Премини към съдържание

CARISMA-1.9 DID


Препоръчано мнение

Колеги,много бих бил благодарен на някой от вас да сподели мнение за дизела-DID на Carisma.

http://www.mitsubishibg.com/forum/index.php?showtopic=10196

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Посочената тема съм я чел,но там става въпрос за по-старите дизели на Рено.

А като я чете, този линк от темата отвори ли го ? ..http://spisanie.mobi...-avtomobil.html
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

А като я чете, този линк от темата отвори ли го ? ..http://spisanie.mobi...-avtomobil.html

Марио,четох доста неща но бих искал преки впечатления-в смисъл който е управлявал такъв автомобил.А и твойто мнение е важно ,ако го дадеш разбира се.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 4 месеца ...

Здравеите колеги.Карам Каризма 1.9ДИД 115 к.с.с мотор на рено вече пета година.Изминал сам над 108 000 км.Доволен сам от неиа,набира си като бензин.Освен редовните консумативи като гуми,масло,надкладки и агренажен ремак сам поправил динамото и маркуча за турбото.На далаг път ми е падала на 4,9 при мои из4ислениа/на компа 5,1л/100 / при 120-130км.ч.Градско от 6 до 6,5 максимум до 7,1 при голям трафик.Сега в момента го качва на 8-10 изван градско.Иначе всичко друго си е ок.Прочетох форума и видиах 4е на ниаколко места има интерес кам този модел а ниама коментари пове4ето са за GDI.Zaтова реших да напиша моите впечатления.Благодария предварително ако ниакои има идея от какво може да е повишения разход на гориво.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Да изванградско е последния пат го закова на 8,3 по компа,а като карам на по далечно растояние да кажем 100км изванградско ми варира от 5,5до6,5л/100км. като сам вече на магистралата и си карам само на пета от там го занулиавам компа и колата е загриала и като влезна в града при задрасване или на сфетофар като работи колата на място веднага започва да вдига разхода което до сега не го е правила пак според компа.От доста време не сам го засичал но когато сам го правил ми е давал отклонение 100-200 гр./100

на пат от 1200 км което е нищо.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 2 седмици ...

Направих си ,,ресет,,на компютара резултатът е сащият.Днес ходих да ми направиат диагностика.Оказа се че ми излезнаха две грешки.Едната е за подгряващото реле а другата за АРГ клапана.Изчистиха грешките и утре пак ще отида при ,,маистора,, да видим дали ще излезнат пак същите грешки за да сме сигурни.Не разбирам много от коли но и малкото неща които знам ме карат да се съмниавам че високиат разход на гориво може ли да доиде от подгряващо реле и АРГ клапан и при диагностиката има ли вероятност да остане нещо незабелязано.Благодаря предварително.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...