Премини към съдържание

Проблем с дистанционно за централно


Muro

Препоръчано мнение

Здравейте, колеги. Скоро си купих Каризма 99г., с новата маска. Взех я от приятел, който твърдеше, че централното е работело с дистанционното, което ми даде, но след смяна нa батериите не работи. Как може да се настрои? Също така като отворя врата не светват плафоните в купето. Иначе си работят, ако ги включа ръчно. Някой може ли да помогне по тез въпроси. Ще съм ви благодарен.

P.S. Прилагам снимки на дистанционното.

 

 

attachment=11775:photo1.JPG]

post-17697-054846700 1391780437_thumb.jpg

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте, колеги. Скоро си купих Каризма 99г., с новата маска. Взех я от приятел, който твърдеше, че централното е работело с дистанционното, което ми даде, но след смяна нa батериите не работи. Как може да се настрои? Също така като отворя врата не светват плафоните в купето. Иначе си работят, ако ги включа ръчно. Някой може ли да помогне по тез въпроси. Ще съм ви благодарен.

P.S. Прилагам снимки на дистанционното.

 

 

attachment=11775:photo1.JPG]

 

И аз след смяна на батерии установих, че дистанционното не работи. Диодчето светва но ключалките не мърдат.

Оправя се след внимателно наместване на гумата с бутоните преди затваряне на дистанционното.

А за светването на плафоните - не работят контактите на вратите.

Редактирано от CecoVas
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Разрови се из форума , имаше схема как се обучава. Така става при смяна на батериите но не е проблем.

Бутона на шофиорската врата корозира.Извади го и го напръскай с WD 40 .Ако е много корозирал вземи друг от някоя на части.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Сега , като прочетох темата и аз забелязах от няколко дни подобен проблем с плафона. При мене не свети само плафона при отваряне на която и да е врата а лампата на таблото за индикация на отворена врата си работи нормално и при отваряне на вратите и при натискане на бутоните с ръка. Затова си мисля ,че не е от бутоните , ако е от тях няма да свети и сигналната лампа на таблото. Поне аз така си мисля ,защото е логично . А и напоследък нямам време да мина през Милен. Все пак съм от Пловдив и това е огромно преимущество , че винаги можем да ползваме консултациите и помощта на Милен :icon_thumbup:

 

 

Редактирано от Vui4o Vanio
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...