дайте ми идея как да постъпя в случая - да ги натискам ли тези от БалканСтар за "заместващ автомобил" или да си седна на моторетката и да подсмърчам тихо и кротко , докато ми стане колата?

:icon_crying: :mitsu-smiley: :icon_crying:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте.

Искам да се обърна към Вас, колеги , за съвет и малко помощ?

Онзи ден си вкарах колата (хубавия ми Лансър(на годинка и малко)) в сервиза на Балкан Стар за ремонт и за мое съжаление бях информиран, че ремонта е по-сложен за което ще трябва да изчакам поне 2-3 седмици. Ремонта е изцяло гаранционнен. И тук идва време за въпроса ми - някой от Вас дали си е оставял колата за толкова време за извършване на гаранционен ремонт и дали ни се полага "заместващ автомобил" в този случай? За съжаление гаранционата ми книжка остана в колата,а дилъра, който ми продаде колата не можа да ми отговори?

И затова Ви питам Вас, колеги? Дайте ми идея как да постъпя в случая - да ги натискам ли тези от БалканСтар за "заместващ автомобил" или да си седна на моторетката и да подсмърчам тихо и кротко , докато ми стане колата?

:icon_crying: :mitsu-smiley: :icon_crying:

 

Чудя се какво чакаш. Обади се и питай направо! :icon_dance:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте.

Искам да се обърна към Вас, колеги , за съвет и малко помощ?

Онзи ден си вкарах колата (хубавия ми Лансър(на годинка и малко)) в сервиза на Балкан Стар за ремонт и за мое съжаление бях информиран, че ремонта е по-сложен за което ще трябва да изчакам поне 2-3 седмици. Ремонта е изцяло гаранционнен. И тук идва време за въпроса ми - някой от Вас дали си е оставял колата за толкова време за извършване на гаранционен ремонт и дали ни се полага "заместващ автомобил" в този случай? За съжаление гаранционата ми книжка остана в колата,а дилъра, който ми продаде колата не можа да ми отговори?

И затова Ви питам Вас, колеги? Дайте ми идея как да постъпя в случая - да ги натискам ли тези от БалканСтар за "заместващ автомобил" или да си седна на моторетката и да подсмърчам тихо и кротко , докато ми стане колата?

:icon_crying: :mitsu-smiley: :icon_crying:

 

 

За какъв по точно ремонт става въпрос и ако може рамата на автомобила.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Чудя се какво чакаш. Обади се и питай направо! :icon_dance:

 

Питах, аз не съм от скромните и срамежливите, ама в отговор ми мънкат и не казват нищо конкретно! Все едно им зададох въпрос от областта на студения термоядрен синтез. Затова реших да се обърна към братството и да попитам дали някой я е играл тази игра, та да ме светне за правилата. :mitsu-smiley:

 

:rolleyes:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

За какъв по точно ремонт става въпрос и ако може рамата на автомобила.

 

Искрено съжалявам, че няма да мога да отговоря в детайли на въпроса за характера на ремонта, защото аз съм само шофьор (даже още не съм заслужил титлата и засега съм "водач на МПС") - само се качвам, карам , плащам и се веселя и поради тази причина не разбирам много,много от коли.

Но доколкото разбрах имам теч от скоростната кутия, имам за смяна задни спирачни автомати или тяхни части, наречни "супорти" (държа да бъда извинен ако термина не е правилен , поради горе изложените причини) , както и някакви други дреболии по ходовата част на колата.

Като цяло в сервиза хората бяха много любезни и внимателни, но този факт не ми помага много-много ( не че е за пренебрегване) във времето през което се возя на жълтите подводници в София. И това щях да го преглътна, но на мен ми се налага да пътувам много в страната и чужбина и точно сега не трябваше да се случва подобна издънка. И затова питам за т.нар. "заместващ автомобил"

Иначе на въпроса за рамата не мога да отговоря, защото си оставих талона във вкъщи. Иначе регистрационният ми номер е СА6220МР - ако това има значение. :icon_blush:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Питах, аз не съм от скромните и срамежливите, ама в отговор ми мънкат и не казват нищо конкретно! Все едно им зададох въпрос от областта на студения термоядрен синтез. Затова реших да се обърна към братството и да попитам дали някой я е играл тази игра, та да ме светне за правилата. :mitsu-smiley:

 

:rolleyes:

 

След малко ще излизам с колата и ще погледна пише ли нещо :icon_thumbup: Нещо друго - на на кого и къде звъня?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Да те "успокоя", че моята кола стоя в сервиза повече от 3 месеца, така че 3 седмици е нормален срок. Доколкото знам доставката им от Холандия е 2 седмици, предполага се, че ще работят още една по нея и за 3 седмици ще е готова. Заместващ автомобил мисля, че нямат политика да дават... Форд, Рено, Пежо, Опел и т.н. предлагат тази "екстра".

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Да те "успокоя", че моята кола стоя в сервиза повече от 3 месеца, така че 3 седмици е нормален срок. Доколкото знам доставката им от Холандия е 2 седмици, предполага се, че ще работят още една по нея и за 3 седмици ще е готова. Заместващ автомобил мисля, че нямат политика да дават... Форд, Рено, Пежо, Опел и т.н. предлагат тази "екстра".
Определено не ме успокои :-). Ето това исках да знам - дали някой друг член на лудата банда е срадал по същият начин. Сега нищо друго не ми остава, освен даси седна на соплото и с взор вперен в календара да си хлипам кротко, кротко. А, колега, въпреки че едва ли приятно да тевръщам към това, защо колата ти стоя 3 месца в сервиза? И в кой сервиз, ако не е тайна?
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Определено не ме успокои :-). Ето това исках да знам - дали някой друг член на лудата банда е срадал по същият начин. Сега нищо друго не ми остава, освен даси седна на соплото и с взор вперен в календара да си хлипам кротко, кротко. А, колега, въпреки че едва ли приятно да тевръщам към това, защо колата ти стоя 3 месца в сервиза? И в кой сервиз, ако не е тайна?

 

В пловдивския сервиз стоя. Проблема беше, че се чакаше пратка от Япония, която продължи 2 месеца и половина, иначе по колата се работеше уж бързо. На теб щом са ти казали такъв срок значи всичко си го има в Холандия и няма нужда японеца да идва пеша до там ;).

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...