Премини към съдържание

Mitsubishi Space Star - небесната звезда


Препоръчано мнение

Здравейте, колеги! Много се радвам, че попаднах на тази тема.От известно време карам звездичка 1.3 2000г.и ако мога да помогна на някой с избора за такъв автомобил - бих се радвал. Опита ми с този кола възлиза на около 25000 хил.км, за начало твърде малък,но достатъчен за да я сравня с други автомобили, които съм имал преди това. За себе си мога да кажа че се занимавам с продажба на автомобили, карал съм почти всички марки автомобили, срещани по-често по нашите улици и мога да кажа, че оставам очарован от японските, по-точно мицубиши и тойота. Спейс стара ми допадна още в самото начало, когато започнах с обслужването - цените просто ме удивиха, противно на твърденията - за ремък с ролка заплатих 80лв и двете японски. Нищо друго за сега не ми се е налагало да сменям, но съм проверил цените на почти всичко, което се сменя по автомобила. Цените са в пъти по-евтини от колите в тези години и този клас - като сравнение - лагер комплерт главина задна ос за спейс стар 100лв пройзводител койо, за опел астра 2000г 245лв fag и т.н

Автомобила закупих от италия с газов инжекцион на ланди ренцо,разхода е прекрасен градско около 9-10литра извън градско 7-7.5литра което за автомобил с тези размери е направо куриозно. За 1.3 динамиката е повече от задоволителна.

Ако някой мисли да се качи на такъв автомобил - не се замисляйте, заслужава си парите на които са в момента.

Редактирано от rosko
Колега, поправил съм поне 40 грешки, моля, старайте се повече с правописа
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

..."цените просто ме одивиха противно на твърденията за ремък с ролка заплатих 80лв и двете японси"...

 

Човече, щом си минал с тези части 25000 км., трябва да си голям късметлия. Все пак, за кой ремък става въпрос?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Колега, този ремък, дето е с ролката за 80 лв да не се окаже като моя за 60 лв, дето го скъсах? Моля не подвеждайте колегите, оригиналните части, каквито винаги препоръчваме в този форум са на различни цени, от тези, споменати от Вас. Особено там, където после боли много. Същото се отнася и за цитираният лагер-главина.....

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 2 седмици ...

Всичко супер,ама за какво ти е газова на 1.3 мотора?

Аз карам същия,и да ти кажа според всички изчисления които съм правил и според бордовия на градско съвсем спокойно си дава разход 8 - 8,5,което супер.Като я взех ми показваше 10,че чак и 13 разход,но по късно установих,че няма общо с реалността а според стила на каране бордовия преизчисли разхода.За един литър по-малко не си струва да се слага газова,за мен това са излишни проблеми.Отделно с тая кола съм поставял рекорди на извънградско - спокойно шофиране до 90 км/ч,освобождаване от предавка където има инерция и разхода ми беше 5/100!

За тая кола лоша дума не мога да кажа,а който има проблеми нека се обърне към DJ Tymbi - гарантирам Ви,че няма да останете разочаровани!Този човек е просто Майсторът с главно М!

Весло посрещане на новата година на всички колеги от форума и много здраве и безаварийни километри през новата 2011 :mitsu-smiley:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 4 седмици ...

Здравейте приятели, от един месец имам Спейс Стар 1.9 DID 2003г светна ми лампата на компютъра, заведох я в Балканстар закачиха я на компютъра и нито грешките изчистиха нито ми казаха от какво е трабвало да направят поредица от тестове можело да е въздуха турбото или и те не знаят.Докато си търсех читав майстов колата спря и да пали вече е на втори сервиз и не могат да разберат какво и има даже не могат да я запалят.Моля, помогнете ми даите някой читав маистор който разбира, че ми омръзна от дървени философи.Благодаря ви предварително

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте приятели, от един месец имам Спейс Стар 1.9 DID 2003г светна ми лампата на компютъра, заведох я в Балканстар закачиха я на компютъра и нито грешките изчистиха нито ми казаха от какво е трабвало да направят поредица от тестове можело да е въздуха турбото или и те не знаят.Докато си търсех читав майстов колата спря и да пали вече е на втори сервиз и не могат да разберат какво и има даже не могат да я запалят.Моля, помогнете ми даите някой читав маистор който разбира, че ми омръзна от дървени философи.Благодаря ви предварително

Дай да я видим таз кола какво прави............

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте приятели, от един месец имам Спейс Стар 1.9 DID 2003г светна ми лампата на компютъра, заведох я в Балканстар закачиха я на компютъра и нито грешките изчистиха нито ми казаха от какво е трабвало да направят поредица от тестове можело да е въздуха турбото или и те не знаят.Докато си търсех читав майстов колата спря и да пали вече е на втори сервиз и не могат да разберат какво и има даже не могат да я запалят.Моля, помогнете ми даите някой читав маистор който разбира, че ми омръзна от дървени философи.Благодаря ви предварително

Колега какво стана с :mitsu-smiley:. Разбра ли се какъв е проблема? Каква е причината да не направят тази поредица от тестове, за които си споменал. Като са я закачили на компютър и са установили, че има някакви натрупани грешки, защо пък не са ги изчистили. Балканстар все пак са оторизирания сервиз на :mitsu-smiley: и би трябвало да могат да ти отговорят на всички въпроси и да отстранят съществуващия проблем. Нещо не разбирам, защо такова отношение да имат към клиента. :icon_hmm:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

има ли някой майсторче от плевен да му звънна за един оглед преди покупката. до няколко дена и аз мисля да стана горд собственик на такава звездичка да ми пише ЛС с номер за връска

благодаря предварително, изчетох света за тези мицубишета и една лоша дума не чух освен грешен монтаж калпави части ,ЩЕ СИ КУПЯ И АЗ.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 2 седмици ...

Привет! Отбивам се при вас за съвет. Четох четох из темите и си отговорих на някои въпроси, но още нещо ми се иска да си изясня.

С мъжа ми сме вече на нокти заради спор каква кола да си купим.Да кажа само, че от 1 година се каним да си вземем нещо и минахме през какво ли не- Хонда, Пежо, Рено, Фолксваген ,та последно аз загледах едни Спейс Стар и Вагон и се затръшках за :mitsu-smiley: . Още повече Японските неща са ми слабост (уча Японски).

 

Аз от 4г карам служебна (то затова и не бързаме с покупката) Форд ЕсМакс и ми се иска личната ни кола да е просторна, да има хубав багажник и да е икономична (не само разход, но и данъци) :icon_blush: .

 

Мъжа ми като му видя разхода на Вагона и скочи, че не можем да го изхранваме и пак залитна към Пасат :icon_box:

 

Въпроса ми е:

1. Има ли голяма разлика в габаритите на Спейс Стар и Спейс Вагон (тук във Варна не мога да намеря да ги видя). То е ясно, че има, но дали е значителна.

2. Пустия му разход верно ли е 12-13/100 градско?

 

Предварително благодаря!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

 

Аз от 4г карам служебна (то затова и не бързаме с покупката) Форд ЕсМакс и ми се иска личната ни кола да е просторна, да има хубав багажник и да е икономична (не само разход, но и данъци) :icon_blush: .

 

Мъжа ми като му видя разхода на Вагона и скочи, че не можем да го изхранваме и пак залитна към Пасат :icon_box:

 

Въпроса ми е:

1. Има ли голяма разлика в габаритите на Спейс Стар и Спейс Вагон (тук във Варна не мога да намеря да ги видя). То е ясно, че има, но дали е значителна.

2. Пустия му разход верно ли е 12-13/100 градско?

 

Предварително благодаря!

Ако карате ЕсМакс, то тогава си вземете Грандис, мотора е 2.4 МИВЕК 165 коня, разхода му е много относителен, ако го карам аз, - около 12 софийско градско, ако го кара жена ми - 10-10.5............

М/у Спейс Стар и Спейс вагон разликата е огромна, най малкото което трябва да спомена е че едното се произвежда в Холандия, другото в Япония.............освен това еднато е малка градска кола, а другото е голям миниван........ако се спрете на спейс стар ,то гледайте да е 1.6 мотора .........

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 2 седмици ...

Здравейте колеги,

никой в тази тема не коментира дизеловите мотори на Space Star? В една от статиите четох, че дизелите са френски - на рено - не знам дали е вярно?

Аз съм фен на японските автомобили, но съм карал само бензин+газ - нямам опит с дизел. Чувал съм, че френските дизели са много добри - дали е вярно?

Масово офертите за този модел са за бензин 1.3, но има тук таме и за дизел. Какви са ви впечатленията.

За кола с тези габарити, дизел от 102 кс би трябвало да дава разход от 5 - 5.5 на извън-градско, и максимум 6.5 - 7 на градско. От коментарите за 1.3 бензин видях, че извън градско е средно около 6-6., но може да падне и под 6 - докато зз градско отива към 8-9.

При това положение дизвела е много по-добра оферта - повече коне, повече динамика, и по-нисък разход.

Офертите за 1.6 са много малко - явно това е най-добрия вариант, но трудно се намира. Четох доста за двигателите GDI - но коментарите много варират - и това е нормално - все пак двигателя е доста специфичен.

Този модел много ми харесва като втора кола - сравнително малка като габарити, но с достатъчно просторно купе, и сравнително приличен багажник - има и всички необходими екстри, без нищо излишно или екзотично - а и цената за кола 2000г. под 5 хил.лв е прилична.

Конкурентите са не са малко - например Mazda 323 /Toyota Yaris / Nissan Almera - и могат да се намерят на подобни цени...но Space Star ми харесва - поне на снимки...В една от статиите го сравняваха с Opel Zafira, което не е сериозно - това е много по-голяма и 7-местна кола. Иначе може да се сравнява с някои френски модели, но аз не съм им фен...

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте колеги,

никой в тази тема не коментира дизеловите мотори на Space Star?

 

Здравей колега!

Наистина Мотора е на Рено както и скоростите, а колите са сглобени в Холандия, та не знам кое остана Японското в тази кола :icon_thumbup:. Иначе моето мнение (което е субективно все пак карам такава кола) е че колата се държи много добре, не е състезателен автомобил но добре ускорява особено извън града не се налага като тръгваш да изпреварваш да сваляш предавка. Окачването е здраво нали е японско :) (не се шегувам) . За разхода - сравнително нисък е - при мен е извън града без клима 5.0 -5.2 скорост около 120 старая се повече да не вдигам(т.е. средна скорост 100 защото 400км минавам за 4 часа) , с клима 5.6 ;градско-зависи от градското в София по задръстванията 8.2 на тези темп. като колата загрява сравнително бавно, а аз спирам тя докато загрее, иначе ако бръмча по-дълго време из града пада на 7.2-7.3 Габаритите на колата не са големи което я прави доста маневрена и може да я навреш почти навсякъде, но не е висока и не може да се катери по високи бордюри. Вътре е сравнително широка и удобна , задните седалки са на шейна и може да си увеличаваш багажника при нужда (като естествено стесняваш пространството на задните пасажери) Аз съм нямал никакви проблеми с автомобила за една година, да чукна на дърво :icon_blush: А дали да е бензин или дизел - това е вечния спор, всеки сам си прави избора, моето мнение е ако караш повечко си купи дизел ако караш по 10к на година си купи бензин (и няма смисъл от газова - защото за тези километри които правиш не можеш да я избиеш) - но това е лично мнение не ангажирам никого. Ако е бензин най-добрия вариант е 1.6 :mitsu-smiley:

Другото което е хубаво да знаеш, цените на частите при дизела са по-скъпи например ново турбо около 2000 лв, съединител за феродов диск и лагер помпа окло 500-600 лв ако се наложи и маховик + 1100 -1200 лв че демпферните пружини били монтирани на него, предно окачване около 600лв не гарантирам че цените които давам са точни, но всеки може да си провери и ако му изнася да се хвърля в боя.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 3 седмици ...

здравейте колеги от днес съм горд собственик на спаис стар 1.3и можете ли да ми обясните някои неща за колата как се пуска борд компа какво показва и прочие ще съм ви благодарен :))

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Честито колега, добре дошъл в отбора, много безаварини километри пожелавам на звездичката и на теб. Само приятни емоции за напред. :icon_rock:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

благодаря колега :Р а относно борд компа как се работи с него ?! какво показва ?

Зависи от аудиосистемата, която имаш. А тя е...

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Бордовият комп на първия ред отляво показва външната температура (датчика се намира в предната част до радиатора). Следващото показание отляво надясно отчита текущия разход на гориво в л/100 км, както и километрите които могат да се изминат с горивото в резервоара, а също и средната скорост с която се е движил автомобила от момента на засичане. Тези показания се сменят с бутона DISP и се нулират пак с него чрез задържане около 2-3 сек ако колата е с оригиналната аудиосистема на Mitsubishi. Най-вдясно се намира електронния часовник. На втория ред се изписва името на радиостанцията, ако системата е в режим на радиоприемане или ако е касетофон се изписва посоката на въртене на лентата.Ако аудиото не е оригинално втория ред не се изписва, но това го има вече във форума http://www.mitsubishibg.com/forum/index.php?showtopic=11797

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте колеги !!!

 

Вчера си купих space star 1.3 glx 1999г в много добро състояние ,имам един проблем с бордовия комп.

 

Купих колата без ауди система ,изглежада този тип който я донесе от Германия е махнал плеяра и сега няма нищо само тонколонките са остани ли във вратитити, та проблема ми е борд компа ми показва темературата най -горе в ляво разхода на гориво и часът , разбрах че трябва да ми показва и колко километра мога да измина с оставащотото гориво и радиостанция коя слушам ,дали ще се оправи ако си сложа едно си ди ??? А да И ако има някой да сподели с мен едно ръководстов за подръжката на колата двигател 1.3 бензин 1999г

Редактирано от Bushmills
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Трябва да си с оригинално CD за да ти изписва станцията на дисплея.

Погледни тук http://www.mitsubishibg.com/forum/index.php?showtopic=20736

 

Но знай че не чете МР3.

 

Поздрави

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Имам следния проблем : вчера изминах 350 км с колата спейс стар 1.3 и mi работеше оборотомера ,днес само я запалих без да я карам и оборотомера не мръдна ,странно защо така стана някой ако има идеи моля помогнете

Редактирано от Bushmills
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 2 седмици ...

Имам въпрос :icon_blush: Когато е дъждовно и мина през вода колата започва да свири. Свири само при потегляне и при много ниска скорост, не е постоянно, сякаш нещо, което се върти просвирава при преминаване през определено място . Прави ми впечатление, че това е при много от автомобилите, но ме интересува показател ли е за нещо или е неизбежно последствие при мокро време.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Имам въпрос :icon_blush: Когато е дъждовно и мина през вода колата започва да свири. Свири само при потегляне и при много ниска скорост, не е постоянно, сякаш нещо, което се върти просвирава при преминаване през определено място . Прави ми впечатление, че това е при много от автомобилите, но ме интересува показател ли е за нещо или е неизбежно последствие при мокро време.

 

Най вероятно имаш някой хлабав ремък и като минеш през локва и попадне вода превърта и започва да свири. Нека я погледне някой как са ремъците и ще разбереш дали е от тях.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...