Премини към съдържание

Guncheff

Потребител
  • От него общо

    30
  • Регистрация

  • Беше тук

Мнения публикувани от Guncheff

  1. Впрочем и при мен на диагностика показваше дроселова, та дроселова...Наистина не работеше, но един път не отчете проблем с ЕГР.А се оказа от него.

     

    И при мен имаше грешка за ЕГР-а и си мисля, че проблема главно идва от дросела, тъй като май от нея тръгва регенерацията. Следователно тя като не дава правилните параметри към компютъра, всичко по веригата се шашва, мое мнение..

  2. Привет, колеги.

     

    При мен проблема се оказа от дроселовата клапа. След като дпф-а тотално се беше задръстил и след всяко палене веднага гаснеше, я закарах в сервиз. На диагностиката излезе клапата, като сярата в дпф-а беше на 70%, саждите на 80% смених я срещу 340лв от СФА и сега се надявам проблема да е решен. След смяната й, пича в сервиза е направил регенерацията на място, следователно сярата пада на 0%, а саждите на 70%. Сега от мен се иска едно яко изпъване по магистралата, за да си направи регенерацията както трябва и да изчисти дпф-а.

  3. Колеги, има ли някакво развитие по проблема? От EGR клапана ли е, дроселова клапа ли е? По грешката илиза тя, но не знам.. При всяко излизане от града проблема се проявява.

    Говорих преди седмица с един познат, при който проблем с подобни или същите симптоми се е оказало от електронния педал, има ли такава възможност? Не знам какво да търся като причина вече, а очаквам бебе и ми се иска да отстраня този глупав проблем. Не ми идва на акъл и на каква диагностика да закарам колата, по-скоро при какъв майстор. Дадоха ми съвет да пробвам с дроселова клапа на някой съфорумник, но проблема е такъв, че не става само със закачане.

    Някакви идеи?

  4. Смяната се отложи за другата седмица, майстора няма време.При мен симптомите са само придърпване (рядко) и понякога не пали от първи или втори път.

     

    Баща ми имаше преди години същия проблем с паленето и се оказало от ЕГР клапана.

  5. При мен доста зачести. Току що пак се прояви - не иска да се изфорсора, стои на 3 хиляди оборота повече не може и пушеше доста. Загасна сама и след като я запалих светна чека и сега се движи нормално. При вас същите симптоми ли са?

  6. Искам да попитам, някой , който има проблем с придърпването, случвало ли му се е да не запали от първия път?

    На мен ми пали винаги, но интересното е, че ми гасне двигателя в периода на придърпването.

  7. ....значи имате проблем някакъв с ЕГР-а.....тъй като тротъла,ЕГР-а и турбината са в една група,ако някой нещо му стане, дават тези грешки...според мен е ЕГР клапана,но не винаги е за смяна.....

     

    В такъв случай, какво действие да предприема?

  8. Колеги, по-рано днес запалих колата(не беше палена от снощи) и check-a светна. Прочетох грешките с ELM 327, а те бяха следните: 1. P2111 - Throttle Actuator Control System - Stuck Open. 2. P0488 - Exhaust Gas Recirculation Throttle Control Circuit "A" Range/Performance (тази грешка беше в графа: pending faults).

  9. ....може да,но нали ти е светнал чека? Ако е така, отиди да ти прочетат поне грешката/ите и ги дай тук....тогава ще му мислим конкретно....

     

     

    Не, check-a светваше отделно от този проблем. Само сутрин на студено и при следващо палене изгасва, но вече не светва.

  10. Колеги, днес се прибрах от Варна. Всеки ден карах из града и колата не е правила проблем от петък (откакто го направи последно). Друго интересно се случва обаче, даже от преди предърпването - check-a ми светва сутрин преди първото палене на двигателя. След като я изгася един или два пъти(в рамките на деня) check-a изгасва. Нямам представа на какво се дължи това. Ще ви държа в течение, ако нещо се случи. Също така си мисля - дали ако сложа чип и премахна DPF и EGR проблема ще изчезне и има ли плюсове от тази интервенция?

  11. Здравейте, колеги.

    Днес пътувахме към Варна. По магистралата се движех с 130/140км/ч. и нямаше никакви проблеми. След като излязохме от магистралата, тръгнахме през Ришкият проход, в началото на прохода започна да ми прави същия проблем. Придърпване на 70/80км в час - дори ми загасна и двигателя. Спрях, след което тръгнахме отново. Направи ми го още няколко пъти. В правите участъци се движех с не повече от 90км/ч и не след дълго проблема изчезна. Шумът на двигателя също се променяше, дори се вслушвах дали работи турбото.. В крайна сметка стигнах до Варна без проблем. Според вас, дали с някаква диагностика може да се установи причината? Да пробвам ли и със стенд на турбото?

  12. Здравейте, колеги.

    Днес по обяд ми се случи нещо ново и странно за мен. В извънградско шофиране с 80км/ч колата изведнъж придърпа(беше в ниски обороти) и реших, че отново се проявява проблема със скоростната кутия който имах. След продължително каране нещата се влошаваха и колата започна да придърпва все по-често, не се караше нормално. Звукът на двигателя се промени, перките на радиатора се включиха и оборотите играеха сами. Консултирах се с приятел, тъй като той ми каза, че DPF-а му бил заминал и го питах за същите симптоми(Mazda 6), не след дълго ми светна "Check DPF System". Реших, че проблема е същият, но се различаваше от този на Маздата. Не след дълго лампата за DPF-a изгасна, но двигателя продължаваше да работи по същият начин. След като загасих двигателя няколко пъти и го палих отново нищо различно не се случваше. Тръгнах към вкъщи с идеята да оставя колата и утре да се занимавам с нея, но при трудното придвижване към вкъщи(от порядъка на 6,7км разстояние) двигателят си заработи нормално.

    Въпросите ми са: Дали това се дължи на регенерацията на DPF-а? Почистващата течност за DPF-a ли ми е свършила или просто е дошло времето в което ще се отърва от него? Дали някой от вас е имал същия или подобен проблем?

     

    Всички мнения по темата ще са ми от полза.

  13. Здравейте колеги,

    аз вече от една година се мъча с този проблем и колата почти не я карам, защото е адски изнервящо.(При мен придърпва и не иска да превключи на следващата предавка). Разпитвах на много места и с доста хора в Пловдив, Варна и София говорих и никой не се нае да я прави. Накрая отидох в София в Джемини за диагностика и г/у разбрах, че проблема е в платката за управление, която се праща във Варна за ремонт и се сменят соленоиди превантивно, но могат да я вземат чак след месец и ще я ремонтират г/у десет дни, а ми е нужна. Ако някой има отзиви за добър сервиз моля за съдействие, понеже изобщо не ми се продава автомобила.

    Благодаря.

  14. Здравей колега,

    Според Wikipedia цък, втората генерация на Mitsubishi Outlander е за периода 2006-2012г. В нея единственият дизел с кубатура 2.2 е с двигател на Peugeot/Citroen (PSA DW12 2.2 L HDI). В моя информационен масив, той отговаря абсолютно точно на посочената от теб мощност. В третата генерация двигателите 2.2 навярно са си на Mitsubishi и те са с различна мощност от 110 kW и 130 kW. Ето и интересуващата те информация възел по възел:

     

    Mitsubishi (EU), Outlander CW0/CWB, Outlander 2.2 DI-D (115 kW) 4x4 TC SST, 2010-2013

    Manufacturer: Mitsubishi Motors Corporation, Japan

    Drive type: a.w.d.

    Cylinder capacity: 2179 cc

    Power output: 156 HP / 115 kW at 4000 RPM

     

    Engine 4HK

    Diesel, 4-stroke, 4 cylinder, Line, 4 valves/cyl, Turbo Intercooler, liquid cooled

    Cylinder capacity: 2179 cc

    Power output: 156 HP/115 kW at 4000 RPM

    Capacity 5 liter

    Filter capacity: 0.3 liter

     

    Use: Normal

    Change 15000 km/12 months

     

    OEM recommendation

    From -30 to 45 PSA B71 2290 / PSA B71 2288 SAE 5W-30

     

    От горепосоченото наистина се потвърждава, че този двигател е на PSA, защото изисква такъв стандарт. Като цяло стандарта PSA B71 2290 е стъпнал върху ACEA C2, но със завишени изисквания на Peugeot/Citroen. Отделно виден е акцента, че след като се изисква нископеплно масло, то и двигателя е оборудван с FAP/DPF. И не на последно място маслото с понижено триене се изисква за да осигури икономия на гориво, нещо присъщо за концепцията на PSA...

     

    Хубаво че двигателя има DPF филтър, но като MID SAPS масло неговият TBN е по-малък (но над 6). От сега те предупреждавам да сипваш възможно най-качественият дизел, да сменяш често бензиностанциите с цел да попаднеш по-рядко на лоша партида, да намалиш по възможност още интервала на смяна на по-разумните 10000 км/12 месеца и да не се подвеждаш никога да слагаш 2Т масло в нафтата. Следвайки горните препоръки двигателя ще бъде защитен и ще се удължи живота на филтъра за сажди....

     

    Двигателя според моя информационен масив има код 4HK. Потърси същият ли е големият талон най-горе по средата.

    ------------------------------

     

    Спод Wikipedia, автоматика е 6-speed twin-clutch transmission цък, разработен от Getrag за Mitsubishi Motors. В Информационният масив за тази мощност на двигателя има автоматик на Getrag:

     

    Transaxle, semi-automatic 6DCT470 Getrag

    DCT, semi-automatic

    Capacity

    7.6 liter

    Oil cooler: 0.5 liter

    Gears forward: 6

    Gears reverse: 1

     

    Use: Normal

    Check 20000 km/12 months

    Change 100000 km

     

    Use: Severe

    Check 20000 km/12 months

    Change 40000 km

     

    OEM recommendation

    Year-round Special gear oil, Dia Queen SSTF-1 -

     

    Моля обърни внимание първо на пробега в нормални (100 000км) и тежки експлоатационни условия (40 000км). Страхувам се обаче, че ще може да се постигне това, когато целият обем масло от 7,6л се опресни. Защото ако се сменя без машина и се опреснят само 3-4литра, то и пробега трябва да се съкрати.

     

    Второ и изключително важно условие е, маслото да отговаря на стандарта Dia Queen SSTF-1. Той ще присъства в масло за автоматични кутии, които са предвиден и за DCT (Dual Clutch Transmission) и DSG (Direct-Shift Gearbox). След като нямаш сервизна книжка на хартиен носител, въоръжен с номер на рама звънкаш в дилър на Mitsubishi да ти потвърдят за стандарта Dia Queen SSTF-1 . Иначе съм срещал и случай на прага на пасажерската врата да е изгравиран вида на автоматика (потърси нещо свързано с Getrag DCT)? Но не забравяй и мнението на дилъра!

    ------------------------------

     

    Раздатката и задният диференциал изискват едни и същи стандарти API: GL-5 SAE 80W. Най-важното в тях е маслото да има стандарт по API GL-5 (gear lubricant ниво). Вискозитетния клас може да се доразгърне и да намериш пълна синтетика SAE 75W-90 което да отговаря и на API GL-5. Този вариант ще е по-добър от минерално масло GL-5 SAE 80W. Литрите за раздатката и задният диференциал се обединяват и с едно масло се обслужват и 2-та възела:

     

    Transferbox

    Capacity 0.6 liter

    Use: Normal

    Check 20000 km/12 months

    Change 80000 km

     

    Use: Severe

    Check 20000 km/12 months

    Change 40000 km

     

    OEM recommendation

    Year-round API: GL-5 SAE 80W

     

    Differential, rear

    Capacity 0.5 liter

     

    Use: Normal

    Check 20000 km/12 months

    Change 80000 km

     

    Use: Severe

    Check 20000 km/12 months

    Change 40000 km

     

    OEM recommendation

    Year-round API: GL-5 SAE 80W

     

    Пак добре е да се съобразиш с интервалите на смяна... С риск да се повторя, ти трябва API GL-5. Пази се от масло което няма в себе си GL-5, а например само GL-4. Тогава е грешно. Но е позволена комбинация едно масло едновременно да е и по GL-5/GL-4 (много е вероятно да намериш такова в SAE 75W-90)

    ------------------------------

     

    Hydraulic brake/clutch system

     

    Use: Normal

    Check 20000 km/12 months

    Change 40000 km/24 months

     

    OEM recommendation

    Year-round Brake fluid, DOT 3 -

    Year-round Brake fluid, DOT 4 -

     

    Тук ти препоръчвам да си спреш вниманието на DOT 5.1 течност. Абревиатура DOT идва от Department of Transport и това е американски стандарт. DOT 5.1 е съвместима с течност като DOT 4, DOT 3.

     

    Внимание, DOT 5.1 е различна и несъвместима с DOT 5 !

     

    Обема не е посочен, вече майстора ще прецени, но 1-1,5л би трябвало да стигнат...

    ------------------------------

     

    Power steering

     

    Use: Normal

     

    OEM recommendation

    temperate climate Dexron III -

    temperate climate Dexron II -

     

    Стандарта на GM Dexron, конкретно Dexron II е влезнал 1972г, а Dexron III - 1994г (минерални масла). За тази хидравлика препоръчвам синтетична формула покриваща Dexron III стандарта

    ------------------------------

     

    Cooling system

    Capacity

    7.6 liter

    Reserve tank: 0.62 liter

    Use: Normal

    Check 20000 km/12 months

    Change 120000 km/72 months

     

    Use: First change only

    Check 20000 km/12 months

    Change 180000 km/108 months

     

    OEM recommendation

    Year-round Dia Queen Super Long Life Coolant -

     

    Тук производителя препоръчва специфичен стандарт в червен антифриз по Organic Acid Technology (OAT). Такъв е и горният антифриз. Усмихвам се, защото проверявам изисквания за същият двигател вграден и в Peugeot 4007 и там изискването е за специфичен (син) антифриз по Peugeot/Citroen. Не е за първи път ситуацията за един и същ възел различните производители на автомобили (не на възела) да дават различни препоръки. Тука е казано OAT, червен, ок няма да спорим ;)

    ------------------------------

     

    Airconditioning system

    Capacity 480-520 grams

     

    Use: Normal

     

    OEM recommendation

    temperate climate Special airco fluid, R-134a

     

    Тука само евентуално дилър

    ------------------------------

     

    Опитах се да ти бъда максимално полезен колега. Автомобила ти е прекалено нов, внимавай на какви масла като качество и стандарти се доверяваш.

    Поздрави

     

     

    Колега, искрени благодарности за изнесената лекция!

  15. Здравей,

    Автомобила в 115kw/156hp и е 4х4. Кутията е 6 степенна.

    Не знам само как да разбера кода на двигателя, къде го пише?

    Сервизна книжка за съжаление нямам.

×
×
  • Създаване...