Премини към съдържание

Чистачки на каризма 1.8 гди


dissmissed

Препоръчано мнение

Колеги, следния проблем с чистачки:

 

работеха няколко минути на най-висока честота и по едно време започнаха да се вплитат една в друга. Намалих оборота и пак същото. Свалих дясната за да не се вплтат и карах така няколко минути. Забелязах, че лявата започва все-малък пермитетър да покрива и скоростта й се забавя докато съвсем отказа. Като сменям настриойките от лостчето и самата чистачка леко леко се опитва да помръдне и толкова.

 

Предполагам че не е бушон (защото може би ще откажат отведнъж тогава ? ), а проблема е с моторчето. Моля да ми кажете как най-бързо мога да проверя дали е това (не знам къде се намира моторчето и въобще не съм наясно с устройство на автомобили :Д), откъде мога да купя нов, или къде има сервиз в София, където мога да оставя колата. Събота с колата ще се пътува до чужбина и трябва дотогава да го оправя тоя проблем...

 

Благодаря !

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Както казва колегата, чистачката се монтира върху конусна ос с шлици, която я движи.

Вероятно са се разхлабили болтовете и/или са се износили шлиците.

Не се мяткай направо на ел. двигател.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ей вярно се оказа болта - разхлабени и на двете чистачки. Успях добре да затегна левия но на дясната чистачка е неудобно да хвана с ключ и не успях. Предполагам с инструмент ще се затегне добре.

 

Благодаря ви !

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...