Премини към съдържание

Купувам step (idle) motor, Eclipse 1G


Hristo

Препоръчано мнение

Принципно, това моторче подлежи на ремонт...

Картинката не е ясна, по-долу прилагам едни други - ако съвпадат -> става и от Хюндай.

Какво му е на вашето - изгоряла/прекъсната намотка, заклинване ?

Понякога, като дефектира (намотка на късо) - гори драйвера в ЕКУ-то.

Пламен/Ди Джея - ми е ремонтирал такова, в последствие се наложи пак - справих се сам (купих неработещо/удавено във вода/клеясало, но намотките

и привода си бяха ОК).

Step_motor.jpg

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 2 седмици ...
На 2/5/2023 at 3:33 PM , George_B написа:

Принципно, това моторче подлежи на ремонт...

Картинката не е ясна, по-долу прилагам едни други - ако съвпадат -> става и от Хюндай.

Какво му е на вашето - изгоряла/прекъсната намотка, заклинване ?

Понякога, като дефектира (намотка на късо) - гори драйвера в ЕКУ-то.

Пламен/Ди Джея - ми е ремонтирал такова, в последствие се наложи пак - справих се сам (купих неработещо/удавено във вода/клеясало, но намотките

и привода си бяха ОК).

Step_motor.jpg

Преркъсва ми една от намотките, иначе преди време съм сменял едната..

От Хюндай под какъв номер да го търся?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

E9T15292; E9T15293; (MD614368) - Мицубиши
(ползват се от Хюндай за директно влагане, до около 1996-98 г., после почват да си произвеждат под техни номера-виж по-долу).

Хюндай Соната (1994-1998) -> парт номер: 35103-33010 (или същото без тирето: 3510333010);
Хюндай Lantra/Elantra (1990-1995) -> парт номер: 35103-33000 (или същото без тирето: 3510333000);

Доколкото съм запознат - различните парт номера са заради формата на "носле"-то -> върха на подвижната част.
Иначе, намотки/размери/съпротивление - са същите (28-33 ома, при измерване на средна към крайна точка).

Под същите парт номера - ще срещнете моторчета с изцяло черен корпус. Те се водят "подобрена" версия.
Освен, че съпротивлението е повишено на около 40 ома - намалява натоварването на драйверите в ЕКУ,
те са НЕРАЗГЛОБЯЕМИ/капсуловани. Руснаците ги режат с ножовка и ползват за донори... чак такова извращение не си струва.

Успех !
---------------------------------------------------
П.П. В базар-а има 1 обява за Соната 1995 на части - може да опитате, аз направих запитване за стъклоповдигач преди 1 месец, продавача още проверява дали е наличен.
Аз за това време си реших проблема).

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...