Премини към съдържание

Новият двигател 1.6 след 2008


Препоръчано мнение

Здравейте,

Не знам защо, не можах да открия никакви мнения за двигателя на Лансер след 2008-ма с кубатура 1.6 (117Hp). След като започнаха продажбите на 'новия' лансер от 2008-а година, коментарите бяха оживени, сега няколко години по-късно след излизането на 1.6 бензиновия двигател, няма мнения. Някъде бе загатнато тука с негативен нюанс че БС продавали сега само 1.6 някакъв си Лансер..може ли мнения за този двигател и кола..доколкото разбрах има доста подобрения в лансера след 2010.

Редактирано от morlin
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

доколкото разбрах има доста подобрения в лансера след 2010.

Наистина е много интересно да споделиш откъде ти е тази информация. Двигателят е един крайно неефективен агрегат, който консумира твърде много гориво за полезното действие, което предлага. Градско ще гори над 8 литра, може към 10 да отиде, не върви - въртящият му момент е 154 Нм, показателите от 0 - 100 и максимална скорост въобще няма какво да ги коментираме. Истината е, че не може да се "подобри" нещо, да не говорим пък да се подобри "много", чиято концепция е изначално сбъркана. Лансер Х, независимо от двигателя и годината на производство, във всяко отношение съответства на нивото на engineering-а в областта на автомобилостроенето от 80-те години на миналия век. Без да преувеличавам грам. Изключение прави единствено Evo, но само по отношение на двигател, окачване и спирачна система. Защото във всяко друго отношение и Evo-то си е един прост Лансер X (сглобен некачествено, от евтини части и предлаган на пазара срещу недопустимо висока цена).

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Това е до 2010:

 

4A91

 

Specifications

Engine type — DOHC 16v, MIVEC, ECI multiple

Displacement — 1499 cc

Bore pitch — 89.0 mm

Bore — 75.0 mm

Stroke — 84.8 mm

Compression ratio — 11.0:1

Power — 108 hp (81 kW; 109 PS) at 6000 rpm

Torque — 143 N·m (105 lb·ft) at 4000 rpm

 

А това след 2010:

 

 

4A92

 

Specifications

Engine type — DOHC 16v, MIVEC, ECI multiple

Displacement — 1590 cc

Bore pitch — ??.? mm

Bore — 75.0 mm

Stroke — 90.0 mm

Compression ratio — 11.0:1

Power — 86 kW (117 PS) at 6000 rpm

Torque — 154 N·m (114 lb·ft) at 4000 rpm

 

 

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Наистина е много интересно да споделиш откъде ти е тази информация. Двигателят е един крайно неефективен агрегат, който консумира твърде много гориво за полезното действие, което предлага. Градско ще гори над 8 литра, може към 10 да отиде, не върви - въртящият му момент е 154 Нм, показателите от 0 - 100 и максимална скорост въобще няма какво да ги коментираме. Истината е, че не може да се "подобри" нещо, да не говорим пък да се подобри "много", чиято концепция е изначално сбъркана. Лансер Х, независимо от двигателя и годината на производство, във всяко отношение съответства на нивото на engineering-а в областта на автомобилостроенето от 80-те години на миналия век. Без да преувеличавам грам. Изключение прави единствено Evo, но само по отношение на двигател, окачване и спирачна система. Защото във всяко друго отношение и Evo-то си е един прост Лансер X (сглобен некачествено, от евтини части и предлаган на пазара срещу недопустимо висока цена).

Ето сайта, от където прочетох че имало подобрения както в екстериора така и в интериора. http://mitsubishi-motors.bg/News/Revolyutzionniya-dvigatel-na-Mitsubishi-veche-se-predlaga-i-pri-Lancer-2011/144/ Все пак това е написано от представителите на Митцубиши може би и като реклама, затова и попитах, дали има наистина подобрения в колата. Що се отнася за двигателя е написано че е сравнително нова разработка, явно предния 1.5 двигател и идвал леко слаб за колата и са решили да компенсират с 1.6куб. Имам предвид за така наречения икономичен клас на Лансера. Може би двигателите 1.5 наистина са поизразходвали гориво, понеже поради малката мощност се дават повече обороти, а сега с малко повече мощност, и разхода да падне...това е само разсъждение.

Редактирано от morlin
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ако на 1.6 му бяха сложили и турбина никой нямаше да повдига тази тема или по-скоро щяхме да четем само суперлативи за 180-190 -те коня, които би извадил.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 2 седмици ...

Аз карам такъв лансър 1.6 2011 фейслифт за разхода ако ,както казва колегата 10 никога не съм виждал :D колата ми харчи между 7 и 8 според карането ми ,върви съвсем прилично не е много бърза ,но разликата с 1.8 не е огромна 9 стотни от 0-100 е разликата между 1.8 и 1.6 ,което не ми се струва огромна разлика ,но пък в разхода на гориво в градски условия е осезаема :)Колата я ползвам основно за градско каране и е перфектна за градски автомобил.Промените спрямо колите преди 2011 са основно вътре ,врътките за климатроника са хромирани,циферблата на километража и обортомера е друг,на вратите има изкуствена кожа, има капаче на поставката за чашките , а и ръчната е обшита с кожа не изглежда толко пластмасова :D Отвън стоповете са с черен цвят джантите са други с малко повече спиции и мисля ,че с това се изчерпва разликата :) Ако те интересува нещо питаи колега.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Аз карам такъв лансър 1.6 2011 фейслифт за разхода ако ,както казва колегата 10 никога не съм виждал :D колата ми харчи между 7 и 8 според карането ми ,върви съвсем прилично не е много бърза ,но разликата с 1.8 не е огромна 9 стотни от 0-100 е разликата между 1.8 и 1.6 ,което не ми се струва огромна разлика ,но пък в разхода на гориво в градски условия е осезаема :)Колата я ползвам основно за градско каране и е перфектна за градски автомобил.Промените спрямо колите преди 2011 са основно вътре ,врътките за климатроника са хромирани,циферблата на километража и обортомера е друг,на вратите има изкуствена кожа, има капаче на поставката за чашките , а и ръчната е обшита с кожа не изглежда толко пластмасова :D Отвън стоповете са с черен цвят джантите са други с малко повече спиции и мисля ,че с това се изчерпва разликата :) Ако те интересува нещо питаи колега.

Благодаря за споделеното, искам точно този модел и това е полезно за мен :)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...