Премини към съдържание

Неангажиращ въпрос относно Galant 4g63


Препоръчано мнение

Здравейте колеги,

Отскоро започнах лек оптичен тунинг на Галанта (8g,4g63),за който ще отворя нова тема със снимки и т.н. :) Въртят ми се в главата обаче и някакви идеи относно сърчицето на колата. Сложих 17 цолови джанти със сравнително широчки гуми и колицата се спъна доста.. Та мислех си за смяна на разпределителя(или цялата глава) и нещо откъм предаването(скоростна кутия,диф,съединител..). Някой с добри идеи? Двигателя не искам да сменям. Зная,че ще е най-безболезнено,но искам да запазя този. Рових много в чиждите форуми,но американския 4g63 не е като нашия. Доколкото разбрах 2.0(4g63) и 2.4(4g64)се базират на един блок с различен ход на буталото. Сякаш има и доста прилики между двете генарации на 2.4 (4g64 до 2004 и 4g69 след 2004) И трите са SOHC. Това ме навежда на мисълта : "Е ли възможно на моя 4g63 да се монтира глава от 4g69 Sohc MIVEC?" А относно скоростните кутии пък съм съвсем бос. Там обаче от 4D20 пасва на 4g63. Не е сигурен резултата обаче. Силно се надявам някой да има свободно време и мерак да обсъдим хипотетично какво може да се направи по това двигателче. :) И дано DJ-я не подмине тази тема. :D Най-малкото ще бъде интересно и поучително :)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 1 месец ...

Колега аз мога да ти отговоря за генерацията Колектора 4-2-1 от 4г64 пасва с леко преправяне на 4г63 (изрязва се много малко парче от единия край).Също блока от 2.4гди става на 4г63

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Глава от 1.8 hyundai, пак е от 4г63, целта е сгъстяване... Но както биха казали всички... По-добре е турбо...Варианти за ск. кутия са f33, демек от турбо и диф.-lsd, но цените са... Многоточие. Вариант е и валове

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 5 месеца ...

Колега аз мога да ти отговоря за генерацията Колектора 4-2-1 от 4г64 пасва с леко преправяне на 4г63 (изрязва се много малко парче от единия край).Също блока от 2.4гди става на 4г63

 

 

Кой 4G64 е с изпускател 4-2-1 ?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...