Премини към съдържание
Моля всички потребители да си сменят паролите поради спам във форума!

Купувам step (idle) motor, Eclipse 1G


Hristo

Препоръчано мнение

Принципно, това моторче подлежи на ремонт...

Картинката не е ясна, по-долу прилагам едни други - ако съвпадат -> става и от Хюндай.

Какво му е на вашето - изгоряла/прекъсната намотка, заклинване ?

Понякога, като дефектира (намотка на късо) - гори драйвера в ЕКУ-то.

Пламен/Ди Джея - ми е ремонтирал такова, в последствие се наложи пак - справих се сам (купих неработещо/удавено във вода/клеясало, но намотките

и привода си бяха ОК).

Step_motor.jpg

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 2 седмици ...
На 2/5/2023 at 3:33 PM , George_B написа:

Принципно, това моторче подлежи на ремонт...

Картинката не е ясна, по-долу прилагам едни други - ако съвпадат -> става и от Хюндай.

Какво му е на вашето - изгоряла/прекъсната намотка, заклинване ?

Понякога, като дефектира (намотка на късо) - гори драйвера в ЕКУ-то.

Пламен/Ди Джея - ми е ремонтирал такова, в последствие се наложи пак - справих се сам (купих неработещо/удавено във вода/клеясало, но намотките

и привода си бяха ОК).

Step_motor.jpg

Преркъсва ми една от намотките, иначе преди време съм сменял едната..

От Хюндай под какъв номер да го търся?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

E9T15292; E9T15293; (MD614368) - Мицубиши
(ползват се от Хюндай за директно влагане, до около 1996-98 г., после почват да си произвеждат под техни номера-виж по-долу).

Хюндай Соната (1994-1998) -> парт номер: 35103-33010 (или същото без тирето: 3510333010);
Хюндай Lantra/Elantra (1990-1995) -> парт номер: 35103-33000 (или същото без тирето: 3510333000);

Доколкото съм запознат - различните парт номера са заради формата на "носле"-то -> върха на подвижната част.
Иначе, намотки/размери/съпротивление - са същите (28-33 ома, при измерване на средна към крайна точка).

Под същите парт номера - ще срещнете моторчета с изцяло черен корпус. Те се водят "подобрена" версия.
Освен, че съпротивлението е повишено на около 40 ома - намалява натоварването на драйверите в ЕКУ,
те са НЕРАЗГЛОБЯЕМИ/капсуловани. Руснаците ги режат с ножовка и ползват за донори... чак такова извращение не си струва.

Успех !
---------------------------------------------------
П.П. В базар-а има 1 обява за Соната 1995 на части - може да опитате, аз направих запитване за стъклоповдигач преди 1 месец, продавача още проверява дали е наличен.
Аз за това време си реших проблема).

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...