Премини към съдържание

Проблем с датчика за масло


Препоръчано мнение

Ч.Н.Г.Нова година нов проблем.Искам да споделя,какво ми се случи на път за вкъщи,и ако някой може нека да помогне.На 10км.от София установих,че стрелката на датчика за налягането на маслото е на "0".Спрях,проверих нивото на маслото,което е сменено преди около 300км.,видимо нямаше нищо тревожно и се прибрах.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ч.Н.Г.Нова година нов проблем.Искам да споделя,какво ми се случи на път за вкъщи,и ако някой може нека да помогне.На 10км.от София установих,че стрелката на датчика за налягането на маслото е на "0".Спрях,проверих нивото на маслото,което е сменено преди около 300км.,видимо нямаше нищо тревожно и се прибрах.

То нивото може да е ок, но налягане да няма ,тогава е кофти..........трябва да се жпровери налягането колко е ,и тогава ..........ако имате датчик под ръка, най лесно е да го смените ,ако нямате, разбутайте кабела към него ,откачете го и пак го сложете и т.н......

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Незнам дали е правилно да се каже датчик,но става въпрос за контролните уреди над таблото.Къде се намира този датчик?Благодаря.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Незнам дали е правилно да се каже датчик,но става въпрос за контролните уреди над таблото.Къде се намира този датчик?Благодаря.

Зависи кой е мотора, обикновенно се намира до масления филтър или по диагонал на маслената помпа ,в най далечния край .........

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

При мен датчика е под масления филтър гледано през капака.Кабела,който отива към него беше откъснат или прегризан :rolleyes: .Свързах го и всичко е ОК :icon_dance:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...