Премини към съдържание

Нов собственик


Препоръчано мнение

Здравейте колеги.От днес съм собственик на Лансер 99г 1,3 нищо не знам за марката,не съм карал японец.Видях колата хареса ми,устройваше ме цената има си газ(дали гори 5 или 11,5 не знам).Искам освен ролка/и и ремък да му сменя и кабели и свещи,но нямам идея откъде иначе съм от Стара Загора ако ми помогнете ще съм ви безкрайно благодарен. :drinks:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Честито, колега, направил си добър избор, понеже моделът е доста здрав.

Кабели и свещи - аз наскоро смених моите (говорим за почти еднакви коли - Колт 1.3 98г., двигателя между другото ти се води 4G13) - взех кабели Тесла от Косер - 28лв, свещи NGK по 6лв бр. от един магазин за японски марки в Хасково. Преди със старите кабели и свещи на бензин работеше добре, на газ гаснеше, след смяната си карам и на газ без проблем, като понякога се колебае в ниските обороти, но мисля, че е въпрос на настройка на газовата.

Ремък и ролка - когато я взех преди три години, я обслужих - с ремък Конти около 30лв и ролка NTN около 40лв; не че е най-добрия избор, но тогава така стана. Иначе можеш да сложиш и други марки - Gates, SUN... оригиналните са MitsubOshi. Освен ангренажа, имаш два външни ремъка, които ти въртят водната помпа и хидравликата, моите не ги смених, защото майсторът рече, че са в добро здраве.

Това е засега, питай ако има нещо :)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 3 седмици ...

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...