Премини към съдържание

Mitsubishi Space Star - небесната звезда


Препоръчано мнение

Здравейте колеги!

Карам Carisma 1,6 99 коня, вече 8 години и съм във възторг от машината. Но идва време да се разделим и реших да я заменя със Space star.

Набелязах подходяща кола, която ми се вижда с подозрително много екстри.

Не ми се бият 250 х2 км за да проверя лично дали екстрите са уловка.

Продавачът твърди, че е ниво Premium и всичко е така както е описано но никъде не мога да намеря никаква информация по въпроса.

 

Някой може ли да ме насочи!

Предварително благодаря!

Редактирано от Веселин Величков
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 3 месеца ...

Здравейте и от мен.

 

От скоро съм собственик на Спейс Стар 1,6 2002год, с ГИ. Това е първата ми кола и много й се радвам, макар че, я карам рядко и някак не се чувствам уверена с нея, но това е защото наскоро изкарах книжка и карах курсовете на дизелов автомобил, та тук малко ми е по- сложно. :rolleyes: Ноо харесах колата и я купих преди още да запиша крусовете :D

 

И тъй като сега с мъжа ми сме си разменили колите - неговата е друга марка и е автоматик- започнахме да се оглеждаме за още една звездичка, като един от основните критерии ни е разхода на гориво, тъй като на ден той прави около 120км. Този Спейс Стар ни дава разход около 6-7 извънградско, градско нямам идея, защото не се кара много км из града.

Та въпроса ми е 1.6 с ГИ ли пак да търсим или 1.8 с ГИ?

И друго данъка при моята 1.6 е платен от предишния собственик и гледам е 27лв, при 1.8 данъка вероятно ще е значително по- висок. Гледах един калкулатор в нета- излезе 138лв :blink:

Знам, че трудно излизат за продажба тези автомобили- 1.6 и 1.8, но така или иначе не сме се разбързали кой знае колко.

 

ПС: 1,3 с ГИ дали би дал по- висок разход от 1.6?

Някак мъжа ми е резервиран към дизела и като че ли отпада.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте,

 

Силно ви препоръчвам да си намерите хубав 1.6 бензинов мотор. Аз карах около 5год. 1.3 с ГИ - безпроблемна машина.

Със сигурност разликата в разхода на гориво ще е минимален, но наличието на по-голяма кубатура и няколко конски е в предимство.

 

Обслужете я добре и излизайте на пътя. 1.8MPI (не GDI) е рядък вариант. Моторът също е еднакво безпроблемен като по-горните два.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 4 месеца ...

Здравейте колеги! От 5 години карам Space Star 1.9 DID 2001 г. От 1 месец периодично светва чек лампата и колата губи мощност. След многократни диагностики, вкл. и сервиз "Мицубиши" - София смених турбото. Проблемът продължи. Почистих дюзите, махнах катализатора, смених горивния филтър, почистих EGR клапана, а вакумния клапан е на 1 година. Проблемът обаче продължава. Лампата си светва и угасва когато тя реши или трябва да угася двигателя за секунди за да угасне лампата. Може ли някой да каже какъв е проблема на моята звездичка. Утре отивам на поредния сервиз.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 1 месец ...

Здравейте колеги! От 5 години карам Space Star 1.9 DID 2001 г. От 1 месец периодично светва чек лампата и колата губи мощност. След многократни диагностики, вкл. и сервиз "Мицубиши" - София смених турбото. Проблемът продължи. Почистих дюзите, махнах катализатора, смених горивния филтър, почистих EGR клапана, а вакумния клапан е на 1 година. Проблемът обаче продължава. Лампата си светва и угасва когато тя реши или трябва да угася двигателя за секунди за да угасне лампата. Може ли някой да каже какъв е проблема на моята звездичка. Утре отивам на поредния сервиз.

 

Чек лампата показва наличие на някаква грешка в електронната система за управление на двигателя, изчетохте ли паметта на управляващия компютър на инжекциона, каква точно грешка е записала ?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 1 месец ...

Да попитам за 1.3 2000г какво трябва да се сипва в черното казанче което е от лево на двигателя.От 5г имам колата и сега чак виждам това казанче.Дали не е маслото за хидравликата?Колко малко се е налагало да отварям капака че едва сега го забелязах😆😆😆

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 2 месеца ...

Здравейте, някой свалял ли стартер на спейс стар 1.9 did 115k двигател f9q2. Как се сваля.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте, някой свалял ли стартер на спейс стар 1.9 did 115k двигател f9q2. Как се сваля.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 5 месеца ...

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...