Премини към съдържание
Моля всички потребители да си сменят паролите поради спам във форума!

Mitsubishi Space Star - небесната звезда


Препоръчано мнение

Здравейте,

решил съм да сменям Colt - a и разглеждам mobile-то при което попаднах на тази красота. Та въпроса ми е ако някой по - разбиращ от мен (аз не разбирам) има път и минава от там може ли да я погледне и да каже мнения?

 

http://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?topmenu=1&act=4&adv=11463737585765727&slink=erk9ed

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 1 месец ...

Здравейте колеги,моля за малко съпорт.

Ударих колата отзад и се пръсна стъклото,но има и леко поражение по задния капак/петата врата/.

Как се демонтира самата врата,по скоро ме интересува окабеляването което свързва купето с вратата?

Има ли букси под гумените маншони в горния край от двете страни?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 4 седмици ...

Колеги ,днес при потегляне на първа скорост се чу някво изчаткване и колцата беше до там .....двигателя си работи но няма връзка със скоростната кутия !!!

 

Някой да му се е случвало такова нещо ..дали е самата кутия или нещо от скоростния лост???

 

Колата е звездичка с 1,6 бензин!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Съединител.Ако беше с жило щях да се усъмня в него,но понеже са са помпи може и от там да е проблема.

Изгаси двигателя,включи на скорост и виж дали тогава ще има връзка между двигателя и скоростите.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Колега вероятно е каре или по точно счупен сепаратор.

 

http://www.mitsubishibg.com/forum/public/style_emoticons/default/icon_thumbup.gif

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Разрових се из нета за подобни преживявания и повечето се оказват проблем с полуоска ....но то ще си обади чак като я вкарам в сервиз ,засега стои на улицата че нямам време през седмицата .....ще напиша нататък какво точно е било ...

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Така коеги ...оказа се че скоростната кутия е предала богу дух ,механика каза че най вероятно е имало лек тече от нейде който аз не съм забелязал и в крайна сметка на сухо и лагерите на салата ...

 

Това което ме вълнува е дали от 1,3 двигателя е същата скоростна кутия и изобщо има ли някой друг модел със същата та да търся втора ръка че специално за 1,6 не откривам...

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Да пусна и тук едно коментарче.Търся стъпков мотор (втора употреба) за спей стар 1.6 бензин...ако някой има или знае,къде да намеря МОЛЯ да се обади на тел:0897960224 Мирослав ....благодаря предварително ..хубав ден от мен :)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 4 седмици ...

Колеги, има ли подсветка на буквите на скоростния лост на автоматика? При мен не светят и не знам дали има и са изгорели (защото на таблото сменихме 7 крушки) или няма изобщо подсветка.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 7 месеца ...

Здравейте!

Аз съм нов потребител.Имам Автомобил Мицубиши "Спейс Стар"1.6 98кс.2004г.,автоматична скоростна кутия.

Търся да си купя Потенциометър-дроселова клапа за него.Ако някой може да ми помогне от къде да си го закупя(може и втора употреба),ще съм благодарен.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 3 седмици ...

Mitsubishi Space Star дебютира на Eвропейският ринг през 1998г. Той е най-малкият представител от семейството ванове Space. Освен него се предлагат и Space Runner ( в Япония под съкращението RVR), Space Wagon, Space Gear, който може да превозва до 8 човека и е построен на шасито на Pajero. Характерно за Space Star е отсъствието на систематa 4х4, която е характерна за всички останали Space-ове.

Той е създаден на платформата на Mitsubishi Carisma. Междуосното разстояние е същото като на своя по-малък брат. Голяма част от агрегатите на "звездичката" са идентични с модела Carisma.

 

http://www.mitsubishibg.com/bigboss/sps1.jpg

 

Mitsubishi Space Star e един от малкото модели на Mitsubishi, който не се появява в своят историческа родина – Япония. Той се произвежда в Холандия от NedCar, който е построен в сътрудничеството на Mitsubishi Motors с Volvo. На един и същ конвейр се произвеждат моделите Volvo S40/V40 и Carisma.

 

http://www.mitsubishibg.com/bigboss/sps2.jpg

 

Mitsubishi Space Star е един от най-бързите миниванове от клас “C”. Това се дължи на неговото относително малко тегло, отлично изчислените скоростни кутии и прекрасните двигатели. Дори и най-малкият силов агрегат от 1600см3 - 98к.с осигурява много добра динамика, ускорение и доускорение. На „бързата зведа” се монтират и два 1.8 литрови двигателя, като единият е със системата GDI. Те са "въоръжени " съответно с 112 и 122 к.с. На модела се монтират и два дизелови агрегата 1.9 DI-D разполагащи с 102 и 115 к.с. Версиите са оборудвани с пет степенна механична скоростна кутия или с четири степенен автомат. На модела се монтират и 1.3 16V двигатели, които разполагат с 83 к.с.

 

http://www.mitsubishibg.com/bigboss/sps4.jpg

 

Още по - приятно е във вътрешността. Mitsubishi Space Star е оборудван с CD player и мини бордов компютър даващ информация за средният разход на гориво, средната скорост и количеството километри , които могат да се изминат с наличното гориво в резервоара.

 

http://www.mitsubishibg.com/bigboss/sps5.jpg

 

Точно под контролният панел на климатика се намира се намира закрит отсек, където спокойно може да се постави мобилния телефон, а под него се намира двойна вградена поставка . Предните седалки имат всички възможни корекции. На задните седалки се предлага място за трима пасажери и допълнителни поставки когато пътниците са двама. Салона е с много качесвена матреия и простора е в изобилие.

 

http://www.mitsubishibg.com/bigboss/sps6.jpg

 

Характеристиките на двигателите са отлични. Те храмонизират в целия диапазон от 1500 до 6500 об/мин. Когато е необходима голяма мощ Space Star може да се „изцеди” на втора предавка до 110 км/час. На оборотомера се отчита на пета предавка - 3500 об/мин, при 120 км/ч.

 

http://www.mitsubishibg.com/bigboss/sps7.jpg

 

Технически характеристики:

Миниван клас "С"

DGO

Дължина - 3229 (мм)

Ширина - 1715

Височина - 1515

Маса - 1170 кг

Обем на багажника - 370 л

Диаметър на завиване 10.4 м

 

Двигатели:

1.3 16V 83к.с.

1.6 98к.с.

1.8 16V 112к.с

1.8 GDI 122к.с.

1.9 DI-D 102к.с.

1.9 DI-D 115к.с.

Обем на резервоара - 55 л

Размер гуми - 185/65 R14

Ускорение за DI-D от 0-100 км/ч -10.3

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте,

Исках да кажа че от една седмица и аз съм собственик на Mitsubishi Space Star 1.9 DI-D 102к.с.Изпробвах го до Самоков и останах доволен и от пътуването и от разхода!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Количката не е с оригиналното радио, а е с CLARINA DB 158R. Радиото не е лошо но май не мога да използвам компютърът. Показва средният разход, но не мога да разбера колко гориво има в резервоара. Има ли начин да следя наличността на гориво?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте,

 

Установих, че на моят Спейс стар липсва ключ за гайките и манивелата на крика. Крик има, чисто нов неупотребяван, но му липсва лостчето за въртене. Откъде мога да си набавя?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 3 седмици ...

Здравейте колеги!! Карам спейс стар от известно време, предстои ми смяна на масло. Някой може ли да ми препоръча подходящо за 1,8 GDI ot 2000 година ? Двигателя е на 150 000 км.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте колеги!! Карам спейс стар от известно време, предстои ми смяна на масло. Някой може ли да ми препоръча подходящо за 1,8 GDI ot 2000 година ? Двигателя е на 150 000 км.

 

SAE 5W-30, ACEA A3/B4, API SN...

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте колеги!! Карам спейс стар от известно време, предстои ми смяна на масло. Някой може ли да ми препоръча подходящо за 1,8 GDI ot 2000 година ? Двигателя е на 150 000 км.

 

Във форума колега можеш да намериш в мои предни постове обстойна информация за маслата, вкл. и за GDI. Едно от тях наскоро е цък в пост 67. Те са пръснати през годините назад и съжалявам, че не мога да ти дам линкове за всички. Убеден съм, че с малко търсене ще изкокнат.

 

EDIТ: цък пост 61

Поздрави

Редактирано от svetliof
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 3 седмици ...

Привет на всички в този страхотен форум. От седмица съм собственик на SS - 1.9 DID. Очарован съм от автомобила, но имам 1-2 питанки, като изключвам детските болести на автомобила. Първата ми е, нормално ли е на 1-ва скорост да се тръгва с повече газ? Няколко пъти ми се случва да загасям автомобила, особено на баири (Предния ми автомобил беше Fabia 1.9 SDI) и с нея никога не съм имал такива проблеми, това поражда в мен съмнение в съединителя. Другото което много ме дразни е, че шофьорската врата след отключването се отваря със много дърпане, изглежда самата ключалка опира в заключващия механизъм, това само с регулиране на вратата ли се оправя или има нещо друго нередно според вас. Благодаря на всички, които ще се отзоват.

 

П.П.

 

Питанките ми са предимно информативни, не разбирам много от ремонти на автомобили.

Редактирано от AntonP
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 2 седмици ...

Привет на всички в този страхотен форум. От седмица съм собственик на SS - 1.9 DID. Очарован съм от автомобила, но имам 1-2 питанки, като изключвам детските болести на автомобила. Първата ми е, нормално ли е на 1-ва скорост да се тръгва с повече газ? Няколко пъти ми се случва да загасям автомобила, особено на баири (Предния ми автомобил беше Fabia 1.9 SDI) и с нея никога не съм имал такива проблеми, това поражда в мен съмнение в съединителя. Другото което много ме дразни е, че шофьорската врата след отключването се отваря със много дърпане, изглежда самата ключалка опира в заключващия механизъм, това само с регулиране на вратата ли се оправя или има нещо друго нередно според вас. Благодаря на всички, които ще се отзоват.

 

П.П.

 

Питанките ми са предимно информативни, не разбирам много от ремонти на автомобили.

 

Явно трябва да се свикне с колата. И при мен в началото се случваше да изгасне. Колкото до вратата, не трябва да имаш проблем, затварят се добре.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 2 седмици ...

Да, наистина е така, вече му свикнах и нямам проблеми, но трябва да видя какво да направя със шофьорската врата. Също така от време на време се случва и заключващия механизъм на другите врати да не сработва като хората. При отключено положение някои от вратите не се отключват и трябва да се заключи и отключи на ново за да се отворят. Изглежда трябва да се смажат по някакъв начин или нещо от сорта. С изключение на това съм много доволен от колицата и я карам с кеф :)

Редактирано от AntonP
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...