Премини към съдържание

Помагайте колеги


Препоръчано мнение

Да ви се оплача и аз с едно леко одраскано по предната ми броня, не го знам кой е бил, само знам че е бил оранжев който ме е обърсал, сякаш няма толкова одраскано колкото оставена оранжева боя по бронята, с какво да я махна знае ли някой, как да я оправя, че много ми бърка в очите. Мерси предварително на всички :rolleyes:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Здравей, наистина много неприятна случка, напълно съм сагласен с somalietsa. Гледай пастата да е за ръчно пастиране, ако ще пастираш на ръка ТОВА Е МНОГО ВАЖНО.

Успех, и дано да стане.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря ви за бързите отговори, а някаква марка ще препоръчате ли, пастата да не е от тея с абразивните частици, а специално за полиране, така ли :D

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Полир-паста за автомобили...по бензиностанциите ги има.Какви абразиви...ти да не вземеш такъв за печката в кухнята? :tooth:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Е не съм много добре информиран с полирането да ти кажа колега. Аз затова ви питам :icon14:

То нали за това е форума...да си помагаме с каквото можем. ;) Успех с решаването на това дразнещо проблемче. :good:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Купи си 50 грама, втори номер от полир-пастата на 3М. После слагаш колкото грахово зърно и търкаш с памучен парцал. На сухо. Накрая пак изтриваш всичко със сух парцал.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ако се чудиш какво да правиш , ела аз ще ти го оправя ;)) (говоря сериозно)

 

Поздрави

 

Може и на търтъл вакс да вземеш , но за предпочитане както каза валбосс 3М - моите коли съм ги полирал с такива пасти като нови са !

 

Поздрави

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Колега elenkov, ако наистина сериозно говориш, може да се уговорим в удобен за теб ден и час

 

Неделя 19.април съм свободен сутринта :) до 10 до 12 ;) ако можеш драсни 1 ЛС

 

Поздрави

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Преди Нова година в нашият блок имаше сватба и някой сватбарин ме беше забърсал по същия начин.Цялата дясна страна на предната ми броня бе почерняла.Хванах едно парцалче,малко чист спирт,и всичко излезе.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Да ви се оплача и аз с едно леко одраскано по предната ми броня, не го знам кой е бил, само знам че е бил оранжев който ме е обърсал, сякаш няма толкова одраскано колкото оставена оранжева боя по бронята, с какво да я махна знае ли някой, как да я оправя, че много ми бърка в очите. Мерси предварително на всички :rolleyes:

Здравей колега,

мога да ти препоръчам практичен и евтин вариант за разрешаване на проблема-няколко капки почистващ препарат CIF cream/жълт или бял и в никакъв случай зелен че съдържа хлор/ се капват на памучен парцал и с леки кръгообразни движения се отстраняват остстъците от "другата"боя. Методът е проверен и дава много добри резултати.

Успех!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Здравей колега,

мога да ти препоръчам практичен и евтин вариант за разрешаване на проблема-няколко капки почистващ препарат CIF cream/жълт или бял и в никакъв случай зелен че съдържа хлор/ се капват на памучен парцал и с леки кръгообразни движения се отстраняват остстъците от "другата"боя. Методът е проверен и дава много добри резултати.

Успех!

 

Колега, това и аз съм го правил ! :)) с циф-а , а като стана въпрос за препаради за домакинството съм прал кората на багажника и задните седалки с мр.Пропър :))) станаха слънцее !

 

Николай.М.М. имаш ЛС :)

 

Поздрави

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Полир-паста за автомобили...по бензиностанциите ги има.Какви абразиви...ти да не вземеш такъв за печката в кухнята? :tooth:

 

 

Да, точно от него, както казаха, даже ме изпреварили.

 

Cif пастата е уникална за целта, на всичко отгоре и почиства. После се минава с паста за ръчно полиране на 3M и ако има желание с паста или препарат за антистатично покритие. Аз си взех нови количества и ще се минава цялата кола, защото наистина става много добре. Само че май се попрецаках - новия ми Cif май е от зеления и незнам какво ще стане.

P.S. Купих и някакъв препарат за пласмаси и табло, другата седмица ще споделя впечатленията.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Бях зает последните два дни, но виждам че е имало активност в темата, благодарен съм за мненията ви и съветите :mitsu-smiley: :icon_thumbup: :mitsu-smiley:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Почистих го със чист спирт и падна без проблеми. :icon_thumbup: :mitsu-smiley: :icon_thumbup:

Радвам се,че си ме послушал!Това според мен е най-евтиния и безболезнен вариант. :icon_clap:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...