Премини към съдържание

Някой знае ли колко е резервата на горивото


Spike

Препоръчано мнение

А аз знам,че резервата на който и да е автомобил е приблизително 50 км. извънградско или около 30 км. градско,но не съм на 100% сигурен.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

По каталог:

Светлинен индикатор недостатъчно гориво (в жълто)

Тази лампа светва, когато нивото на горивото в резервоара достигне минимално допустимо ниво (приблизително 9 л).

Ако лампата свети, това показва необходимост от зареждане с гориво.

 

А кой колко километра ще измине...... ;-)

Редактирано от scr
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Carisma 1.9TD

по книжка - лампата светва на 9 л, капацитет на резервоара 60 литра общо ... друг е въпросът, че аз съм зареждал 62 литра ...

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря за точните отговори отговори.... :icon_thumbup:

притесняваше ме че ще закъсам някъде понеже съм свикнал на по точни показания на стрелката на други автомобили

Явно този не е за хора които умуват горивото :icon_doh:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Carisma 1.9TD

по книжка - лампата светва на 9 л, капацитет на резервоара 60 литра общо ... друг е въпросът, че аз съм зареждал 62 литра ...

 

Здравей колега, това че си зареждал ..62 литра - май зависи от бензиностанцията, :icon_blush: че те някъде имат такава склонност да изкарват резервоарите по-големи. :icon_box:

За святкането на лампичката за минимално гориво - моята кола е същата модификация и като светне, имам усещането че са останали 1-2 литра, щото стрелката е почти в кишето на първата чертичка. Не съм правил експерименти колко ще изкара. А бе светне ли най добре бегом за зареждане, че иначе става сложно.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...