Премини към съдържание

alf

Потребител
  • От него общо

    106
  • Регистрация

  • Беше тук

Мнения публикувани от alf

  1. Явно за 4N14 няма такава зависимост, но може ли някой да каже какво трябва да се спазва за да не се прекъсва вече започнала регенерация. Ясно е, че не трябва да се гаси мотора, но трябва ли да се подържат минимални километри в час или обороти на двигателя или пък нещо друго?

  2. Здравейте, мисля, че някъде назад в темите съм  чел, че когато колата е в регенерация, освен оборотите които се повишават, някой беше споменал, че се включва отоплението на огледалата. Попаднах на полски форум, в който показват как включват светодиод към буксата на огледалата, по-точно към клемата за подгряването им и така следят да не изключват двигателя по време на регенерация. Не намерих старата темата във форума, за която си мисля че е споменато и за Митсубиши и затова пускам нова тема.

    Поздрави и предварително благодаря на знаещите.

  3. Здравейте, свалих си кутията за очила на тавана зад плафона (Аутландер2011) и видях трипинова букса 0, +8 и +12V. Някой може ли да ми каже какво захранва! В плафона пък видях, че е поставен датчик чието предназначение също незнам, така че ако някой може да ми каже и за неговото предназначение ще съм благодарен.

  4. Здравейте колеги,

    Колата ми показа символ за проверка на DPF и малко след това ми светна и Check Engine, след диагностика ми изписа посочените грешки (P1498 и P2463). Филтъра го почистих на машина с химикали за почистване на DPF и мисля че е достатъчно чист, за да не получава ECU сигнал за грешка, но не можаха да ги изтрият в сервиза, където ми демонтираха и монтираха DPF. Не знам дали са имали оригинална за Мицубиши програма за диагностика и записах на второ място където ми казаха че имат, но междувременно пиша тук, ако може да получа съвет и от вас какво да правя.

  5. Здравейте,

    проблема е разрешен по най-неочакван начин. Грешка Р1299 включва и температурен датчик на главата, но почти не му обърнахме внимание. Датчика си е ок, лошото е че температурата е скачала. Антифриза ми е шест годинишен , а според производителя качествата са му гарантирани до втората и явно е кипвал, а от там и температурата е скачала. След смяната му ( описал съм в тази тема http://www.mitsubish...=1) имах пътуване при което натоварих двигателя много над режимите при които ми показваше грешката Р1299 , а и много по-продължително и за щастие няма и помен от нея. ЕГР-а и ДПФ-а се държат по стария начин, така че съм уверен че проблема ми е бил в антифриза.

  6. След като смених антифриза си следя температурата през ОБД и е около 88градуса, но вчера при 36 градуса на въздуха и здраво натоварване по стръмно , наложи се на трета дори да слизам и оборотите бяха около 3000 , климатика разбира се работеше и той , та стигна 97 градуса които си паднаха после, а и показанието си светеше в зелено но мен си ме притесни и затова питам нормално ли е.Индикатора на таблото въобще пък не отчете промяна в този диапазон.

  7. Здравейте колеги, преди няколко дена разбрах че антифриза ми е различен от посоченото в книжката на колата. По спецификация трябва да е G30 който е розово-виолетов, а в казанчето ми се мъдри синя течност. Иакам да сложа G30, но трябва първо да промия охладителната система. Може ли да ми обясните как става това, за да знам какво да искам в сервиза и за да не ме мятат по върбите, а и да нямам негативни последствия за мотора.

  8. Не ме притеснява толкова дали ще окаже положителен ефект(за всяка кола е различно , според състоянието на ДПФ-а), а се страхувам повече от това да не е много агресивна добавката и да си създам допълнителни проблеми.

  9. Относно регенерацията, вече ми е ясно, а какво е мнението ви относно добавки Bardal за почистване на DPF. При последната смяна на маслото в сервиза, собственика горещо ми ги препоръча. Едната добавка 187лв. за почистване и другата за поддържане на филтъра чист около 30лв.

  10. Мирослав, благодаря ти за отговора. Така обяснено вече ми става ясно и защо си променя компютъра препоръките за смяна на маслото. Аз съм сменял веднъж на 10 000км и веднъж на 15 000км. Карам изключително извънградско, но въпреки всичко отсега ще го сменям на 10 000км.

  11. Отскоро съм с дизел и продължавам да откривам Америка или по-точно да я търся. Та на щеката на маслото има минимум и максимум, но и някакво "нормално" ниво което е с около два сантиметра над максимума. Та нивото било нормално да се покачва защото при почистване на ДПФ-а попадало гориво в маслото. Това доста ме озадачи и затова питам така ли е или нещо не съм разбрал.

  12. Здравейте, от началото на темата е ясно къде ми стиска чепика и да споделя още малко факти като се надявам на полезни съвети. Около месец след като ми се случи първата грешка(Р1299) случката се повтори. Купих си ОБД букса и докато карам си наблюдавам ЕГР-а за грешка. В 90% от времето ЕГР е с грешка, но все пак има моменти и без грешка.Колата между другото е на 80000км.,беше на 60000км., аз съм си я купувал от Германия , от немска автокъща, и и имам историята, така че е възможно да са реални. На 28.01.2016г. минах преглед и на теста за вредни газове уреда им не ги хвана, казаха че е под долната граница на чувствителност на уреда им и че им се случва за първи път. В същото време миризмата на изгорелите газове е отвратителна, както техниците я определиха , на тоалетна. Бях си наумил да свалям ЕГР-а , обаче както се сещате не ми е голям кеф да го правя и затова описвам всичките си патила за да се мотивирам или да се откажа в зависимост от съветите ви..

    Поздрави и предварително благодаря на хората които ще се включат.

×
×
  • Създаване...