Премини към съдържание

Помощ от приятел за Mitsibishi Pajero 2002 2,5TD (i?) 115 коня


Препоръчано мнение

Здравейте добри хора :)

 

Много близък човек ми предлага горната кола и много се чудя дали да я взема. Прочетох доста неща тук и ме притеснява, че бая гори това животно. Все пак мненията не бяха за 2002 година модел и искам да попитам има ли разлика? Понеже е дизел и не мога да сложа газова уредба има ли някакви други начини да се намали разхода и ако има заслужава ли си?

 

Внасяна е от топлите страни и се надявам, че няма да има проблем с ръждата, а отделно са и направени тези неща:

 

"Ушихме й нова тапицери

нов волан

сменени й бяха всички проблемни тампони и накрайници по окачването + всички филтри масло и агренаж.

Нов пиньон и корона (най-скъпото нещо в един джип е раздатъчната кутия - там цифрите са в хиляди!)

трансмисията е на 6!

всички диференциали са отваряни за преглед, измити и гресирани със сменени гарнитури

и т.н. и т.н"

 

Знаете ли къде мога да я закарам да я погледнат и да ми кажат какво друго мога да очаквам като ремонт, както и какви пари струват годишните консумативи да речем? (някой беше споменал, че е хубаво да се гресира 2 пъти в годината, масло, филтри)

 

Всякакви други съвети са добри дошли :)

 

Благодаря!

 

Бъдете здрави и Бог да пази България!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

За 2002 трябва да е Паджеро спорт които по принцип не идва с раздатка Спер селект . Щом идва от африка или близкия изток то вероятно няма антикорозионно покритие на купето и шасито . Тук идва въпроса от колко години автомобила е на Българска земя и дали нещо някога е правено по въпроса с предпазване от солта , лугата и препаратите пръскани зимно време .

Моето мнение е , че това е най - неблагоприятната комбинация за автомобил : Паджеро без супер селект + без антикорозионно покритие + познат .

 

поздрави

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Идва от Италия и има ли начин как да разбера дали идва с антикорозионно покритие? Това за раздатката Спер селект какво точно означава... и със сигурност ли я няма? Къде мога да намеря повече информация по въпроса. Днес я покарах на Витоша и намерих местенца с дълбок сняг и затънах... като се заключи диференциала се измъкнахме.

 

Благодаря за мнението

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Щом е от Италия си има антикорозионно покритие . Просто като казахте топлите страни го асоцирах с Дубай , О.А.Е. и т.н. страни които нямат сняг .

. Супер селект раздаткат позволява свободно движение в режим 4х4 докато при Йзи селект няма тази възможност . При Йзи селект 4х4 - то е само с заключен междуосов диф

 

поздрави

Редактирано от iansto
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

хмм... това е този режим, в който трябва да е изправен волана и да карам само направо ли? :) доста куцо е това... зимата как ще правя завои по пътищата?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Проблем е когато се движите по асфалт . Карането върху утъпкан сняг , кал и черни пътища не представлява проблем когато е със съобразена скорост .

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

здравей колега мога само за двигателя да ти кажа няколко думи имам л200 същия двигател

1 гори си -10-11-12 имам предвид-грацко в лондон, а тук има трафик доста

2 муден мотор-но все пак достатачен за теглене на каравана или ремарке

абе супер е аз съм доволен

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря колеги :)

 

Реших да я взема! Не съм карал джип преди и ми е интересно какво ще излезе. Още като я видях се получи нещо като любов от пръв поглед. Да видим дали това чувство ще издържи проверката на времето...

 

Поздрави

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...