Премини към съдържание

Подгряване на странични огледала


valboss

Препоръчано мнение

Днес, по време на пътуване, ми се прецака подгряването на шофьорското огледало.

Нямах време, а и не ми се занимаваше да гледам дали има изгорял предпазител. Но мисля, че едва ли в бушончетата е проблема. В дясното огледало подгряването си го има, както и на задното стъкло.

Та питането ми е:

-Някой разглабял ли е странични огледала? Или ако се намират някакви снимки или схеми..

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Уффф,два пъти съм си разглобявал огледалото, защото ми го чупят. Без сваляне на кората на вратата няма да минеш - вътре е буксата. В самото огледало се отделя от стойката на вратата самата стойка се държи на два болта. Като ги отвиеш тези болтове, ще видиш една скоба, която държи натегната пружина.Тази пружина служи да ти държи огледалото. Много зор и един 250 грамов чук ще ти трябва след това за да я набиеш пак на мястото й. Но това разбира се, ако ще търсиш проблема при самото огледало. Като инструменти ти трябват кръстата отверка и камъни 10 или 8 беше, не се сещам също и нещо тънко и здраво като шпатула (в моя случай), да отделиш кората от чоповете. И внимателно, ама МНОГО ВНИМАТЕЛНО с кората на вратата, че е от дърво и много лесно може да се счупи. Другото за което се сещам при свалянето е, да не напъваш черното тиъгълниче което скрива единият ъгъл на врата, от там минават кабелите. Първо трябва с нещо остро да отвориш капачето му. Аз не обърнах внимание, че е с капаче и като го напънах малко го поизкривих, ама успях да го оправя.Там вътре има две болтчета за кръстата отверка, сваляш и тях за да освободиш ход на кабела, за да излезне цялото огледало и да си го прибереш у вас ;)Като времетраене, аз успях да сваля всичко за около 10-15 минути.

 

Дано да ти е била полезна информацията,а относно нагрева предполагам,че може да е от буксата.Мен така не ми работеше ел. регулирането на единият фар и с малко контактен срей се оправи.

 

Поздрави от снежна Варна

 

С.Илиев

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря, колеги :icon_clap:
Вальо ! Не е нужно да сваляш огледалото, за да установиш къде е дефекта.......Достатъчно е само да стигнеш до буксата, и да замериш дали идва напрежение......Ако идва до там-тогава търсиш дефекта в огледалото......Ако не идва напрежение, проверяваш кабелите и връзките им между вратата и колонката.....Най вероятно да е там проблема.......Бушон не е , защото те работят паралелно с подгрева на задното стъкло.......Успех......
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте, Колеги.

Честита Нова Година!!!

 

Та... Огледалото се сваля лесно (само стъклото). С една права отверка леко се откача от щипките и е готово :) Не ти трябва да разглабяш всичко от и по вратата. Като свалиш стъклото можеш да премериш дали идва ток до буксите.

 

Ако проблема е в нагрвателя в стъклото... кофти, но и то си има ремонт :) Аз така си оправих моето ляво огледало, защото му се повреди нагревателя.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря за съветите, колеги. :)

Но да се похваля:

-Днес сутринта, докато чаках да се стопли задното стъкло, хванах и си поиграх с копчето за настроика на огледалата. Няколко минути движих лявото огладало във всички посоки - нагоре, надолу,наляво, надясно... И в крайна сметка подгряването проработи..

Но според мен, като цяло - не е читава работата. :icon_blush:

Та имам два уточняващи въпроса:

Към Fg21 - Как по-точно се сваля само огледалото от корпуса? Къде са тези щипки и къде точно подпъхваш отверката?

И към Марин - Буксата е явно зад кората, към пантите. Дали е в долният край на вратата - тоест, дали има отпуснат аванс на кабела?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Как по-точно се сваля само огледалото от корпуса? Къде са тези щипки и къде точно подпъхваш отверката?

 

 

Подпъхваш права отвертка с широка стъпка във фугата на огледалото (стъклото му) и корпуса на огледалото и внимателно избутваш огледалото (стъклото) напред. Отзад се държи на шипки в центъра му в кръг.

 

post-3637-1231152323.jpg

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Подпъхваш права отвертка с широка стъпка във фугата на огледалото (стъклото му) и корпуса на огледалото и внимателно избутваш огледалото (стъклото) напред. Отзад се държи на шипки в центъра му в кръг.
Най-добре е преди напъване с отвертка, да се освободи пружината в центъра. Натисни стъклото отдолу за да се получи процеп между стъклото и корпуса и бръкни с една закривена тел да освободиш пружината, трябва да се вижда точно където е стрелката на снимката.
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Най-добре е преди напъване с отвертка, да се освободи пружината в центъра. Натисни стъклото отдолу за да се получи процеп между стъклото и корпуса и бръкни с една закривена тел да освободиш пружината, трябва да се вижда точно където е стрелката на снимката.

Натискаш огледалото отдолу - навътре, за да се отвори процеп отгоре - така ли? И отделно преди това си подпомогнал действието с ел.моторчето до максимума?

Или огледалото да е центрирано и да се натиска?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Има голяма вероятност да се счупи огледалото, ако не си правил това упражнение.

 

Както казват руснаците: "Не трогай технику и она тебя не подведет!" :) :) :)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Както казват руснаците: "Не трогай технику и она тебя не подведет!"
За това спор няма, но пък и оправяне 'от самосебе си' не е много за вярване.

@ valboss Виж линка във втория пост, къде точно да бръкнеш с отвертката. Огледалото трябва да е максимално 'надолу' от електрониката и да помогнеш малко с натиск с ръка.

P.S. Внимавай с пластмасовите щипки в студеното - най-добре в отопляем гараж.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Като отвориш вратата,погледни в горният десен ъгъл на самата кора,там е извивката на кората които се допира до паблото в затворено положение е някъде там е и буксата до дъгата на тази извивка!!!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Не мога да си обясна що спря и после как тръгна отоплението само....

Но сега като си работи, няма да го пипам..

Само ако се наложи.

Благодаря отново, колеги. :icon_clap:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Не мога да си обясна що спря и после как тръгна отоплението само....

Но сега като си работи, няма да го пипам..

Само ако се наложи.

Благодаря отново, колеги. :icon_clap:

 

 

Според мен имаш хлабава връзка в самото огледало, най-вероятно в буксата на самия нагревател. Така си го обяснявам аз, защото каза, че ти се е оправило като си раздвижил огледалото във всички посоки....... :) Дано няма проблем повече, но ме съмнява, че при някое по-сериозно разтрисане може пак да прекъсне. :(

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Не мога да си обясна що спря и после как тръгна отоплението само....
Защото най вероятно имаш прекъснат кабел на буксата за която ти казах(между вратата и предната колонка).....Там където влиза целият пакет кабели във вратата, а не в буксата която е за самото огледало(тя е под кората на вратата).......Ако ти го направи пак, отваряй и затваряй няколко пъти вратата, и виж дали ще се оправи......
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Извинявам се че, пиша в на колегата темата ,

надявам се да няма против, но искам да попитам :

до сега мислех че нямам подгряване на огледалата, и не съм обръщал внимание дали се загряват, като включа това за задното стъкло.Обаче коментарите ви ме накарха да се замисля

, та ... има ли отделно копче за огледалата или е заедно с това на задното стъкло?

И по принцип GLS модела има ли такава екстра ( ...огледалата са ми ел-чески)?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

......, та ... има ли отделно копче за огледалата или е заедно с това на задното стъкло?

И по принцип GLS модела има ли такава екстра ( ...огледалата са ми ел-чески)?

 

Щом имаш подгряване на задното стъкло, след като го пуснеш и след 2-3 минути си пипни тия огледала и ще се разбере дали ти подгряват. При мен тоя подгрев е на същото копче за назадното стъкло.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

BallAtriX - GLS модификацията имат подгряване на огледалата :)

 

valboss - гледам, че вече са писали как се сваля :icon_angel: . Относно раздвижването и проработването на огледалото... моето дясното е така ;)

Като го свалих се оказа, че буксите (от задната му страна) са се отлепили и не правят хубав контакт :( Докато се опитвах да го оправя съвсем ги дооткъснах, а като реших изцяло да ги подменя с все кантала... спуках и самото стъкло. Добре че имам каско :icon_blush: Има вероятност и при теб да е така, но ти препоръчвам да почнеш с по-лесните неща, за които Марио казва.

 

Успех :mitsu-smiley:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

BallAtriX - GLS модификацията имат подгряване на огледалата :)

...

Tnx :) , наистина имам подгряване , но явно и при мен лявото не работи , но ще се позанимавам с него друг път :)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 8 години ...

Колеги ,едно питане относно огледалата! Отскоро съм собственик на Мицубиши Каризма 1.8 GDI,вчера жената реши да кара и съответно да си регулира страничните огледала,но уви нагоре и надолу се движат,но наляво и надясно не,машинките работят,но стъклата се клатят свободно на ляво и дясно,иначе като натиснеш леко стъклото към водачите и то се мести,та въпроса ми е така ли трябва да се "люлее" стъклото или има някакви щипки които най вероятно са потрошени,може ли да се приспособи по някакъв начин,или трябва да взимам втора ръка? Благодаря предварително

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...