Премини към съдържание

Препоръчано мнение

Здравейте колеги. От 2 3 дни разхода ми скочи почти двойно. ASX 1.8 DID 150. Нормално харчеше до 7 максимум градско. А в момента ми дава 12-13. Някакви идеи от какво може да е? :wacko:

 

Изпратено от моят LG-D855 с помощта на Tapatalk

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте колеги. От 2 3 дни разхода ми скочи почти двойно. ASX 1.8 DID 150. Нормално харчеше до 7 максимум градско. А в момента ми дава 12-13. Някакви идеи от какво може да е? :wacko:

 

Изпратено от моят LG-D855 с помощта на Tapatalk

....вижте си възд.филтър в какво състояние е, ако е ок,то сложете хубава нафта и добавка на РЕДЕКС за дизел....след това покарайте 100-150 км. извънградско на някоя магистрала с 140 км./ч.......ако не се оправи ,трябва диагностика .....

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Закачвах я на диагностика не показва нищо.

 

Изпратено от моят LG-D855 с помощта на Tapatalk

......е то оставяше и да ти каже .......ако е светел чека, тогава може и да ти даде някаква насока, но когато не свети, тогава се гледат живите данни на автомобила дали са в норми....примерно ако МАП сензора ви показва при каране на 3-та предавка с пълна газ около 200 кПа,а 120 ,тогава имате проблем с турбо-надува....може да е разцентрована турбината, може да е нагар в нея,може да е запушен щуцера за маркучето на МАП-сензора и т.н. и т.н. .........

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Не ме разбра колега имах предвид че всичко е в норми аз не се изразих правилно

 

Изпратено от моят LG-D855 с помощта на Tapatalk

...ами ако всичко според вас е ок, тогава търсете проблем в спирачките, може някоя челюст да задържа и от там високия разход......не е лошо да ресетнете ЕКУ-то чрез опция в тестера ......тогава може да намали разхода....

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...