Премини към съдържание
Моля всички потребители да си сменят паролите поради спам във форума!

Препоръчано мнение

  • Admin

MITSUBISHI FCV е проект който е разработен още в началото на 2001 година от инжинерите на MMC и DAIMLERCHRYSLER. Проектът е одобрен от министерството на икономиката, търговията и промишлеността на Япония. На 17 септември 2003 в Токио е представен и новият модел MITSUBISHI FCV разработен по програмата JHFC. Модерното возило се задвижва с водород като целта е да се отделят много малки вредни емисии в атмосферата и запазване на околната среда.

 

 

http://www.mitsubishibg.com/bigboss/mcv.jpg MITSUBISHI FCV

 

MMC избира базата и купето на ултрамодерният си ван GRANDIS за тази цел. Тежината на MITSUBISHI FCV е точно 2000 кг. Двигателят разполага с 68kW и развива максимална скорост от 140km/h. Енергоносителите са огромни батерии изработени от Nickel-hydrogen.

 

http://www.mitsubishibg.com/bigboss/mcv1.jpghttp://www.mitsubishibg.com/bigboss/mcv2.jpg

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 3 месеца ...

Гледам го грандиса и си мисля,че вече двигателите с вътрешно горене малко по малко ще изчезнат.Спомням си преди няколко години как се обсъждаше на световните пазари за цена немислимо скъпа от 50 $ на барел :icon_box: :icon_box: , а сега се обсъжда за 100 $ на барел ! :mega_shok: Тази световна икономика съвсем се побърка.Спомняте ли си преди 1 година какво стана във Франция?Опитаха се да вдигнат бензина и французите блокираха цялата страна :icon_box: :icon_box: :mega_shok:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • Admin

mitsu, в момента цената е 61$ на барел. Цената от 100$ на барел е много фантастична, но знае ли човек какво може да се очаква :rolleyes:

В момента не се знае точно какво става с този суров петрол. Има някъква аномалия, като че ли пазарите са в колапс. Чатох днес за много голямо потребление на страните от източна Азия, и най-вече в Япония. Всички знаем , че Япония е изключително зависима от вноса си на петрол, като в момента японската йена е с най-ниски нива спрямо долара. Именно Япония е страната с много големи открития и ресурси за внедряването на алтернативни видове двигатели. Тази страна е в състояние само за няколко години да преоборудва целият си автомобилен парк с електрически и водородни вид горива. Но тогава ще се наруши световният бизнес и вероятно много неща ще се объркат и това са само хипотези :icon_hmm:

Някой експерти бяха казали, че горивото което е в момента може да стигне за около 30-35 години! В такъв случай нещата доста се усложняват. Не се знае какво ще се случи....Въпреки че от друга страна тази информация може и да не е достоверна :icon_hmm:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

mitsu, в момента цената е 61$ на барел. Цената от 100$ на барел е много фантастична, но знае ли човек какво може да се очаква  :rolleyes:

В момента не се знае точно какво става с този суров петрол. Има някъква аномалия, като че ли пазарите са в колапс. Чатох днес за много голямо потребление на страните от източна Азия, и най-вече в Япония. Всички знаем , че Япония е изключително зависима от вноса си на петрол, като в момента японската йена е с най-ниски нива спрямо долара. Именно Япония е страната с много големи открития и ресурси за внедряването на алтернативни видове двигатели. Тази страна е в състояние само за няколко години да преоборудва целият си автомобилен парк с електрически и водородни вид горива. Но тогава ще се наруши световният бизнес и вероятно много неща ще се объркат и това са само хипотези  :icon_hmm:

Някой експерти бяха казали, че горивото което е в момента може да стигне за около 30-35 години! В такъв случай нещата доста се усложняват. Не се знае какво ще се случи....Въпреки че от друга страна тази информация може и да не е достоверна :icon_hmm:

6874[/snapback]

цената на петрола се покачва главно заради Китай......... :D :(

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

цената на петрола се покачва главно заради Китай......... :D  :(

6883[/snapback]

 

Добре де нещо не ми е много ясно>още на 33 авто шоу в Токио Митсубиши бяга направили разработки на всички мотори ГДИ със СИГМА.Даже имаше тема за тези мотори писана от Биг Босса.Какво стана с тези разработки?Защо Митсубиши не ги внедриха?Защото не искат или какво по точно??? :wacko:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Добре де нещо не ми е много ясно>още на 33 авто шоу в Токио Митсубиши бяга направили разработки на всички мотори ГДИ със СИГМА.Даже имаше тема за тези мотори писана от Биг Босса.Какво стана с тези разработки?Защо Митсубиши не ги внедриха?Защото не искат или какво по точно???  :wacko:

6892[/snapback]

 

за да се реализират , трябва първо финансово рамо, крупно при това, и второ , има си чисто технически проблеми, които искат време за отстраняването им........... :D

Но ще дойде и този момент............скоро при това :first: :D

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

за да се реализират , трябва първо финансово рамо, крупно при това, и  второ , има си чисто технически проблеми, които искат време за отстраняването им........... :D

Но ще дойде и този момент............скоро при това :first:  :D

6893[/snapback]

 

И аз мисля като тебе,обаче минаха доста годинки от тогава,сели 6 и нищо не се говори по въпроса.... :icon_confused: :icon_confused: започвам да си мисля,че нарочно се задържат всичките тези технологии,за да се използва докрай нефтените ресурси,айде да не е пресилено почти до край.Не ми се вярва Митсубиши да не са разработили някой електрически или водороден двигател,който да е читав и да е минал успешно изпитанията. :icon_angel: :icon_angel:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

И аз мисля като тебе,обаче минаха доста годинки от тогава,сели 6 и нищо не се говори по въпроса.... :icon_confused:  :icon_confused: започвам да си мисля,че нарочно се задържат всичките тези технологии,за да се използва докрай нефтените ресурси,айде да не е пресилено почти до край.Не ми се вярва Митсубиши да не са разработили някой електрически или водороден двигател,който да е читав и да е минал успешно изпитанията. :icon_angel:  :icon_angel:

6901[/snapback]

 

Точно така ,не само Мицу имат такива разработки, аи много други фирми,..............проблема е ,че в нефтените находища са вложени стотици милиарди долари и никой няма да си позволи така с лека ръка да се затворят и загубят тези пари............ :( :D

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...