Премини към съдържание

Проблем?!?


Препоръчано мнение

Здравейте

 

И така, карам си аз хубавата кола, но от онзи ден при плавно натискане на спирачките в началото се разнася едно адско чукане, усеща се и на педала.... не ти е работа. Колата си спира безпроблемно, не поднася. Отпред съм с дискови, а отзад с барабанни. Доколкото знам :icon_blush: съм без ABS. Какво да правя и къде може да е проблема? /Space Wagon 1990/ :icon_crying:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте

 

И така, карам си аз хубавата кола, но от онзи ден при плавно натискане на спирачките в началото се разнася едно адско чукане, усеща се и на педала.... не ти е работа. Колата си спира безпроблемно, не поднася. Отпред съм с дискови, а отзад с барабанни. Доколкото знам :icon_blush: съм без ABS. Какво да правя и къде може да е проблема? /Space Wagon 1990/ :icon_crying:

Да не се е разхлабил шпилка водач на спир. апарат.........

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Да не се е разхлабил шпилка водач на спир. апарат.........

 

 

Знаеш ли, направих си проба - карам бавно, и полека натискам спирачка. Колата намалява и се почва стърженето - трак.....трак.....трак. Чува се отдясно, според мен. Възможно ли е да е наранен/спукан/ спирачният диск?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ами колега - свали колелото и погледни... :icon_doh: Четири болта са...

Отделно виж и състоянието на накладките.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 2 седмици ...

Та какво стана...

 

При първа възможност за ползване на канал и подемна техника спрях колата, двете колела горе и проблемната гума - на земята. Веднага си пролича-диска бие и то сериозно. Свалихме го и айде при един стругар, а там биенето в 0,02 мм. Гледам челото на полуоската - не бие. Сетих се, че като сваля гумата нищо не държи диска, и го монтирах на същото място, стегнах го с 4-те гайки - пак бие. Пробвах на друго положение - бие и бие. Свалям го, айде при друг майстор на струг - не мръдва. Ошашавих се. Тогава един познат ми каза, че ако диска преди мен е свалян и е монтиран мръсен, може да бие. Та зачистих челото на диска към полуоската с шабър, зачистих челото на полуоската и няма биене няма дявол. Явно е бил свалян и не е белязан, a и е монтиран без дори да се обърше и така...... :icon_thumbup:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

А смени ли си накладките? Ако оставиш старите - пак ще го покриви!

 

Всъщност не ги смених - да не кажа голяма дума, ама и на двете има по десетина милиметра месо, та ги оставих. При условие че цялата работа беше от малко ръжда и мръсотия...Времето ще покаже :icon_blush:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...