Премини към съдържание

Свирене при определена скорост


Препоръчано мнение

Здравейте,

 

От известно време има някакво свирене при скорости между 60-80км/ч и то само след като колата е добре загряла (изминати поне 20-30 км). Веднъж започне ли се чува без значение подавам ли газ или не, и дали е прав път или завои.

Първият проблем е, че много трудно успявам да го покажа на майстор проблема, вторият че дори да успея, никой не успя да каже от какво може да е.

За момента с най-висока степен на пророкуване бяха балкан стар, където имали клиент с подобен проблем, решен със смяна на висящ лагер на кардана. Тоест при тях - цял кардан. Но малко не ми се връзват нещата, основно с това защо само след продължително каране започва свиренето.

 

С тези условности не ми се започва с обичайният процес "дай да сменим ххххх, пък може и да се оправи", и издирвам дали някой се е сблъсквал със същото.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте,

 

От известно време има някакво свирене при скорости между 60-80км/ч и то само след като колата е добре загряла (изминати поне 20-30 км). Веднъж започне ли се чува без значение подавам ли газ или не, и дали е прав път или завои.

Първият проблем е, че много трудно успявам да го покажа на майстор проблема, вторият че дори да успея, никой не успя да каже от какво може да е.

За момента с най-висока степен на пророкуване бяха балкан стар, където имали клиент с подобен проблем, решен със смяна на висящ лагер на кардана. Тоест при тях - цял кардан. Но малко не ми се връзват нещата, основно с това защо само след продължително каране започва свиренето.

 

С тези условности не ми се започва с обичайният процес "дай да сменим ххххх, пък може и да се оправи", и издирвам дали някой се е сблъсквал със същото.

...а сигурни ли сте че само при 60-80 км се чува? Я я покарайте малко извънградско с 140 км. и тогава обърнете внимание какво прави колата? Ако ви се изпише съобщение на таблото да намалите скоростта ,тогава проблема е ясен.....

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

След по-дълго каране се увеличава свиренето и започва от 45-50км/ч, но над 80 винаги спира. Миналата седмица софия - бургас (130-140 км/ч през цялата магистрала), нямаше никакъв шум до влизането в бургас. В града вече започна. На диагностика също не изписва никакви грешки

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...