Премини към съдържание

Mitsubishi Space Star - небесната звезда


Препоръчано мнение

  • Admin

Mitsubishi Space Star дебютира на Eвропейският ринг през 1998г. Той е най-малкият представител от семейството ванове Space. Освен него се предлагат и Space Runner ( в Япония под съкращението RVR), Space Wagon, Space Gear, който може да превозва до 8 човека и е построен на шасито на Pajero. Характерно за Space Star е отсъствието на систематa 4х4, която е характерна за всички останали Space-ове.

Той е създаден на платформата на Mitsubishi Carisma. Междуосното разстояние е същото като на своя по-малък брат. Голяма част от агрегатите на "звездичката" са идентични с модела Carisma.

 

http://www.mitsubishibg.com/bigboss/sps1.jpg

 

Mitsubishi Space Star e един от малкото модели на Mitsubishi, който не се появява в своят историческа родина – Япония. Той се произвежда в Холандия от NedCar, който е построен в сътрудничеството на Mitsubishi Motors с Volvo. На един и същ конвейр се произвеждат моделите Volvo S40/V40 и Carisma.

 

http://www.mitsubishibg.com/bigboss/sps2.jpg

 

Mitsubishi Space Star е един от най-бързите миниванове от клас “C”. Това се дължи на неговото относително малко тегло, отлично изчислените скоростни кутии и прекрасните двигатели. Дори и най-малкият силов агрегат от 1600см3 - 98к.с осигурява много добра динамика, ускорение и доускорение. На „бързата зведа” се монтират и два 1.8 литрови двигателя, като единият е със системата GDI. Те са "въоръжени " съответно с 112 и 122 к.с. На модела се монтират и два дизелови агрегата 1.9 DI-D разполагащи с 102 и 115 к.с. Версиите са оборудвани с пет степенна механична скоростна кутия или с четири степенен автомат. На модела се монтират и 1.3 16V двигатели, които разполагат с 83 к.с.

 

http://www.mitsubishibg.com/bigboss/sps4.jpg

 

Още по - приятно е във вътрешността. Mitsubishi Space Star е оборудван с CD player и мини бордов компютър даващ информация за средният разход на гориво, средната скорост и количеството километри , които могат да се изминат с наличното гориво в резервоара.

 

http://www.mitsubishibg.com/bigboss/sps5.jpg

 

Точно под контролният панел на климатика се намира се намира закрит отсек, където спокойно може да се постави мобилния телефон, а под него се намира двойна вградена поставка . Предните седалки имат всички възможни корекции. На задните седалки се предлага място за трима пасажери и допълнителни поставки когато пътниците са двама. Салона е с много качесвена матреия и простора е в изобилие.

 

http://www.mitsubishibg.com/bigboss/sps6.jpg

 

Характеристиките на двигателите са отлични. Те храмонизират в целия диапазон от 1500 до 6500 об/мин. Когато е необходима голяма мощ Space Star може да се „изцеди” на втора предавка до 110 км/час. На оборотомера се отчита на пета предавка - 3500 об/мин, при 120 км/ч.

 

http://www.mitsubishibg.com/bigboss/sps7.jpg

 

Технически характеристики:

Миниван клас "С"

DGO

Дължина - 3229 (мм)

Ширина - 1715

Височина - 1515

Маса - 1170 кг

Обем на багажника - 370 л

Диаметър на завиване 10.4 м

 

Двигатели:

1.3 16V 83к.с.

1.6 98к.с.

1.8 16V 112к.с

1.8 GDI 122к.с.

1.9 DI-D 102к.с.

1.9 DI-D 115к.с.

Обем на резервоара - 55 л

Размер гуми - 185/65 R14

Ускорение за DI-D от 0-100 км/ч -10.3

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 2 години ...

Здравейте колеги,

преди малко се регистрирах във форума. Определено ми хареса описанието на Space Star. Много рядко съм срещал по улиците на София този модел. Междудругото карам Space Star / 2001, звезда на която не и личат годините. Ако съм имал проблеми с нея, то е било заради немарливата работа на други, :icon_doh: например когато трябваше да се сменя лагера ми прецакаха скоростната кутия и трябваше и нея да сменям...... или когато от Ратола ми дадоха грешен тампон...... но няма значение щом съм съумял да оправя всички тези неща. Остана само един проблем - много често колата ми гасне, получава се предимно на ляв завой и рязко натискане на спирачките. Диагностиката показва перфектно състояние направо мърка, но продължава да гасне....

На някой колега да му се е случвало подобно нещо, да ме насочи откъде идва този проблем? :icon_hmm: :help:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте колеги,

преди малко се регистрирах във форума. Определено ми хареса описанието на Space Star. Много рядко съм срещал по улиците на София този модел. Междудругото карам Space Star / 2001, звезда на която не и личат годините. Ако съм имал проблеми с нея, то е било заради немарливата работа на други, :icon_doh: например когато трябваше да се сменя лагера ми прецакаха скоростната кутия и трябваше и нея да сменям...... или когато от Ратола ми дадоха грешен тампон...... но няма значение щом съм съумял да оправя всички тези неща. Остана само един проблем - много често колата ми гасне, получава се предимно на ляв завой и рязко натискане на спирачките. Диагностиката показва перфектно състояние направо мърка, но продължава да гасне....

На някой колега да му се е случвало подобно нещо, да ме насочи откъде идва този проблем? :icon_hmm: :help:

Какъв е мотора.............???

Докарай го при мен и ще го "светна" :D

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Какъв е мотора.............???

Докарай го при мен и ще го "светна" :D

 

:yes3: Благодаря за бързия отговор, Моторът е 1.6 пълна инжекция........

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте,

Скоро си купих Мицубиши Спейс стар - старичка, но много запазена кола 2000 г.

Много ми харесва, но има един проблем - леко прекъсва и от време на време сама си вдига оборотите. Мисля, че във връзка с това гори повече, отколкото трябва.

В Балкан стар ми казаха, че трябва да сменя дроселова клапа, която струва 3800 лв.

Моля, ако някой е имал подобен проблем и го е решил по-евтино да ме посъветва какво да правя.

Предварително благодаря на всички отзовали се.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 1 месец ...
Здравейте,

Скоро си купих Мицубиши Спейс стар - старичка, но много запазена кола 2000 г.

Много ми харесва, но има един проблем - леко прекъсва и от време на време сама си вдига оборотите. Мисля, че във връзка с това гори повече, отколкото трябва.

В Балкан стар ми казаха, че трябва да сменя дроселова клапа, която струва 3800 лв.

Моля, ако някой е имал подобен проблем и го е решил по-евтино да ме посъветва какво да правя.

Предварително благодаря на всички отзовали се.

Какъв е двигателя на колата?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 3 седмици ...
  • преди 1 месец ...

Момчета, възхитен съм от Форума.

Разбирате от Mitsubishi.

Все още не съм горд собственик, НО!

Днес гледах едно Space Star 1.8 GDI /10м99г / Перфектен външен вид, без забележки и в интериора, калъфа за очила виси, бутоните за прозорците/лява врата/ са счупени но работят, малко петна по текстила на двете предни врати Двигател прашасал, без капка масло, неизмит. Колата я свалиха от автовоза пред мен. Отбелязан един собственик в документите, последно обслужване в :mitsu-smiley: сервиз на 137 хил км. 2003г Лепенка от смяна на масло и още нещо на 225 хил.км -02.08г Настоящ километраж 231 хил. Карана е в Северна Италия от някъкъв чистофайник, който не е пипал крика и резервната гума с ръце(има още смазка по тях)???? Не е пушено в колата , запалката е девствена. Доста километри но ако и врътнат километража на 120 хил, се ловиш като голям шаран (стой та гледай как кълве) Умирам от яд, че не са го завъртяли! Пали кибрит, двигателя мърка тихо, равномерен рев на високи обороти Празен ход заковава 1-2 мин след палене на около 800 оборота. От клматика ти тракат зъбите

Да казвам ли да ми Я увият???

Може ли да се сложи Газ (GDI) Какъв бензин му се сипва на змея? Не се ли скапва от нашия?

За какво да огеждам.

Джамбазина ми е приятел и ще ме изчака, купена е от обява . Да я водя ли на диагностика( къде е това в Пловдив)

Кой квото се сети да драсне Мерси. Ако е бързо, голяма радост ще е ! Няма да мога да спинкам!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Има доста писано по тези въпроси. Относно газта ...... забрави. А относно диагностиката, ако искаш обади се мога и на място да дойда да я погледна.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 4 седмици ...

Аз имам такава,много е готина,удоволствие е да я карам :mitsu-smiley: но сега нещо скърцаше и ми казаха че бил някакъв лагер на носача,но било капсуловано и трябвало да сменя целия носач,а това е скъпичко,дайте съвет,неможе ли само тоя лагер да се купи :help:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 3 седмици ...

И аз си взех ЗВЕЗДАТА 2003-автомат.Всичко е супер, но многото пластмаса в интериора не ми допада много- таблото отпред изцяло е от гадна пластмаса, вратите, багажното отделение. Ми аз на предната ми кола/КАРИЗМА ГДИ/ се чуствах по-уютно макар, че беше 98г

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 3 месеца ...

Здравейте аз се сдобих скоро със Спейс Стар и бързам да се похваля ,и да се регистрирам във вашия форум, като фен на Мицубиши.Мъжът ми отдавна кара само японски коли,най-накрая доиде и моят ред..Лошото е , че потдръжката е малко скъпа ,но си заслужава.Радвам се ,че тук мога да получа информация и съвет за предстоящи проблеми(надявам се да нямам, но все пак).

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте, имам въпрос - кога, и на какви периоди се сменя ангренаж? по сервизната книжка пише, че е сменен около 80 000 , сега съм на 113? всички останали ремъци нямат следи... с две думи оправдана ли е смяна сега? (колата е от италия, купихме я през март, по италианските документи е с 1 собственик, със сервизна книжка). И ако ДА - каква е цената и къде да го направя?

Двигателя е 1.3 - автомобила е холандска сглобка. Всичко си е супер по него.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте, имам въпрос - кога, и на какви периоди се сменя ангренаж? по сервизната книжка пише, че е сменен около 80 000 , сега съм на 113? всички останали ремъци нямат следи... с две думи оправдана ли е смяна сега? (колата е от италия, купихме я през март, по италианските документи е с 1 собственик, със сервизна книжка). И ако ДА - каква е цената и къде да го направя?

Двигателя е 1.3 - автомобила е холандска сглобка. Всичко си е супер по него.

Мисля, че не е много редно да се доверяваш с лека ръка на всичко написано в тези документи. За твоя сигурност бих те посъветвал да смениш ремъците... За да не те "боли" главата после. Мое мнение де :icon_bye:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Колега, прочети какво ми се случи и реши как да постъпиш..... То сам ще си решиш, разбира се....

http://www.mitsubishibg.com/forum/index.php?showtopic=7831

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте, имам въпрос - кога, и на какви периоди се сменя ангренаж? по сервизната книжка пише, че е сменен около 80 000 , сега съм на 113? всички останали ремъци нямат следи... с две думи оправдана ли е смяна сега? (колата е от италия, купихме я през март, по италианските документи е с 1 собственик, със сервизна книжка). И ако ДА - каква е цената и къде да го направя?

Двигателя е 1.3 - автомобила е холандска сглобка. Всичко си е супер по него.

Колега! Ако не знаеш на какви километри е наистина ремъка, го сменяй по най бързият начин, зашото не знаеш в какъв тежък филм ще се вкараш.......Не се доверявай на тези сервизни книжки......Всичко е мижи да те лажем......
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 1 месец ...

здравейте фенове на японските машинки :)

от извесно време се заглеждам по спейс стар и си мисля че си заслужава да си купя едно. Искам някой да ми даде малко съвети как да го позная дали е технически изрядно като отида на огледа. Ако някой може и да напише примерни цени на частите на този модел. Всеки казва че съм им скъпи частите но никой не казва цена.

Аз съм харесал едно 2000 година с 1.3 16V двигател - посъветвайте ме нещо :)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 3 седмици ...

Здравейте фенове на Мицубиши.

Надявам се дапомогнете на един нов член на форума т.е мен да намеря

свщи за 1.8 gdi.От форума разбрах . че трябва да са NGK IZRF6B.

За съжаление не мога да ги открия в София

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 6 месеца ...

Здравейте,току що се регистрирах и веднага искам да се похваля че от днес съм собственик на Mitsubishi Space Star - небесната звезда :mitsu-smiley:

Редактирано от rosko
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ето това е новата ми придобивка-

http://img154.imageshack.us/img154/5184/spa1180.th.jpghttp://img154.imageshack.us/img154/1269/spa1181.th.jpg

Редактирано от rosko
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 2 месеца ...

Здравейте! Преди два месеца докарах от Обеля в Делиормана една Мицубишка Спейс Стар 1.3. От десет години не бях сядал зад волан, та не посмях да седна на по-мощна. Разтривах я из Ришкия проход, чудншичка е, залепва за завоите. Вече й свикнах, едно цяло сме, щом си сложа колана. Оборудвана е с четири нови гуми, уж универсални. Ромоленето на гумите по асфалта е по-силно от мъркането на двигателя. Из Делиормана виждам само джипове Мицубиши. Кефя се, кефете се и вие.

Редактирано от StarDeliormanski
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...