Премини към съдържание

Въпросче за свещи


Препоръчано мнение

Здравейте.

Въпросът ми е следният - какво трябва да е разстоянието на свещите, между което се образува запалителната искра/не знам как точно е техн. термин, за това го описвам така/? При мен /свалих свещите и го измерих/ е между 1,7 - 1,9 мм. Свещите са NGK II BKR6E /на шестостена им пише M8ZR/. Не са омаслени или черни. Свалих ги, защото при загрят двигател и равен път или изкачване между 1500 и 3000 оборота се получава едно "придръпване", сякаш на автомобила не му достига гориво, или предавката е прекалено "висока" за съответният наклон. Смених горивният филтър - няма промяна. При потегляне на студен или топъл двигател няма придръпван, както и при по-високи обороти, но се усещат при ускорение - рязко подаване на газ при изпреварване. При работа на място, както и да настъпвам педалът на газта, колата реагира много добре. Карам само на бензин /нямам газова уредба/. Заредих за проба от три от масовите бензиностанции /обикновен 95, както винаги досега/ - едно и също. Автомобилът е Спейс Вагон, 6+1 места, 1997 см3, 101 к.с., инжекцион, с двигател 4G63JR5904. VIN - JMBLGD08WLZ500510.

Благодаря, и много безаварийни километри на всички!!!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...