Премини към съдържание
Моля всички потребители да си сменят паролите поради спам във форума!

Шибидах


Препоръчано мнение

Здравейте, колеги, 

Нашият любим Галант V6-24 163 к.с. и прочее има проблем с шибидаха. Блокирал е отворен колкото един пръст. Не успявам да намеря човек да ми помогне. Иначе се чува ел.команда към моторчето, не знам какво го блокира. Търся сервиз!

Мерси!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Здравей колега,

Моят шибидах правеше същото. Ако натиснеш копчето за положение на вентилация не се ли затваря. При мен проблема беше в ключето, което изключва моторчето, с течение на времето се размества и не изключва коректно. Оправя се много лесно, аз успях сам да се справя.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

При моторчето трябва да има опция за ръчно затваряне, шестограм или нещо от сорта което като завъртите да започне да се затваря или отваря. Иначе проблеми може да са много, да е заял люка от боклуци, ръжда и тн. Може да са се разхлабили болтовете на моторчето и да застава на страни, така му се увеличава съпротивлението и спира. Предполагам като разкриете моторчето ще се види проблема

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

На 6/25/2023 at 8:37 AM , eXistenZ написа:

Здравей колега,

Моят шибидах правеше същото. Ако натиснеш копчето за положение на вентилация не се ли затваря. При мен проблема беше в ключето, което изключва моторчето, с течение на времето се размества и не изключва коректно. Оправя се много лесно, аз успях сам да се справя.

Пробвах, но май не е от бутона. Мисля да я закарам в japanautoservice.com.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

На 6/25/2023 at 10:47 AM , TASSO написа:

При моторчето трябва да има опция за ръчно затваряне, шестограм или нещо от сорта което като завъртите да започне да се затваря или отваря. Иначе проблеми може да са много, да е заял люка от боклуци, ръжда и тн. Може да са се разхлабили болтовете на моторчето и да застава на страни, така му се увеличава съпротивлението и спира. Предполагам като разкриете моторчето ще се види проблема

А то къде се намира? Сигурно под панела с лампата за купето и самия бутон за шибидаха, нали? Иначе самия шибидах е идеално смазан и незадръстен. Сигурно е нещо малко, но трябва да го пипне човек с умения. Ще пробвам да я закарам, когато не вали, на този сервиз - japanautoservice.com

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...