Премини към съдържание
Моля всички потребители да си сменят паролите поради спам във форума!

Mitsubishi Eclipse US смяна на мотор.


Препоръчано мнение

Здравейте колеги.Един познат попадна на еклипс 1992 година ( 1генерация ) но с цял фар ( не отварящ)

 

Предполагам е US версията. По негови думи купето е доста добро има климатик,ел. колани и такива. Проблема е ,че мотора е смесвал вода с масло и се чувало някакво хлопане отвътре. Предпочита да купи друг мотор ,а не да прави този. Двигателя е 4G37 92 коня 1,8 мисля. По - късно ще отида да го погледна и ще пусна снимки. Ще ви помоля за малко помощ. Кои двигатели пасват без преправяне на това купе? При цена от 1000 лева на колата заслужава ли си? Нямала други проблеми.Благодаря !:mitsu-smiley:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

според мен отворете мотора и ако е за гарнитура ще се отървете със шлайф на главата 30-тина лв. гарнитура към 25 май беше най евтината + болтове предполагам че ще са към 50 лв., а за мотор на еклипс надали ще намерите такъв пробвайте с някой на Хюндай.

 

Успех

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Мерси за инфото. Карали са я на сервиз и са им казали ,че е възможно мотора да е тотално скапан. Не знам какво се плашат толкова ,може би защото трябва да се кисне по ,,майстори'' Ако бях аз да съм я взел и ще си я правя малко по малко.

Ето конкректно обявата:

 

 

 

http://www.cars.bg/u512894

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Тоя двигател е много проблематичен,колкото еклипси знам с такъв всичките само двигател чупят.Слагането на 4Г63 ще реши понататъчни главоболия.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Тоя двигател е много проблематичен,колкото еклипси знам с такъв всичките само двигател чупят.Слагането на 4Г63 ще реши понататъчни главоболия.

 

 

То аз имам един 4г63 ама е карбураторен 8 клапана :D Да му го дам ама съвсем куц еклипс ще стане:D

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

То аз имам един 4г63 ама е карбураторен 8 клапана :D Да му го дам ама съвсем куц еклипс ще стане:D

Тя и сега с тези 93коня дето е не е особена бегачка. :icon_thumbup:
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Тя и сега с тези 93коня дето е не е особена бегачка. :icon_thumbup:

 

 

Хаха,между другото карбураторния е 102 коня :D Защо така са се изгаврили с тоя 4G37 не знам... Поне икономичен ли е ?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Е голяма икономия...На това тежко купе този малък двигател трябва постоянно да го натискаш,за да върви-съответно ще има и космически разход.Например като се кача на баща ми спейстара 1.3,16винтила го карам на пълна ръчка,защото съм свикнал все пак на някаква динамика и лятото с климатик градско ми дава 12литра/100км. :first:

Редактирано от DaNy SHaDy
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Този Еклипс от варна щях да го купувам онзи ден, но се отказах понеже сметнах, че ще ми станат прекалено много главоболията. Все пак ако даржи това момче на тази кола да го маха този двигател и да си намери нещо свястно. В край на сметка дали ще варви като самолет или нормално най-важното е да е читава колицата и да си нямаш излишни проблеми по пътищата :mitsu-smiley:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ами той за момента нито се е отказал нито ще го купува.... То хубаво ако се смени това онова ,да се ревизира мотора ,ще отидат едни 500 лв предполагам,и после ? Ако се мъчи да го ръчка какъвто е състезател ще пречука пак нещо. Най-добре да го смени с 6 болтов 4г63 и да му е мирна главата.:icon_dance: То да беше едни 150 коня ...да прави мотора.... Аз ако ще купувам спортна кола ще искам да върви като такава :icon_clap:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 2 седмици ...

с тая вода дето е била вътре да не го взема , моя се нагълта така с водица и си работеше първите 2-3 дни тракаше но после се оправи и след седмица излезе една биела през блока :) така че или да взема по големия двигател или по добре да си купи кола с такъв направо ,ще му излезе по евтино отколкото да прави тая.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ами отказа се .А като гледам обявата я няма вече и предполагам е купен... Наистина нямаше смисъл да се занимава,понеже не разбира от тия работи и по майстори щеше да му излезе солено и без ясен резултат .

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Тоя двигател е много проблематичен,колкото еклипси знам с такъв всичките само двигател чупят.Слагането на 4Г63 ще реши понататъчни главоболия.

По добре послушай колегата.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...