Премини към съдържание

Белези, че колата е в регенерация


Препоръчано мнение

Здравейте, мисля, че някъде назад в темите съм  чел, че когато колата е в регенерация, освен оборотите които се повишават, някой беше споменал, че се включва отоплението на огледалата. Попаднах на полски форум, в който показват как включват светодиод към буксата на огледалата, по-точно към клемата за подгряването им и така следят да не изключват двигателя по време на регенерация. Не намерих старата темата във форума, за която си мисля че е споменато и за Митсубиши и затова пускам нова тема.

Поздрави и предварително благодаря на знаещите.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте, 

Това е полезна информация. Добре е да се систематизира за да се намира лесно. Ще си позволя да добавя някой допълнителни признаци:

1) Отопление на странични огледала.
2) Отопление на седалки.
3) Обороти на празен ход при изключен климатроник около 900/950.
4) Охлаждащи перки.
5) Завишен моментен разход, поради допълнително впръсвкване на дизел в ДПФ-а.
6) Промяна на звука на двигателя.

Времетраенето за нормална и успешна регенерация е около 10мин. Според ръководството за употреба, се препоръчва колата да се движи с над 50/60км. до приключване цикъла на регенерацията.

Хубаво е да се обръща внимание на нивото на маслото за възможно смесване на дизел към маслото при незавършена успешно регенерация.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Това е за френския 2.2 мотор + вкл.подгрев задно стъкло.

Седалки не съм усещал да се вкл.подгрева им.

При този мотор не влиза нафта в маслото,това става при японския дизел.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Колегата в първия пост визира японския дизел 4N14.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Явно за 4N14 няма такава зависимост, но може ли някой да каже какво трябва да се спазва за да не се прекъсва вече започнала регенерация. Ясно е, че не трябва да се гаси мотора, но трябва ли да се подържат минимални километри в час или обороти на двигателя или пък нещо друго?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

По принцип трябва да се кара колата на обороти,примерно на 4та скорост с 60-80км/ч докато приключи регенерацията

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...