Премини към съдържание

18''зимни гуми за Lancer


Vasil Sivkov-Noby

Препоръчано мнение

Колеги искам да ви питам дали някой от нас си е купил Лансера с зимни 18''ки, и разбира се каква марка и модел са те?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

До колкото знам са тези:

 

Dunlop SP Sport 5000 M (Ultra High Performance All-Season)

Size: 215/45R18

Serv. Desc: 89V Load Index 89 = 1279lbs (580kg) per tire

Speed Rating “V” = 149mph (240kph)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

До колкото знам са тези:

 

Dunlop SP Sport 5000 M (Ultra High Performance All-Season)

Size: 215/45R18

Serv. Desc: 89V Load Index 89 = 1279lbs (580kg) per tire

Speed Rating “V” = 149mph (240kph)

Мерси колега LiX. Ама това наистина са повече пролетно-есенни гуми, от колкото зимни. На Пампорово няма да ми вършат никаква работа.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Мерси колега LiX. Ама това наистина са повече пролетно-есенни гуми, от колкото зимни. На Пампорово няма да ми вършат никаква работа.

 

А защо не си помислиш за Vredestein, мисля че за Пампорово ще ти свършат работа.

В момента аз съм в голяма дилема да ли да взема 16" или 18" :icon_hmm:, но знам че гумите ще бъдат Vredestein.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Няма смисъл от 18" зимна. Първо доста скъпи са гумите, второ защо да скапваш джантите, трето колкото по тясна гума, толкова по-добре през зимата. Аз твърдо минавам на 16".

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

А защо не си помислиш за Vredestein, мисля че за Пампорово ще ти свършат работа.

В момента аз съм в голяма дилема да ли да взема 16" или 18" :icon_hmm:, но знам че гумите ще бъдат Vredestein.

Че на Оутлендъра 16" ? Няма ли да са му малки ? Дай някакъв линк за да ги видя тези гуми. Имам съученик който е сериозен вносител на гуми "Райчев" в Пловдив. Ако искате може няколко човека да си вземем гуми от там с хубава одстъпка?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Няма смисъл от 18" зимна. Първо доста скъпи са гумите, второ защо да скапваш джантите, трето колкото по тясна гума, толкова по-добре през зимата. Аз твърдо минавам на 16".

Да ама ако трябва и джанти да купя? 4бр по 400лв са ти 1600лв и гуми 4бр по 350лв са 1400 и на финала си с 3000лв назад. А само 18" гуми са то по 500лв 4бр = 2000лв. 1000лв е разлика май а ?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Дай някакъв линк за да ги видя тези гуми.

 

Ето това е сайта на Vredestein.

 

Че на Оутлендъра 16" ? Няма ли да са му малки ?

 

Не не са му малки. 16" се предлагат и серийно, както като стоманени така и като алуминиеви джанти.

При мен проблемът, е че не мога да си харесам 16" джанти, които да стоят добре на колата, всичко което ми харесва, как стои е или 18" или 19" джанта.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Работата е там, че с 18" няма се държи по същия начин както с 16" ;)

Абе да ти кажа, ако си на Пампорово зимата или Боровец (постоянно) може и да осетиш разлика, ама в София няма значение според мене. Там ще караш на асфалт. Номера е да е зимна гумата, че е от различни компоненти каучука, от който се правят зимните. Лятните гуми, когато температурата на асфалта е под 10 градуса стават като пластмасови. Пързалят и направо се чупят парчета от тях. Докато зимните остават пластични и даже на по-скъпите модели съм виждал как направо залепя на леда и се растегля като силикон (мени си формата). Имах впредвид, че са по-меки.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ето това е сайта на Vredestein.

Не не са му малки. 16" се предлагат и серийно, както като стоманени така и като алуминиеви джанти.

При мен проблемът, е че не мога да си харесам 16" джанти, които да стоят добре на колата, всичко което ми харесва, как стои е или 18" или 19" джанта.

Слагай зимни на джантите, с които си сега и не се чуди изобщо. Освен ако нямаш излишни средства, да си купиш други джанти :D

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...