Премини към съдържание
Моля всички потребители да си сменят паролите поради спам във форума!

Новият двигател 1.6 след 2008


Препоръчано мнение

Здравейте,

Не знам защо, не можах да открия никакви мнения за двигателя на Лансер след 2008-ма с кубатура 1.6 (117Hp). След като започнаха продажбите на 'новия' лансер от 2008-а година, коментарите бяха оживени, сега няколко години по-късно след излизането на 1.6 бензиновия двигател, няма мнения. Някъде бе загатнато тука с негативен нюанс че БС продавали сега само 1.6 някакъв си Лансер..може ли мнения за този двигател и кола..доколкото разбрах има доста подобрения в лансера след 2010.

Редактирано от morlin
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

доколкото разбрах има доста подобрения в лансера след 2010.

Наистина е много интересно да споделиш откъде ти е тази информация. Двигателят е един крайно неефективен агрегат, който консумира твърде много гориво за полезното действие, което предлага. Градско ще гори над 8 литра, може към 10 да отиде, не върви - въртящият му момент е 154 Нм, показателите от 0 - 100 и максимална скорост въобще няма какво да ги коментираме. Истината е, че не може да се "подобри" нещо, да не говорим пък да се подобри "много", чиято концепция е изначално сбъркана. Лансер Х, независимо от двигателя и годината на производство, във всяко отношение съответства на нивото на engineering-а в областта на автомобилостроенето от 80-те години на миналия век. Без да преувеличавам грам. Изключение прави единствено Evo, но само по отношение на двигател, окачване и спирачна система. Защото във всяко друго отношение и Evo-то си е един прост Лансер X (сглобен некачествено, от евтини части и предлаган на пазара срещу недопустимо висока цена).

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Това е до 2010:

 

4A91

 

Specifications

Engine type — DOHC 16v, MIVEC, ECI multiple

Displacement — 1499 cc

Bore pitch — 89.0 mm

Bore — 75.0 mm

Stroke — 84.8 mm

Compression ratio — 11.0:1

Power — 108 hp (81 kW; 109 PS) at 6000 rpm

Torque — 143 N·m (105 lb·ft) at 4000 rpm

 

А това след 2010:

 

 

4A92

 

Specifications

Engine type — DOHC 16v, MIVEC, ECI multiple

Displacement — 1590 cc

Bore pitch — ??.? mm

Bore — 75.0 mm

Stroke — 90.0 mm

Compression ratio — 11.0:1

Power — 86 kW (117 PS) at 6000 rpm

Torque — 154 N·m (114 lb·ft) at 4000 rpm

 

 

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Наистина е много интересно да споделиш откъде ти е тази информация. Двигателят е един крайно неефективен агрегат, който консумира твърде много гориво за полезното действие, което предлага. Градско ще гори над 8 литра, може към 10 да отиде, не върви - въртящият му момент е 154 Нм, показателите от 0 - 100 и максимална скорост въобще няма какво да ги коментираме. Истината е, че не може да се "подобри" нещо, да не говорим пък да се подобри "много", чиято концепция е изначално сбъркана. Лансер Х, независимо от двигателя и годината на производство, във всяко отношение съответства на нивото на engineering-а в областта на автомобилостроенето от 80-те години на миналия век. Без да преувеличавам грам. Изключение прави единствено Evo, но само по отношение на двигател, окачване и спирачна система. Защото във всяко друго отношение и Evo-то си е един прост Лансер X (сглобен некачествено, от евтини части и предлаган на пазара срещу недопустимо висока цена).

Ето сайта, от където прочетох че имало подобрения както в екстериора така и в интериора. http://mitsubishi-motors.bg/News/Revolyutzionniya-dvigatel-na-Mitsubishi-veche-se-predlaga-i-pri-Lancer-2011/144/ Все пак това е написано от представителите на Митцубиши може би и като реклама, затова и попитах, дали има наистина подобрения в колата. Що се отнася за двигателя е написано че е сравнително нова разработка, явно предния 1.5 двигател и идвал леко слаб за колата и са решили да компенсират с 1.6куб. Имам предвид за така наречения икономичен клас на Лансера. Може би двигателите 1.5 наистина са поизразходвали гориво, понеже поради малката мощност се дават повече обороти, а сега с малко повече мощност, и разхода да падне...това е само разсъждение.

Редактирано от morlin
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ако на 1.6 му бяха сложили и турбина никой нямаше да повдига тази тема или по-скоро щяхме да четем само суперлативи за 180-190 -те коня, които би извадил.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 2 седмици ...

Аз карам такъв лансър 1.6 2011 фейслифт за разхода ако ,както казва колегата 10 никога не съм виждал :D колата ми харчи между 7 и 8 според карането ми ,върви съвсем прилично не е много бърза ,но разликата с 1.8 не е огромна 9 стотни от 0-100 е разликата между 1.8 и 1.6 ,което не ми се струва огромна разлика ,но пък в разхода на гориво в градски условия е осезаема :)Колата я ползвам основно за градско каране и е перфектна за градски автомобил.Промените спрямо колите преди 2011 са основно вътре ,врътките за климатроника са хромирани,циферблата на километража и обортомера е друг,на вратите има изкуствена кожа, има капаче на поставката за чашките , а и ръчната е обшита с кожа не изглежда толко пластмасова :D Отвън стоповете са с черен цвят джантите са други с малко повече спиции и мисля ,че с това се изчерпва разликата :) Ако те интересува нещо питаи колега.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Аз карам такъв лансър 1.6 2011 фейслифт за разхода ако ,както казва колегата 10 никога не съм виждал :D колата ми харчи между 7 и 8 според карането ми ,върви съвсем прилично не е много бърза ,но разликата с 1.8 не е огромна 9 стотни от 0-100 е разликата между 1.8 и 1.6 ,което не ми се струва огромна разлика ,но пък в разхода на гориво в градски условия е осезаема :)Колата я ползвам основно за градско каране и е перфектна за градски автомобил.Промените спрямо колите преди 2011 са основно вътре ,врътките за климатроника са хромирани,циферблата на километража и обортомера е друг,на вратите има изкуствена кожа, има капаче на поставката за чашките , а и ръчната е обшита с кожа не изглежда толко пластмасова :D Отвън стоповете са с черен цвят джантите са други с малко повече спиции и мисля ,че с това се изчерпва разликата :) Ако те интересува нещо питаи колега.

Благодаря за споделеното, искам точно този модел и това е полезно за мен :)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...