Премини към съдържание

Mitsubishi Space Star - небесната звезда


Препоръчано мнение

 

СКЪСАНА ШПОНКА НА КОЛЯНОВ ВАЛ.

 

 

скъсана шпонка на разпределителен вал,

 

Последно, коя шпонка е скъсана ? :icon_hmm:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте фенове на мицубиши имам следния проблем: След разкачане на акумулатора в сервиза компа ми не тръгва, иска си CD-то с навигацията.Карах я на майстори и тримата са единодушни че без диск нищо не може да се направи.Даже радиото ми не тръгва.

Някой има ли идея къде мога да открия такова CD.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Извинявам се за грешката скъсаната шпонка е на разпределителния вал, а сервиза в който я карах е във Варна над автокъщите.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Някой знае ли къде мога да открия диск с навигация за Space Star компа ми не тръгва без него.
Диск, та диск! Вече във всяка тема се пита за диск! Що за диск е това? Ако е CD, не може ли някой да направи един имидж.ISO и да го сложи някъде, та на който му трябва да си го пече!?
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Не трябва диск за подобно нещо.....Чак пък да не тръгва и радиото, навигацията няма да работи, ама всичко останало си работи. При това дори и да трябва диск, то той е сервизен и нито ще го намериш, нито пък някой ще даде дори и да го има.

Най-добре колегата да си смени майсторите, аз съм 200% убеден че проблема му е другаде......Или поне съм откачал десетки акумулатори и такова чудо не се е случвало.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ходих на 6 майстора във Варна всички са единодушни ,CD било нужен за да си прочете системните файлове компа защото е с енергозависима памет,диска не е сервизен , а се е продавал свсяка новозакупена кола с навигация Spase Star. Не всичко а само бордовия компютър, радиото и бутоните към тях не работят колега , ако имаш някой майстор в предвид във Варна или на близо с готовност ще го посетя,извинявам се ако съм досадил с проблема си но нали за това са форомите, а има и други със същия проблем.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Не трябва диск за подобно нещо.....Чак пък да не тръгва и радиото, навигацията няма да работи, ама всичко останало си работи. При това дори и да трябва диск, то той е сервизен и нито ще го намериш, нито пък някой ще даде дори и да го има.

Най-добре колегата да си смени майсторите, аз съм 200% убеден че проблема му е другаде......Или поне съм откачал десетки акумулатори и такова чудо не се е случвало.

Искам да уточня че не аз разкачих акумулатора си просто ей тъка за кеф ,а едни твои колеги монтйори и то да ги питаш защо пр положение че трябваше да ми сменят само ангренажен ремък и ролките, на въпроса ми защо след тяхната интервенция компа ми не работи ми одговориха точно това че само са разкачили акумулатора.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Не трябва диск за подобно нещо.....Чак пък да не тръгва и радиото, навигацията няма да работи, ама всичко останало си работи. При това дори и да трябва диск, то той е сервизен и нито ще го намериш, нито пък някой ще даде дори и да го има.

Най-добре колегата да си смени майсторите, аз съм 200% убеден че проблема му е другаде......Или поне съм откачал десетки акумулатори и такова чудо не се е случвало.

Има голямо значение за колко време колат остава без акумулатор, ако е за по-дълго (часове) се появява точно този проблем, ти явно си бил бърс.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Не трябва диск за подобно нещо.....Чак пък да не тръгва и радиото, навигацията няма да работи, ама всичко останало си работи. При това дори и да трябва диск, то той е сервизен и нито ще го намериш, нито пък някой ще даде дори и да го има.

Най-добре колегата да си смени майсторите, аз съм 200% убеден че проблема му е другаде......Или поне съм откачал десетки акумулатори и такова чудо не се е случвало.

Има голямо значение за колко време колата остава без акумулатор, ако е за по-дълго (часове) се появява точно този проблем, ти явно си бил бърс.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Има голямо значение за колко време колата остава без акумулатор, ако е за по-дълго (часове) се появява точно този проблем, ти явно си бил бърЗ.

 

Колега, спри да пишеш пост след пост....

Опитай се да дописваш/редактираш/ вече публикуваното си мнение.

........................

И Милен не го мисли... Можеш спокойно да му викаш "Милен бързия"!:D

И щом ти казва, смени си "майстора"......

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Колега, спри да пишеш пост след пост....

Опитай се да дописваш/редактираш/ вече публикуваното си мнение.

........................

И Милен не го мисли... Можеш спокойно да му викаш "Милен бързия"!:D

И щом ти казва, смени си "майстора"......

Благодаря за съветите Колега, колко да сменям до тук 6,ако умаш някой в предвид ще съм ти благодарен да ме упътиш, а за Милен от Пловдив съм чел.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ами днес додърпаха Спеис с паднал акумулатор......Колко ли време отнема да се зареди добре. Колко да го държа без акумулатор за да се появи този проблем.

Явно маисторите които ползвате са в безисходица и това с диска е добро оправдание, но за мен няма такъв филм, всичко си тръгва.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Има голямо значение за колко време колат остава без акумулатор, ако е за по-дълго (часове) се появява точно този проблем, ти явно си бил бърс.

По принцип за повече от 15 мин ако няма ток, губи настройките си, аз за това като ми пречи акумултора и знам че ще е за повече време си го слагам на земята и с кабели за подаване на ток си го вързвам отново..........

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Kолеги, досега съм карал рено .... доста време.... Колата е перфектна (нищо лошо не мога да кажа за тази марка), но семействвото ми се увеличи с още един човк...

 

 

Ровейки се за нова кола, която да е добра, да ми служи добре, както и клиото ми.... Единствената кола е тази!

 

Моля за съвет, какъв да бъде двигателя? Най-нисък разход ме интересува.

1.3 16 v ми се струва малък за 1000 и нещо килограма ... или се лъжа?

Също ме интересуват слабите и страни, при покупката трябва да ги знам..... Все пак не съм богат... :)

 

Благодаря за отзивите ви

Редактирано от rosko
Колега, ползвай главни букви в началото на изреченията
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Наистина 1.3 май е слабичък, зависи какво търсиш. На 1.8 GDI неможе да се слага газ, дизелите ти са на любимата ти марка, но се лучва да имат известни проблеми, пък и нафтата май е по-скъпа от бензина, така че полза няма. На останалите двигатели няма проблем да се газифицират, за минимален разход е добре да се инвестира в една LPi газова уредба.

Редактирано от vladimirov
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Щом те интересува нисък разход - 1.3 не е лош вариант. Слабичък е, но така и така ще караш икономично - няма да имаш проблеми. Колегите не се оплакват от липса на мощност....

Моделът се произвежда с 4 бензинови агрегата - 1.3, 1.6 (среща се сравнително рядко); 1.8 MPI (аз лично не съм виждал такъв, всеобщото мнение е, че никой не иска да ги продава и си ги карат хората :-) ) и 1.8 GDI. Разликата в разхода между 1.3 и 1.6 по документи е много малка, и двата двигателя се газифицират безпроблемно. Така че - ако попаднеш на читав 1.6 - никак не се замисляй!!! За GDI двигателят е писано много във форума, преди да си помислиш да купуваш такъв е добре да се запознаеш добре с цялата тази информация и да имаш готовност за посещения при майстора им в Пловдив.

Слаби страни - не мисля, че имат някакви характерни. Моделът е добър, семеен автомобил, гледай основните неща, като при всеки друг автомобил. Няма нещо особено характерно.

Успех, късмет, а после да се похвалиш!!!!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Здарвейте аз съм нов във форума имам от съвсем скоро Space Star 1.3 16v 82к.с! Немога да кажа чак толкова много за него но от към пъргавост и икономичност съм много доволен. Зависи и какво търсиш все пак колега. На мен много ми харесва като кола но аз лично не съм от бързаците на пътя и мен лично ме устройва. За семейна кола с улегнал човек зад волана си е просто перфектна. При покупка на бензинив мотор загледай бобините те са две отгоре на мотора да няма някоя спукана, че цената им е малко високичка. Но от към обслужване въобще не е по скъпа в сравнение с немските и френските варианти дори е по- евтина! Успех

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

 

Също ме интересуват слабите и страни, при покупката трябва да ги знам..... Все пак не съм богат... :)

 

 

Колега моя съвет е при покупка да закараш колата при DJ Tymbi (свържи се с него на лични) да я погледне и да каже за какво иде реч, та да си по-спокоен. Така или иначе трябва да я закараш някъде да я погледне майстор, но дали ще попаднеш на читав? Пък може и някой лев да отбиеш от цената или поне да знаеш че си заслужава парите които даваш. А за мотора качи се покарай и ако ти хареса вземай, всеки си има предпочитания относно ускорението!

 

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ръчкайки по задната седалка ми се стори, че тапицерията е със зипове, но нямах време да разглеждам. Някой правил ли е опити за сваляне и пране на оригиналната тапицерия?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ръчкайки по задната седалка ми се стори, че тапицерията е със зипове, но нямах време да разглеждам. Някой правил ли е опити за сваляне и пране на оригиналната тапицерия?

 

:icon_thumbup: Колега и аз забелязах че има ципове по облегалките и седалките отзад, но това не бива да те заблуждава, че могат да се свалят - проверено е. За целта пране на автомивка или Реинбоу , а може с четка в ръка и търкане след което седмица съхнене. :icon_thumbup:

 

Поне аз не можах да ги махна де, но може да пробваш и споделиш опит :mitsu-smiley:

 

 

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря на всички за отзивите!

Реших и аз да е 1.3 16в.... не съм първа младост да се "ръчкам" с него :)

 

Обиколих няколко и съм се спрял на 1-но , малко скъпичко го дават, но почти няма забележки....

 

Ще пообиколя още малко да разгледам

 

 

 

На Бг пазара тези space star повечето са удряни, с матирани фарове, лепени с поялник брони - козметично много зле

Дори не съм гледал двигателите... то няма смисъл! но вярвам че има читави! е! ... поне едно намерих

 

В Горубляне продават само гробници! Феномена ми беше за едно блъснато от ляво, сменен калник мигач и фар - боята не е същия свят фаровете се различават- понеже старите са матирали, няма задни светлини .... и за това искат ... няма да казвам, но просто неходете там! Нищо нестава от този пазар!

Редактирано от rosko
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

... на Бг пазара тези space star повечето са удряни, с матирани фарове, лепени с поялник брони - козметично много зле дори не съм гледал двигателите... то няма смисъл! но вярвам че има читави! е! ... поне едно намерих в горубляне продават само гробници! феномена ми беше за едно блъснато от ляво, сменен калник мигач и фар - боята не е същия свят фаровете се различават- понеже старите са матирали, няма задни светлини ....
Относно фаровете, може да са пласмасови или стъклени. Пластмасовите явно потъмняват - видях няколко такива. Видях няколко, внесени от Италия и такива, внесени от Австрия или Германия. Много лесно се различават по ръждата по и около двигателя. Тези от Италия нямат ръжда. Ако тази страница вече не е валидна, потърси в www.mobile.bg Mitsubishi Space Star и ще видиш, че има и такива, които не са блъскани. Виж например тази.
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...