Премини към съдържание

Датчик разпределителен вал Space star 1.3 2002г.


Препоръчано мнение

Здравейте колеги,

 

Имам следния проблем със Space Star-a. Колата пали и веднага гасне. Носих я на дигностика и там дава само 1 грешка- проблем датчик на разпределителния вал (прилагам снимка). Дотук всичко изглежда ясно, но...Като за начало намерих нов китайски датчик, смених го, колата пали безпогрешно но на 100м път взе да тресе, да не върви, при постоянно подадена газ - изглежда датчика си решаваше кога колата може да се движи и кога не...и то с 20км/ч....аварийно демек. Махнах го и си сложих стария(който все още не е напълно отказал) и така си се прибрах.

 

Ония ден от автоморга поръчах да ми свалят от 1.3 бензин Спейс стар. Днес дойде, слагам го, паля - веднага гасне. Повторих, потретих и пак си сложих стария. От автоморгата твърдят, че е свален от работещ двигател.

 

Някой имал ли е подобен проблем? Да не би аз да бъркам нещо при подмяната? Тези дни трябва да пристигне друг такъв датчик и гледам да съм подготвен. Ще се радвам ако някой се отзове. Благодаря предварително!

 

Поздрави,

Кехайов

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Здравей,

Ами давам контакт, паля, вдига обороти да речем до към 1400 и директно гасне след това . Всичко това става за 2-3 сек....

При нормално работещ датчик(ето моя текущия)- паля стигат до 1400 и после падат до 700-800 оборотите и ги държи така (и не гасне :)).

 

Поздрави,

Кехайов

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...