Премини към съдържание

Space Wagon 2.0 16v и газова уредба?


Препоръчано мнение

Мислех да слагам газов инжекцион, но един приятел който има сервиз каза че доста спейс вагони е имало при него които са със

обикновена газова уредба и нямало проблеми, наистина ли е така?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Дали има, или няма проблеми - не мога да дам гаранция, че зависи от куп неща, но е факт, че има вагони с обикновена газова. Минусите и няма да ги изтъквам, риск винаги съществува, макар и минимален. Ако имаш възможност - сложи си ГИ, аз така постъпих

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Дали има, или няма проблеми - не мога да дам гаранция, че зависи от куп неща, но е факт, че има вагони с обикновена газова. Минусите и няма да ги изтъквам, риск винаги съществува, макар и минимален. Ако имаш възможност - сложи си ГИ, аз така постъпих

мерси за отговора, ако си я слагал в София, къде ти я монтираха, колко струваше и каква марка е?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 1 година ...

Здравейте и от мен,

аз съм фен на японските машини (в семейството имаме сузуки, мазда и отскоро тойота; имахме и един железен галант 1987г., който го откраднаха отдавна...), и се оглеждам за по-голям автомобил - например Space Wagon. Много ми харесва комбинацията от 7 места + задвижване 4х4 - но не за джип, а за ван - май почти няма подобни комбинации.

Свикнал съм да карам бензин + газ, и затова искам да продължа тази традиция. Вече прочетох, че новите мотори 2.4 GDI не понасят АГУ, но за останалите може да се слага.

Въпроса ми е къде се слага газовата бутилка така, че да могат да се ползват третия ред седалки, и да имаш резервна гума в автомобила. При вариант за 4х4 трябва да се ползват 4 еднакви гуми, т.е. не може да се ползват малките резервни гуми. Може ли бутилката да се сложи в легенчето на резервната гума? Тогава трябва резервната гума да стои отзад - ще се побира ли при вдигнати 3-тия ред седалки? И ще остане ли въобще място за багаж при този вариант?

 

Имам и един по-общ въпрос за купетата до 1999, и следващите до 2004 - от снимките се вижда, че втория ред седалки е направен за 2 седалки - седят ли удобно 3 души на втория ред? Най-малкото по средата е издуто - а и не се вижда колан за мястото по средата?

Въобще автомобила прави впечатление като за 6-местен, а не за 7-местен - дори и при вариантите с цяла втора седалка...

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте и от мен,

аз съм фен на японските машини (в семейството имаме сузуки, мазда и отскоро тойота; имахме и един железен галант 1987г., който го откраднаха отдавна...), и се оглеждам за по-голям автомобил - например Space Wagon. Много ми харесва комбинацията от 7 места + задвижване 4х4 - но не за джип, а за ван - май почти няма подобни комбинации.

Свикнал съм да карам бензин + газ, и затова искам да продължа тази традиция. Вече прочетох, че новите мотори 2.4 GDI не понасят АГУ, но за останалите може да се слага.

Въпроса ми е къде се слага газовата бутилка така, че да могат да се ползват третия ред седалки, и да имаш резервна гума в автомобила. При вариант за 4х4 трябва да се ползват 4 еднакви гуми, т.е. не може да се ползват малките резервни гуми. Може ли бутилката да се сложи в легенчето на резервната гума? Тогава трябва резервната гума да стои отзад - ще се побира ли при вдигнати 3-тия ред седалки? И ще остане ли въобще място за багаж при този вариант?

 

Имам и един по-общ въпрос за купетата до 1999, и следващите до 2004 - от снимките се вижда, че втория ред седалки е направен за 2 седалки - седят ли удобно 3 души на втория ред? Най-малкото по средата е издуто - а и не се вижда колан за мястото по средата?

Въобще автомобила прави впечатление като за 6-местен, а не за 7-местен - дори и при вариантите с цяла втора седалка...

Здравеи колега. Вагоните до 99г работят без проблем и с обикновенно АГУ. За бутилката си има ''предвидено''място зад третия ред седалки и резервната гума е извън автомобила.За гумите, задължително 4те гуми трябва да са еднакви по размер, при автомобили 4х4 .

Редактирано от petar.bartov
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте и от мен,

...Много ми харесва комбинацията от 7 места + задвижване 4х4 - но не за джип, а за ван - май почти няма подобни комбинации.

Въпроса ми е къде се слага газовата бутилка така, че да могат да се ползват третия ред седалки, и да имаш резервна гума в автомобила. При вариант за 4х4 трябва да се ползват 4 еднакви гуми, т.е. не може да се ползват малките резервни гуми. Може ли бутилката да се сложи в легенчето на резервната гума? Тогава трябва резервната гума да стои отзад - ще се побира ли при вдигнати 3-тия ред седалки? И ще остане ли въобще място за багаж при този вариант?

 

Имам и един по-общ въпрос за купетата до 1999, и следващите до 2004 - от снимките се вижда, че втория ред седалки е направен за 2 седалки - седят ли удобно 3 души на втория ред? Най-малкото по средата е издуто - а и не се вижда колан за мястото по средата?

Въобще автомобила прави впечатление като за 6-местен, а не за 7-местен - дори и при вариантите с цяла втора седалка...

При мен бутилката е ф300 и е зад 3-тата седалка, така че гума с ширина 20-тина сантиметра спокойно ще се събере там. До бутилката държа 16' сандъче за инструменти. Вана ми е 4х4, а оригиналната резервна гума все пак е тип "патерица" 135/на нещо си/16 (надявам се да не ми се налага да я ползвам)

Досега никой не се е оплакал, че му е неудобно в средата на задната седалка. 3-тия ред е друго нещо, там могат да пътуват удобно хора само до метър и пе'есе.

И да спомена, моя ван е "кавър версия" на Спейс Вагона...т.е. Хюндай Сантамо.

А до колегата Deejay. Сложете си газов инжекцион. Спестяват се много ядове впоследствие. Не познавам човек, който да кара с нормално АГУ и да няма проблеми с бензиновата си горивна система. Включително и аз си прецаках 2 опела с обикновено АГУ. Първо заминава ламбда сондата и не е виновна газта за това, а невъзможността да се кара с оптимална горивна смес.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте и от мен,

аз съм фен на японските машини (в семейството имаме сузуки, мазда и отскоро тойота; имахме и един железен галант 1987г., който го откраднаха отдавна...), и се оглеждам за по-голям автомобил - например Space Wagon. Много ми харесва комбинацията от 7 места + задвижване 4х4 - но не за джип, а за ван - май почти няма подобни комбинации.

Свикнал съм да карам бензин + газ, и затова искам да продължа тази традиция. Вече прочетох, че новите мотори 2.4 GDI не понасят АГУ, но за останалите може да се слага.

Въпроса ми е къде се слага газовата бутилка така, че да могат да се ползват третия ред седалки, и да имаш резервна гума в автомобила. При вариант за 4х4 трябва да се ползват 4 еднакви гуми, т.е. не може да се ползват малките резервни гуми. Може ли бутилката да се сложи в легенчето на резервната гума? Тогава трябва резервната гума да стои отзад - ще се побира ли при вдигнати 3-тия ред седалки? И ще остане ли въобще място за багаж при този вариант?

 

Имам и един по-общ въпрос за купетата до 1999, и следващите до 2004 - от снимките се вижда, че втория ред седалки е направен за 2 седалки - седят ли удобно 3 души на втория ред? Най-малкото по средата е издуто - а и не се вижда колан за мястото по средата?

Въобще автомобила прави впечатление като за 6-местен, а не за 7-местен - дори и при вариантите с цяла втора седалка...

 

 

 

Здравей колега!

 

Това е моето 4WD мицу - http://sturm44.snimka.bg/automobiles/mitsubishi.387210.12808182

Резервната гума се вижда доста добре /права отзад вдясно/. По-малка е като широчина, за височината не съм сигурен. Относно седемте места - доста е удобно - возил съм петима възрастни и две деца без да са се чувствали "като в консерва"/на третият ред имаше възрастен с "габарити" около 80 кг. и над 180 см. височина/, но с изправен трети ред седалки остава по-малкото място за багаж... Колан иима и за седемте пасажери! Резервната гума вече веднъж ме е прибира от Дряново до Габрово - има ограничение при скоростта когато се ползва тя /то и при другите автомобили с такъв тип резервна гума мисля че също важи/ и за атмосферите на напомпване. Нямам газова уредба.

 

Поздрави.

Редактирано от sturm44
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...