Премини към съдържание

Табло прибори без осветление


Препоръчано мнение

Здравейте,

 

Проблемът е,че след разглобяване на бутоните за включване на халогени не бях добре поставил пластините вътре. Всичко беше наред докато не натиснах въпросните бутони. Явно съм дал на късо вътре и сега няма подсветка на таблото с приборите и другите бутони по таблото. Халогените също не светят.

Ако някой се е сблъсквал с този проблем и знае къде може да е проблема,нека сподели. Предпазителите в купето и при двигателя са здрави.

Благодаря!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Каква е каляската? Модел, година....

 

Sent from my C6903 using Tapatalk

Габарити и къси има ли?

Редактирано от niki nikolov
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Габаритите светят ли? Подсветката свети заедно с габаритите. На таблото свети ли индикацията за пуснати фарове? Може бушоните да са здрави но релето да не работи. Може от късото да си прецакал Body Control Modul (BCM)

Търси из нета ел. схема за колата и по нея ще търсиш.

 

Sent from my C6903 using Tapatalk

Редактирано от niki nikolov
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Има габарити и къси.Не показва за включени светлини.Май работата е дебела.Ще проверя и релетата в какво състояние са...

 

Благодаря!

Редактирано от Amorphis
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Някой малко бушонче или реленце е избушило. Без схема само гадая.

 

Sent from my C6903 using Tapatalk

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Дано е това,че гледам една схема и нищо не откривам.А може и да гледам не където трябва..

С комп.диагностика дали ще покаже къде е проблема? :icon_crying:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Дано е това,че гледам една схема и нищо не откривам.А може и да гледам не където трябва..

С комп.диагностика дали ще покаже къде е проблема? :icon_crying:

Ей тук търси - бушон F12 , намира се зад жабката.

Модула не се казва BCM а ETACS-ECU.

 

Моят сайт

Редактирано от niki nikolov
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Специални благодарности на niki nikolov за оказаното съдействие. Проблема е решен.Оказа се ,че едно мое недоглеждане ме вкара във филм.Всеки кръг от осветлението на автомобила/габарити,къси,дълги/ е разделен на ляво и дясно и съответно има предпазител. Не бях сигурен за десните габарити/преден и заден/ кога са изгорели и затова пропуснах и изгорелия предпазител за тях. След като го възстанових и чудо!Всичко по таблото светна..

Грешката е в моя телевизор за което се извинявам на niki nikolov за изгубеното време ... :icon_doh:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Специални благодарности на niki nikolov за оказаното съдействие. Проблема е решен.Оказа се ,че едно мое недоглеждане ме вкара във филм.Всеки кръг от осветлението на автомобила/габарити,къси,дълги/ е разделен на ляво и дясно и съответно има предпазител. Не бях сигурен за десните габарити/преден и заден/ кога са изгорели и затова пропуснах и изгорелия предпазител за тях. След като го възстанових и чудо!Всичко по таблото светна..

Грешката е в моя телевизор за което се извинявам на niki nikolov за изгубеното време ... :icon_doh:

 

Радвам се, че помогнах. Успех .

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 9 месеца ...

Сега и аз имам проблем с подсветката на копчетата, радиото, климатконтрола абе всичко. Колата е Паджеро 4 .

При мен обаче по някога светят по някога не.

Виновника предполагам е управлението на подсветката което идва от таблото.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...