Премини към съдържание

Панел за ел.стъклата


Препоръчано мнение

А бе аз си предупреждавам, защото знам за един колега, който след подобни манипулации се наложи да си търси цяла кора, та просто предупреждавам, някой да не реве после.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 115
  • Създадена
  • Отговор:

Най-активни потребители в тази тема

Най-активни потребители в тази тема

Публикувани изображения

Ето и продължението:

На конектора на платката има:

-захранване само при контакт

-постоянно захранване

-таймер 30 сек - сигнала се изработва от самата платка

-разрешаващ сигнал за останалите врати.

- по два пина нагоре/надолу за всяка врата (около 10V)

- по един за автоматичната функция

-маса

 

До тук ги изкарахме 18...

 

 

Снимките к'во има вътре:

 

http://img34.imageshack.us/img34/5549/dsc09331.th.jpg

 

http://img30.imageshack.us/gal.php?g=dsc09353.jpg

 

 

 

Проблема с изключването и на бутоните за задните стъкла при натиснат "Lock" бутон го реших, като сложих две мостчета на предвидените за целта места и прекъснах връзката с транзистора. За по-сигурно го сложих в найлонче и го омотах няколко пъти - през него минават няколко болта и ако е единично няма да може да уплътни и вероятно ще стане по-зле...

 

Ето видео как се сваля:

 

http://img190.imageshack.us/img190/94/mov09332.mp4.th.jpg

 

(снимал съм го с едната ръка и за това не е станало много добре).

Този вариант е приложим само за панела на шофьорската врата. На другите врати ламаринките са малки и не могат да освободят бутоните. Те се свалят като се навдигне бутона и с нещо се помогне да се откопчеят от самия бутон, не от кората.

Редактирано от vladimirov
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Не знаех за това приложение на контактния ключ :D ! Панелът на Space Star е същия. На моя укрепващата ламаринка от жълт метал липсва - за кората го държат само пластмасовия зъб отзад и пружинната бяла ламаринка отпред, но преди мен някой е ремонтирал единия бутон. Възможно е да е спестил жълтата ламаринка. Демонтирах го като свалих кората. Следващия път ще пробвам твоя начин.

Не разбрах за кое казваш "За по-сигурно го сложих в найлонче и го омотах няколко пъти..."

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ами така е направено че задържа водата. Отваряш вратата, докато вали или ти перат тапицерията, после всичко влиза и остава вътре. Окислява се ти натискаш като хамал и идва един момент в който копчето изхвърча...

Така че е най-добре да се почисти при първите наченки на отказ, даже може и превантивно и по някакъв начин да се изолира от влагата.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Взех от най-малките капси за колан( Мъжката част и малко я поскъсих с 2мм.

 

Аз понеже не намерих капси каквито ми трябваха използвах попнитове. Махнах им пръчицата и ги скъсих малко. При тях поне избора е по-богат и се варира по-лесно. Даже установих, че ми няма и едната пружинка и сложих такава от запалка. Стана почти като оригинално.

Редактирано от tmintov
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 2 седмици ...

Здравейте, колеги! :mitsu-smiley:

И на мен ми се случи нещастието с копчетата за ел. стъклата. Всъщност за втори път. Първия път се счупи малката щипка на самия панел, която държи копчето да не излиза. Залепих я с каниколит и една година беше като ново :icon_thumbup: . До вчера :icon_crying: .

Съответно свалих панела, като мислех че знам проблема, но той не беше същия. Залепената щипка си беше супер, но се беше счупило самото копче (малкия квадратен отвор, в който влиза пружинката с лостчето). Залепих ги и него с каниколит, изчаках да засъхне и като мушнах копчето се счупи и щипката и отвора. И тотално го разбих :icon_box: . Залепих пак отвора с обилно количество лепило, без да залепвам щипката и пъхнах копчето обратно без лостчето и пружинката. От това, че беше станало по-дебело (заради каниколита) застана без да излиза.

В крайна сметка копчето си работи само дето се натиска много по лестно (ходът му е много по-лек) и не може да се усети дали натискаш на първата или на втората степен, но се свиква. Иначе си работи и автоматичното вдигане и сваляне.

 

Друго нещо което забелязах е че на платката има диоди за светлини, но на мен никога не ми е светило копчето. Някой знае ли нещо по този въпрос.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Трябва предното ляво копче да има една бяла чертичка, която свети. Ако е сменяно с някакво друго няма как да свети през него.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Аха, това обяснява нещата. Аз гледах, че има една прозрачна пластмаса (проводник на светлина), но яавно някой преди мен вече е сменял копчета. А мисля че такива диоди има за предните две стъкла.

И някой вече знае ли от къде може да се намерят такива копчета (с бели черти за светлина) или е мистерия?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Някой ако има от някой счупен панел, ама по-добре не се занимавай с простотии.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

И без това мойто вече е счупено така, че ако някой знае от къде да се сдобия с такива копчета ще съм благодарен за инфо.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Пусни в купувам/продавам в темата "подарявам..." че търсиш такова копче ще се намери някой да ти го донесе на събора...

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 4 месеца ...

някой може ли да каже ориентировъчна цена за едно от копчетата за ел стъклата?защото взех новата си Каризма с едно счупено копче и липсват частите,искам направо да купя ново...Ако някой има предложения да пише!Благодаря предварително :)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

някой може ли да каже ориентировъчна цена за едно от копчетата за ел стъклата?защото взех новата си Каризма с едно счупено копче и липсват частите,искам направо да купя ново...Ако някой има предложения да пише!Благодаря предварително :)

Копчетата на ел. стъклата на моята Каризма, която продавам на части, ми ги купиха накуп за по 5 лв. за брой, но според мен коректната цена, предвид тяхната дефицитност, е около 10-тина лева, втора употреба.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Предвид дефицитита на парите, на мен 10 лв. ми се струва некоректна цена за една пластмаса. Бъзикам се, кой както се спазари.

Редактирано от jolly_roger
използвайте препинателни знаци и главни букви!
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 2 месеца ...

Колеги , някой предлага ли целия панел за ел.стъклата на шофьорската врата (с 2 копчета) и на каква цена ?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 4 месеца ...

Колеги , някой предлага ли целия панел за ел.стъклата на шофьорската врата (с 2 копчета) и на каква цена ?

 

Предлагам целия панел с едно счупено копче за Каризма 2002г.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Да споделя, колеги....моят панел е с двата бутона.....и единя се счупи....лепих го...гласих го....но едва изкара 1 месец....Вчера си взех за 10 лв работещ бутон от задна врата....смених си само бутона и сега всичко е здраво и работещо !!!

Редактирано от станислав иванов
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Да споделя, колеги....моят панел е с двата бутона.....и единя се счупи....лепих го...гласих го....но едва изкара 1 месец....Вчера си взех за 10 лв работещ бутон от задна врата....смених си само бутона и сега всичко е здраво и работещо !!!

Колега, откъде го взе и има ли възможност да ми пратиш един по Еконт? Предварително благодаря!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Колега взех го с едно обаждане от обява в мобилето...има страшно много каризми на части.....специално "моя" човек има морга и в момента има няколко каризми....ето телефон - 0898263687 (точно с еконт ми го прати) . Пак да кажа е бутона който използвах е от задна врата....нямат разлика...еднакви са всичките, успех !!!

Редактирано от станислав иванов
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Колега, откъде го взе и има ли възможност да ми пратиш един по Еконт?

 

Бадж срещу копченце??? :icon_dance:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Бадж срещу копченце??? :icon_dance:

Добре, че ми напомни, сега ще ги сложа в чантата. Бях ги забравил :):):)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 5 месеца ...

Здравейте банда.Аз имам проблем само с бутона за шофьорския прозорец и искам да попитам мога ли да сваля само бутона и да го заменя с някой от задните врати?Как точно да го сваля,че да не го счупя? :mitsu-smiley:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 1 месец ...

Здравейте банда.Аз имам проблем само с бутона за шофьорския прозорец и искам да попитам мога ли да сваля само бутона и да го заменя с някой от задните врати?Как точно да го сваля,че да не го счупя? :mitsu-smiley:

Можеш ли да кажеш какъв точно ти проблема опитали се да го оправиш??

 

Аз например имах проблем със бутона беше се счупила оста и я замених с пирон например :icon_dance:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създаване...