Премини към съдържание

Проблем след запалване


Гусийски

Препоръчано мнение

Здравейте колеги! Имам проблем с моето мицубиши колт 1.1 75 к.с 2005г...

Сложих бензин от една бензиностанция, на която така и не и запомних името и след това започна да ми прави следния проблем:

След завъртане на ключа"старт" колата пали, като се чува едно заглъхване на двигателя и ми светна чека за грешка, това става вече при топъл двигател, при студен двигател няма проблем! След като ми светва чека, при подаване на газ няма никакво форсиране изобщо не отчита газта... Когато потегля мога да включа най- много до 2-ра.... Интересно е че като я загася и след 10-15 мин. Опитам отново колата си работи супер, само чека си свети и след няколко километри сам гасне, сякаш че грешката сама се чисти.

Сложих добавка за почистване на горивна система и сега на празен ход ми варират оборотите между 500-1000, ако е малко по студена гасне иначе на обороти си върви много добре!

Според вас колеги възможно ли е да е от некачествен бензин или е от някой датчик и ако е от бензина ще се изчисти ли това вариране на оборотите?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Гледам,че си от Дупница.Тази бензиностанция да не е Лукойл преди Самоков на пътя Дупница-Самоков.Ако да-значи си втория оплакал се ,че му е светнал чек-енджина,след зареждане там.Колата влиза в авариен режим и се оправя след изчистване на записаната грешка.При мен беше "повишена температура на горивната смес".Явно слагат някакви алхимии в горивото...

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 3 седмици ...

Колега грешката не може сама да се изтрие...

Колата влиза в авариен режим поради някаква причина, която може да се прочете, като се закачи на софтуер.

 

По-така описаният проблем, нищо чудно бензиностанцията да няма общо, а това са първи симптоми на датчик колянов вал.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...