Премини към съдържание

Изпушване от отвора на парното, при включване на климатика


iozata

Препоръчано мнение

Здравейте отново,

За съжаление се сблъсках и с първия по заплетен проблем в автомобила. Преди два дена тръгвах на път и включих климатика при 20 градуса външна температура. От отвора при шофьора излезе дим, но нямаше специфична миризма на изгоряло. Спрях го и пушека престана. След малко пак го пуснах и пак се появи дим. Спрях на една бензиностанция отново пуснах климатика и вече не излезна дим. Отворих капака и чух, че компресора включва за няколко секунди и после изключва за няколко секунди. Което може да се обясни с по-ниската външна температура или липса на фреон в системата.

Колата е на 6 години, 101000км. Не знам дали е правена профилактика на климатичната система, но ще проверя утре.

Ако някой се е сблъсквал с подобен проблем или има предположение нека сподели, за да знам от къде да почна при решаването му.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

И при мен се получи същото по същото време.

Отдавам го на високата влажност на въздуха и ниската температура в изпарителя на климатика. Все едно си правиш облаци в колата.

Получава се когато въздуха е влажен, двигателя не е загрял добре и си на вътрешна циркулация. Така поне се го обяснявам аз.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

И при мен се е случвало, ако не се лъжа даже го пише в книжката това "явление" :-)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Вчера докато валеше пак го направи, но този път изпуши отвсякъде. Това е първият автомобил, в който наблюдавам такова явление.

На какъв интервал правите обслужване на климатика?

Интересно ми е дали има връзка, в случай на намалено количество фреон в системата.

Редактирано от iozata
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Влизаш във филма, а и всичко си има първи път :-). Ето цитат:

 

NOTE

l

The

cool air from the ventilators may appear as a mist.

This is due to moist air being suddenly cooled by the air conditioning. This will

clear after a few moments.

 

http://www.mitsubishi-motors.bg/uploads/files/5_file.pdf#d0e32992

 

:mitsu-smiley:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...