Премини към съдържание

Проблем с Маслото


InsomniA_1

Препоръчано мнение

Имам проблем и то ужасен колата беше на 750 оборота и един човек ми ги вдигна на 900 незнам дали има общо с маслото това но го казвам.Така сутринта установявам че има масло само на върха на рабуша и доливам литър.Качва на минимума купувам и слагам още един литър и сега е на макс.Като отворих капака да видя дали има теч имаше по маркуча към турбото незнам как се казва изобщо не съм на ясно.Като се заслушах оборотите се вдигаха отсамосебеси и после пак падаха самия двигател се засилва сам без да го пипам.Какво става незнам измих двигателя с водоструика да премахна омасляванията че да видя откаде тече но после от никаде не изтичаше.Може би когато съм на път извън града тогава избива немога да разбера толкова съм на ТИ с всичко това.Ако някои може да каже нещо ще съм благодарен много. :help:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

:mitsu-smiley: Маслото откога не си го проверявал преди да установиш, че е под минимума? Загубата на масло може да е само по 2 причини - или има теч или го гори. А що се отнася до колебанията на оборотите там причината може да е в тоците - кабели, бубина и т.н :mitsu-smiley:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Имам проблем и то ужасен колата беше на 750 оборота и един човек ми ги вдигна на 900 незнам дали има общо с маслото това но го казвам.Така сутринта установявам че има масло само на върха на рабуша и доливам литър.Качва на минимума купувам и слагам още един литър и сега е на макс.Като отворих капака да видя дали има теч имаше по маркуча към турбото незнам как се казва изобщо не съм на ясно.Като се заслушах оборотите се вдигаха отсамосебеси и после пак падаха самия двигател се засилва сам без да го пипам.Какво става незнам измих двигателя с водоструика да премахна омасляванията че да видя откаде тече но после от никаде не изтичаше.Може би когато съм на път извън града тогава избива немога да разбера толкова съм на ТИ с всичко това.Ако някои може да каже нещо ще съм благодарен много. :help:

Е, ако ми кажеш каква е колата , ще гледаме да ти помогнем с нещо , но така......... B)

До колкото разбирам си с дизелов мотор по твоите оплаквания B)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

С дизелов мотор съм номера немога да ви кажа установих загубата месец след смяна на масло и филтри.Ако го гори какъв е проблема и може ли да е от ГНП или сегменти?Каква е цената на ГНП читава и от каде мога да я намеря че в нашия град е немислимо.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

С дизелов мотор съм номера немога да ви кажа установих загубата месец след смяна на масло и филтри.Ако го гори какъв е проблема и може ли да е от ГНП или сегменти?Каква е цената на ГНП читава и от каде мога да я намеря че в нашия град е немислимо.

ГНП-то няма нищо общо с маслото...........но има нещо общо с колебанията на оборотите на мотора..........от нея се регулират оборотите и аванса..............ГНП трудно се намира читава..........струва от 200 до 600 лв. зависи коко е читава, а за загубата на маслото...........

1. може да е от турбината, ако са заминали металните семеринги , ще вкарва масло в "студения и топлия охльов" и в крайна сметка ще губи маслото..........

2. може да са сегменти, елипса на цилиндрите, може от гумички на клапаните и т.н.

3. мо же да има теч някаде, огледай хубаво външната маслена магистрала, веднъж към турбото , и вт. път към масл. радиатор.............ако тече , ясна е работата.......... :)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

ако тече по магистралата какво значи към турбото

Значи..........от маслената помпа, освен маслените магистрали по мотора ( към кол. вал за осн. и биелни лагери, горе към цилиндрите и главата ) имаш и една масл. магистрала ,която излиза навън от мотора и отива към турбото............тази масл. магистрала маже турбината и е много важна за турбо компресора, ако фланците изпускат масло ,то ще имаш загуба на масло в мотора................ B)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...