Премини към съдържание
Моля всички потребители да си сменят паролите поради спам във форума!

Outlander посукване на купето на стръмно и други въпроси?!


Препоръчано мнение

Здравейте!

Да се похваля, от един месец съм горд собственик на Outlander 2.2 дизел. Като цяло, джипа е страхотен и много стабилен на пътя, със страхотно ускорение, но днес го паркирах на една стръмна улица, така че колелата да не са в една равнина. Резултата беше че много трудно се затваряше задната врата (багажника). Веднага щом го преместих на равен терен, пак пробвах затварянето на багажника и всичко беше ОК. Т.е. притеснен съм, че това е чисто нов автомобил и подава много лесно на посукване (при това джипа беше абсолютно празен). Има ли някой друг подобни наблюдения, найстина ли толкова лесно купето подава?!

Друго питане: при мен с бутоните от багажника, задните седалки никога не се сгъват на 100% и се налага да отварям задните врати за да ги застопорявам, което като цяло доста обезсмисля тези бутони. Как е при вас?

Имам и още едно не чак толкова значително въпросче: около запалката (е, аз не си взех запалка и е само куплунг 12V) има един червен пръстен, който при мен не свети, а си мисля че би трябвало да свети?! Как е при вас?

Мерси предварително за всички мнения!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте!

Да се похваля, от един месец съм горд собственик на Outlander 2.2 дизел. Като цяло, джипа е страхотен и много стабилен на пътя, със страхотно ускорение, но днес го паркирах на една стръмна улица, така че колелата да не са в една равнина. Резултата беше че много трудно се затваряше задната врата (багажника). Веднага щом го преместих на равен терен, пак пробвах затварянето на багажника и всичко беше ОК. Т.е. притеснен съм, че това е чисто нов автомобил и подава много лесно на посукване (при това джипа беше абсолютно празен). Има ли някой друг подобни наблюдения, найстина ли толкова лесно купето подава?!

Друго питане: при мен с бутоните от багажника, задните седалки никога не се сгъват на 100% и се налага да отварям задните врати за да ги застопорявам, което като цяло доста обезсмисля тези бутони. Как е при вас?

Имам и още едно не чак толкова значително въпросче: около запалката (е, аз не си взех запалка и е само куплунг 12V) има един червен пръстен, който при мен не свети, а си мисля че би трябвало да свети?! Как е при вас?

Мерси предварително за всички мнения!

Не би трябвало да имаш никакви такива проблеми от изброените - трябва да направиш рекламация според мен ако е чисто нов...........

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте!

Да се похваля, от един месец съм горд собственик на Outlander 2.2 дизел. Като цяло, джипа е страхотен и много стабилен на пътя, със страхотно ускорение, но днес го паркирах на една стръмна улица, така че колелата да не са в една равнина. Резултата беше че много трудно се затваряше задната врата (багажника). Веднага щом го преместих на равен терен, пак пробвах затварянето на багажника и всичко беше ОК. Т.е. притеснен съм, че това е чисто нов автомобил и подава много лесно на посукване (при това джипа беше абсолютно празен). Има ли някой друг подобни наблюдения, найстина ли толкова лесно купето подава?!

Друго питане: при мен с бутоните от багажника, задните седалки никога не се сгъват на 100% и се налага да отварям задните врати за да ги застопорявам, което като цяло доста обезсмисля тези бутони. Как е при вас?

Имам и още едно не чак толкова значително въпросче: около запалката (е, аз не си взех запалка и е само куплунг 12V) има един червен пръстен, който при мен не свети, а си мисля че би трябвало да свети?! Как е при вас?

Мерси предварително за всички мнения!

 

Хм.... странно.

Не съм забелязал като спра на наклон да има подобен проблем с вратата на багажника. Защо пак не пробваш да спреш на наклон и да видиш какво ще стане?

За задните седалки: просто трябва малко по дълго да задържиш лостчетата и те сами си падат, освен ако не са ти изнесени много назад предните седалки заедно с облегалките, веднъж трябваше да сваля задните седалки и ми се наложи на шофьорската седалка да изправя малко облегалката, защото карам в крайно положение.

За "запалката" :D мисля че и при мен не свети, но нали си имаш червена лампичка, която осветява цялата цялата ниша.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

[

Наистина странно, вратата на багажника се затваря с наистина малко повече усилие, но не мисля че това е проблем. Щом жена ми може да я затваря :)

На мен друго ми направи впечатление: няма приспособление, мрежа, или каквото и да е там ,което да служи да се закрепват покупки или други неща.

Малко е неприятно когато служиш чантички отзад, всичко се разпилява, ако ме разбирате :rolleyes:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Наскоро разгледах един сайт в Щатите за продажби на Outlander, и там видях доста интересни опции, включително мрежички и кутии за багажник. Може би и тук се предлагат, макар и с поръчка. Относно сгъването на седалките с копчетата от багажника, пробвах всякакви варианти, включително със задържане на копчетата, но резултата си е един и същ, налага се да отварям задните врати и да ги досгъвам с цел да се застопорят. Тези дни ако ми остане време ще мина през Балкан Стар да експериментирам с друг нов Outlander, да видя как е. Но може ли някой да се похвали, че при него се сгъват на 100% и се застопоряват?!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Наскоро разгледах един сайт в Щатите за продажби на Outlander, и там видях доста интересни опции, включително мрежички и кутии за багажник. Може би итук се предлагат, макар и с поръчка. Относно сгъването на седалките с копчетата от багажника, пробвах всякакви варианти, включително със задържане на копчетата, но резултата си е един и същ, налага се да отварям задните врати и да ги досгъвам с цел да се застопорят. Тези дни ако ми остане време ще мина през Балкан Стар да експериментирам с друг нов Outlander, да видя как е. Но може ли някой да се похвали, че при него се сгъват на 100% и се застопоряват?!

При мен се прибират и застопоряват без проблем, стига предните седалки да са в положение, така че да не пречат на движението на задните

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Наскоро разгледах един сайт в Щатите за продажби на Outlander, и там видях доста интересни опции, включително мрежички и кутии за багажник. Може би итук се предлагат, макар и с поръчка. Относно сгъването на седалките с копчетата от багажника, пробвах всякакви варианти, включително със задържане на копчетата, но резултата си е един и същ, налага се да отварям задните врати и да ги досгъвам с цел да се застопорят. Тези дни ако ми остане време ще мина през Балкан Стар да експериментирам с друг нов Outlander, да видя как е. Но може ли някой да се похвали, че при него се сгъват на 100% и се застопоряват?!

 

Направо отивай за рекламация на седалките в БС.

При мен също се сгъват без проблем ако предните седалки не пречат.

А за аксесоарите, мисля че някъде из форума има качен каталог, ако не пиши едно лично на Miroslav или на ceno83 и двамата работят във Ротола, и ще ти дадат каталог с цени.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Относно мрежата в багажника, аз използвам от Октавиа, има ги по магазините на Шкода и върши чудесна работа.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

При мен се прибират и застопоряват без проблем, стига предните седалки да са в положение, така че да не пречат на движението на задните

 

Малки деформации на купето са нормални, все пак то не е направено от бетонна отливка.

 

Един пример ще дам, Галанта като се вдигне от двете предни страни на крикове в предвидените точки, почват да опират леко предните врати. Все пак това е самоносеща конструкция направена от ламарина.

И направена с такива профили, че за нормално прилаганите сили да е яка, а за "ненормално" прилагани става лесно усукване.

 

Провери, дали самата врата не увисва на пантите си от наклона и да опира??? Защото спиране на наклон, и то SUV, е нещо "нормално"...

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Задните седалки съм ги сгъвал три пъти – първите два пъти (през лятото) се сгънаха сами до 100%, последния път (през зимата) им трябваше съществена помощ – направо не искаха да започват да се сгъват. Отдавам го на факта, че навън беше някъде около 8-10 градуса под нулата. И още нещо: сам констатирах (а и в упътването си го пише), че възглавниците зад главите на пътниците на задната седалка (или както там се наричат) трябва предварително да се смъкнат в крайно долно положение. В противен случай, ако предните седалки са издърпани доста назад, те се застопоряват в тях и не позволяват на задните седалки са се сгънат до крайно положение.

 

В БС се предлагат мрежи за багажник за Outlander като аксесоар, eдин приятел с Outlander даже си взе такава. Имам някакъв мъгляв спомен че цената им се въртеше около стотина лева, но може и да бъркам.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 3 седмици ...

Купих си мрежа за багажник от БС за 79 лв. Трябва търпение обаче - отне месец и половина докато го доставят. Иначе върши добра работа.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 1 месец ...

Едва онзи ден успях да мина през БС и проблема със застопоряването на седалките го оправиха за 30 минути. Сега са ОК, с бутоните от багажника се сгъват и застопоряват но не разбрах какъв им е бил проблемът. Имам и друг проблем с музиката, радиото ту заглъхва ту се оправя, но за това ще пусна нова тема.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...