Премини към съдържание

Проблем с ESP и ABS на Pajero 3.2DI-D 2005


Препоръчано мнение

Здравейте колеги,търся читав ел. майстор да ми отстрани следния проблем. Моето Паджеро съм го купил наводнявано, възстановил съм го напълно.Сменил съм всички повредени релета,копчета,блокове за управление,компютри,ABS-a и всякакви ел.елементи. Проблемът ми е следния ESP-то и ABS-а светкат някой път след палене на двигателя,някой път по време на движение.Някой път си изгасват след запалване на двигателя и дори някой път както си светят лампите по време на движение си изгасват.Общо взето си светват и изгасват когато си искат.Ходих на диагностика и ми казаха ,че нямало комуникация м/у ABS-a и двигателя и ск. кутия. Та търся някой майстор със подходяща диагностика да ми проследи инсталацията и да отстрани проблема. Предварително благодаря.

Редактирано от dosseto
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Аз бих се учудил ако бяха открили връзка между АБС - а и скоростите !

Щом не свети постоянно значи някъде има лоша връзка между буксите . Щом си го възстановявал цялостно няма да ти е необходим майстор просто проследи веригите на АБС датчиците от колелата до АБС модула .

Напръскай всички букси с контакт спрей !

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 2 седмици ...

Джипката е възстановена вече напълно,ASC-to и ABS-a работят вече нормално и на диагностиката няма грешки.Ходих в Балканстар-Мицубиши на диагностика и се оказа, че G-сензора има проблем. Проблема е отстранен и джипката е вече като нова.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...